Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyi az esélye, hogy felisme...

Mennyi az esélye, hogy felismerik magukat?

Figyelt kérdés
Hobbi író vagyok, általában teljesen a képzeletemre hagyatkozom ebben, azonban elkapott az ihlet, és a saját életem eseményei alapján írtam 3 novellát... A baj csak az, hogy nem merek vele mit kezdeni, mert félek, hogy valaki felismeri magát bennük. Persze a neveket teljesen lecseréltem, de a történet sok esetben konkrétabb jeleneteket is tartalmaz. Ha wattpadra feltenném, mennyi esély lehet rá, hogy beleakad valaki a szereplők közül, és felismeri magát? Milyen következményei lehetnek? Nem akarom, hogy kárba vesszen a sok idő, amit az írásával töltöttem, de azt sem, hogy valakinek bekavarjon... Mit gondoltok?

2018. dec. 12. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ha megbeszéled az illetőkkel bár szerintem kicsi az esélye hogy a Wattpadon rátalàljanak
2018. dec. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt hívják kulcsregénynek, esetedben "kulcsnovellának".

Ha a neveket és a helyszíneket megváltoztatod, nem valószínű, hogy bárki is magára ismer.

Minél rosszabbakat írsz az illetőkről, annnál kevésbé.

Ha meg szép dolgokat írnál róluk, akkor az sem baj, ha felismerik magukat.

Annyit javasolnék azért, hogy találj ki magadnak valami írói álnevet, akkor biztos, hogy a kérdéses személyek oda sem fognak figyelni rá.

2018. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
De ha nincsenek fenn watin, akkor who care.
2018. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérj engedélyt tőlük. Én egy regényt írtam, és még a neveket se cseréltem le, mondván, hogy nem ő az egyetlen ember ezzel a névvel. Mondjuk csak a szereplők voltak valósak, mert a történetet már én találtam ki, szóval nálam egy kicsit más a helyzet.
2018. dec. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Írd az elejére, hogy "A történet kitalált, bármi egyezés a valósággal vagy elő, avagy holt személyekkel csak a véletlen műve"

Innentől kezdve bárki felismeri magát, nem tehet ellene semmit.

2018. dec. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!