Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok az SzJG-ben...

Ti mit gondoltok az SzJG-ben Cortezröl?

Figyelt kérdés
A kinézetéről, viselkedésérő stb.stb.

2018. dec. 28. 11:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*viselkedéséről
2018. dec. 28. 12:25
 2/11 anonim válasza:
66%
Hát.. Én reméltem hogy végül Arnordal jön össze. Szerintem nem volt elég tökös :)
2018. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Pont ugyanolyan unalmas, sablon "tökéletes rosszfiú", mint a többi. Nincs benne semmi érdekes, tök irreális és egy csomószor bunkó is.
2018. dec. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Alapból imádom a "rosszfiú" karaktereket, szóval gyakorlatilag azért kezdtem el olvasni a könyvet, mert elvileg a főszereplő srác is ilyen.

Irtó nagy csalódás volt, amikor rájöttem, hogy Cortez csak elméletileg tartozik bele a kategóriába, és hogy valójában milyen eszméletlenül unalmas karakter. Az egész könyv alatt szó szerint semmit sem csinál. Se egy poén, se egy balhé, még csak a suliból se lóg. Semmi. Az egyetlen dolog, amit tudunk róla, hogy "nagyon helyes", meg hogy milyen "menő", és ezért kéne oda lenni érte. Elég röhejes.

És persze mindenben, de MINDENBEN jó, amibe csak belekezd. Gazdag a csakádja, az összes sportágban kiválóan teljesít, fél tucat nyelven beszél perfektül, zenélni és énekelni is nagyszerűen tud, satöbbi, és összességében a legnagyobb ász akivel valaha találkoztál, az iskolában is csak azért teljesít gyengén, mert olyan hű de menő dolog rosszul tanulni, és hát ő Cortez, maga a megtestesült tökéletesség. Cortez a legunalmasabb Gary Stu (a Mary Sue fiú változata), akivel valaha találkoztam.

Képzeld el Christian Grey tini változatát a "traumái" és a szadista hajlamai nélkül, és megkapod Cortezt. Semmi sincs benne, ami kicsit is valósághűvé/kedvelhetővé tenné a karaktert.

Zsolti és Ricsi is elég kidolgozatlan karakterek, de még mindig százszor jobbak az übermenő laza hercegecskénél.

2018. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
93%

Csomószor bunkó Renivel...

Helyes... Valószínűleg...

Alapból kedves Renivel, marmint amikortol osszejottek

2018. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ^^
2019. jan. 3. 16:19
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
nagyon buta. Reni? Most komolyan? Ő aki bárkit megkaphatna ezt a szerencsétlent választja? Meg nagyon nagy tapló
2019. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Napsugar B válasza:
80%
Én a negyedik részig bunkónak tartottam de most hogy a 8,1 résznél tartok csak remélem hogy nekem is ilyen pasim lesz egyszer.😊
2019. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Átlagban: Az első öt könyvben rohadt ellenszenves és unalmas, a 6-7-8ban imádnivaló.


Velősebben: Borzalmasan IRREÁLIS karakter! Olyan ember, amilyen kb mindenki szeretne lenni, de senki nem igazán lehet.

- Mindenben jó: fociban, nyelvekben, hibátlanul vezet, kiemelkedően magas IQ teszt, csocsó, capoiera, minden, amibe csak belekezd, telitalálat. Ez még elképzelhető is,

- de hogy mindenki a gólyatábor első napja óta ennyire odavan érte? Kb 1 hét alatt? Ennyi idő alatt a személyisége nem nyűgözhetett le mindenkit ilyen mértékben, hogy az első héten mindenki utána sír, esetleg ilyen extrém jóképű lenne? Az meg a fiúkat pl hol érdekli?

- A tekintélye: Elég egy szava, egy pillantása, egy mozdulata, hogy a fél iskola haptákba vágja magát. Azt hogy? És mire fel, mit tett ő le az asztalra ezért, pláne 9. és 10. osztályban? Még Haller is néha őt kéri meg, hogy mondja ki a döntő végszót. Wtf?:D Oké, hogy tényleg jó döntéseket hoz, de akkor meg felmerül a kérdés, hogy Cortez honnan tudna mindig mindent előre..?

- Kamuzza valszeg, hogy "őt aztán nem érdekli a hírverés meg a sok csaj meg haver körötte". Ki nem örül a népszerűségnek? Ki nem használja ki? Akkor miért nyomkodja 0-24ben a telefont? :D Miért ír vissza Móninak még Reni előtt esténként? Meg nem bírja a rongyrázást. Mi a bánatnak mennek akkor kocsival egy 10 perces sétaút helyett suliba?

- Picit álszent a szüleivel kapcsolatban. A 8. kötetben nem akar pénzt elfogadni tőlük, "mert az olyan, mintha eladná a lelkét az ördögnek". A tandíjat abból fizeti, hogy eladja a kocsiját. Amit kiktől is kapott...? :D

2019. nov. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Cortez nagyon cuki ☺️😍😍.
2020. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!