Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és jég dala teória: a...

Tűz és jég dala teória: a Mások a Falon azért nem tudnak átjutni, mert?

Figyelt kérdés

Azt hiszem ebben a formában már írták páran, hogy mi van ha a Mások valyriai eredetűek és én is ezt a logikát akarnám végigvezetni.


A teóriám az lenne, hogy a Fal a valyriai mágiát/varázslatot nem engedi csak át és ez érvényes mindkét oldalról.

Azért gondolom ezt, mert pl. Levél azt mondta, hogy ő járt a Hét királyságban, a vargok, a zöldlátók is át tudnak kelni és Melisandre is mintha erősebbnek érezné magát. Tehát őket elvileg nem korlátozza a Fal?


Szóval tudjuk, hogy a Falon a Mások és mágiájuk nem tud átjutni. A Tűz és vérből pedig tudjuk azt is, hogy a sárkányok sem tudnak átjutni a Falon, amiket elvileg szintén valyria mágia hozott létre. Vagy amit ők mágiának neveztek. Elvileg létrehoztak mindenféle kimérát, biológiai fegyvereket, a sárkányokon át a betegségekig, mint azok a tűzférgek, amiket belülről égetnek el.

Egy ponton a múltban a valyrok megtámadhatták Westerost (talán kerestek ott valamit északon, esetleg meg is találták), abból a helyből is gyarmatot akartak csinálni, lehet akkor tették magukat ellenállóvá a téllel szemben és ezért csináltak magukból Másokat és persze létrehoztak maguknak való kimérákat is, mint pl. a jégpókokat, vagy esetleg a jégsárkányt, ha az létezik. Az Elsők, a Gyermekek és az óriások ellen harcoltak. Bevetettek betegségeket is ellenük, pl. a szürkehámot (szerintem a legtöbb halálos kórt ők hozták létre, még a fénykorukban), amire az új valyrok már immunisak voltak. Aztán persze később a Targaryenek elkezdték elveszíteni az immunitásukat, mert nem tartották tisztán a vérvonalat és keveredtek a hétköznapi emberekkel.

A hosszú éjszaka után a westerosiak legyőzték Valyriát, a túlélők északon ragadtak, és utána megépült a Fal, ami örökre elválasztotta egymástól a két valyriai népet.

Valyria ugye aztán elpusztul végleg, csak kevés túlélő marad.

A Mások kultúrája még létezik, de a legendák szerint ők is keveredtek az Elsőkkel pl., igy ott is hígult a vérvonal. A Mások lehet nem is tudnak róla, hogy Valyria elpusztult és azért akarnak átjutni a Falon, hogy újra egyesüljenek velük.

Esetleg csak megtartották a hódító szokásaikat és be akarják fejezni, amit sok ezer éve elkezdtek.

Szerintetek vagy ez túl meredek?



2018. dec. 10. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A Mások több ezer évvel Valyria felemelkedése előtt már ott voltak.
2018. dec. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És mikor emelkedett fel Valyria?
2018. dec. 10. 23:30
 3/17 A kérdező kommentje:

Illetve mikortól léteznek a Mások?


Szerintem ezek mind olyan régi események, hogy egyáltalán nincsenek róluk pontos adatok.

A Hősök kora kb., de sehol sem említenek ezekről évszámokat, csak legendák vannak.

De ok.

2018. dec. 10. 23:34
 4/17 anonim ***** válasza:

[link]


A mások megjelenése kb. 8000-6000 évvel Aegon hódítása előtt.

Valyria az kicsit nehezebb kérdés. De a közvetlen szomszédaik voltak a Ghis birodalom, tehát szerintem legkorábban az ő legyőzésüktől lehet talán Valyriát komoly, egész világra kiterjedő hatalomnak tekinteni. Az pedig 4700 évvel Aegon hódítása előtt, és legalább ezer évvel a Hosszú éjszaka utánra tehető.

Persze Valyria "felemelkedését" lehet korábbra is datálni. De szerintem a Ghis háborúk nagyjából a Római birodalom Pun háborúinak az analógiái, és onnantól lehet a Római birodalomról is igazán beszélni. Tehát olyan értelemben, hogy értelmes Westeroson bármilyen Valyriai befolyást feltételezni. És innentől még minimum ezer év, amikor tényleg ismert jelentős befolyása van Valyriának Westerosra. Igazából Valyria komolyabb terjeszkedése inkább az 1000 évvel Aegon hódítása előtti időszakig nyúlik vissza. Ez az az időszak, amire én először gondoltam, és ami Valyriának az emberek fejében élő változata.

2018. dec. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
De alapvetően nem a konkrét évszámokba akartam itt belemenni. Hanem két más korszak. Valyria az elérhető múlt, míg a Hosszú éjszaka a legendák kora, amiről csak mesék maradtak. Valyria a Római birodalom, a Hosszú éjszaka meg a hétfejű sárkány, ha Földi példákat akarok felhozni. Szóval nekem a fejemben a kettő nem nagyon keveredik.
2018. dec. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nekem azért van kapcsolat, mert a valyriaikról mondják, hogy lényeket hoztak létre és rajtuk kívül csak a Másokat emlegetik speciális hátasokkal.


Az andalok előtt az Elsők elvileg kövekre jegyezték fel az eseményeket, történeteket, rúnákkal, amit már nem nagyon értenek.

Ezt találtam kb.: "The oldest histories we have were written after the Andals came to Westeros. The First Men only left us runes on rocks, so everything we know about the Age of Heroes and the Dawn Age and the Long Night comes from accounts set down by septons thousands of years later. There are archmaesters at the Citadel who question all of it. Those old histories are full of kings who reigned for a hundred years, and knights riding around a thousand years before there were knights."

2018. dec. 11. 09:24
 7/17 A kérdező kommentje:
Egyébként ilyen szempontból a kettő összefügghet. Ha még akkor nem volt Valyria, akkor a legyőzöttek alapíthatták, ahogy a trójaik Rómát, a legenda szerint. Tehát ha Valyria Róma, akkor az eredeti westerosi, Más Birodalom volt Trója. :D
2018. dec. 11. 09:27
 8/17 A kérdező kommentje:

*Most arra a területre gondolok, amit ők a "land of always winternek" neveznek.


Nekem azért gyanús főleg, mert a Fal eléggé szelektíven gátolja a mágiát. Ennek biztos megvan a rendszere. Ha nem ez, akkor más.

2018. dec. 11. 09:31
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát ebben a teóriában több ráció van (a könyvek alapján), mint ahova a sorozat jelenkeg tart :) Nem akarod megkeresni Martin bácsit némi motivációval hogy adja már ki a hatodik részt? :D
2018. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én is várom már a könyvet. :D

Szerintem ő már kitalálta ezt, csak nagyon lassan megy az írás valamiért... WildCards köteteket kell szerkesztenie. :D

2018. dec. 11. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!