Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek rövidebb vagy...

Szerintetek rövidebb vagy hosszabb legyen az I. fejezet?

Figyelt kérdés

Elkezdtem írni egy regényt Wattpadra. Ez lesz életem legelső irománya. Szóval már megírtam az első fejezetet, ami 1220 szavas lett. Na, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez pont elég, vagy még csapjak hozzá vagy 1000 szót? Mert itt, ahol abbahagytam, bőven lehetne folytatni, csak úgy gondoltam, hogy izgalmas lett ez a ,,befejezés", de végülis ha folytatom, azzal se lenne baj.

Szerintetek ez a hossz elég, vagy rövidecske? Köszi előre is.



2019. jan. 7. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hát így normál könyvoldalra levetítve mennyi lehet?

1220 szó? szerintem egy oldalon kb. 30 sor van, egy sorban 8-10 szó, tehát egy oldal kb. 280-300 szó.

Ez összvissz 4 oldal, ami egy fejezethez szerintem kevés, bár függ a könyv struktúrájától. de ilyen rövid fejezetes könyvet nem szeretek olvasni, elveszek a történések kapcsán, amibe még igazán bele se tudtam merülni 4-5 oldal alatt.

2019. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elsősorban érzésre kell csinálni. Nyilván ha nagyon rövid, vagy nagyon hosszú, az nem jó, de az én részeim is rövidek szoktak lenni. Mivel úgyse tervezem kiadni. Mondván, hogy hobbi író vagyok. Nem a hosszúság hanem a minőség a lényeg. Ha kiraktad akkor küldesz linket? Üdv:egy random wattpados.
2019. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Én is wattpad ,,író” vagyok, általában 1000-1500 szavasra írom a fejezeteket. Lehet, hogy normál könyvben ez rövid, de wattpadon sokkal jobbak azok a könyvek, ahol a szavak száma nem lépi túl a 2000-ret, mert ha ellapozódik vagy befrissít, akkor keresheted, hogy hol tartottál. Szóval szerintem jobb, ha úgy hagyod. Mindenesetre ezt mindenkinek magának kell mérlegelnie, én a rövidebb fejezetek pártján állok, főleg, ha még csak az első fejezetekről van szó.
2019. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem viccelek: olvastam már egy oldalas, egy mondatos,sőt félmondatos fejezetet is. A könyvtől függ, azért nem mindenféle szabvány van.
2019. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem végül megmarad az 1220 szó.
2019. jan. 8. 12:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzácsapni semmit sem kell. Ha le tudtad zárni, akkor kerek. A fejezet kritikai szempontból akkor számít rövidnek, ha vázlatos marad, nincsenek kellőképpen kidolgozva a hátterek vagy a cselekmény, esetleg az író nem fordít elég időt a szereplők motivációinak megismerésére. Ha viszont a fejezetben zajló esemény tartalmilag is csekély, akkor az megfelelően kidolgozva sem lesz túl hosszú. Ez esetben nincs értelme még több sallangot ráaggatni, mert akkor túlírt lesz, ami vontatottá, nehézkessé teszi. Ha pedig tartalmilag csapsz hozzá valamit (csak azért, hogy meglegyen a 2000 szó), az nem fogja szolgálni a történet egészét.

Azt meg lehet tenni (ha szeretnél hosszabb fejezetet), hogy több olyan, akár önálló fejezetnek megfelelő jelenetből állítod össze, amelyekben van valami közös motívum.

2019. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem szó szerint értettem azt, hogy ,,hozzácsapok" még 1000 szót, csupán azért írtam így, hogy ne legyen szóismétlés. De én írtam félreérthetően, bocsánat.

Még átnézem a cselekményt, ha kell, akkor kibővítem és hozzáírok még. Köszi a választ!

2019. jan. 8. 23:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a Wattpadról beszélünk, nem kell szigorúan értelmezni a fejezet fogalmát. Ahogy felettem is említették, sokkal jobban jársz, ha 1500 szó alatt írsz, mert a legtöbb olvasó az oldalon a rövidebb részeket preferálja (jómagam is). Nem kell kimondottan "fejezetként" értelmezned ezeket a feltöltéseket. Ha úgy érzed, hogy például 5000 szó után érne véget, nem baj. Ezt az adott fejezetet fel tudod bontani több részre (láttam ilyet Wattpadon és nekem eléggé tetszett a megoldás).

Pl: a fejezete címe: Őszi rózsák. Akkor azt feldarabolhatod Őszi rózsák 1-re,2-re,3-ra.

2019. jan. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 Értem, ez jó ötlet. Köszi a tippet!

Egyébként én az olyan 2000 szó körülieket szeretem, szerintem az pont elég, de ízlések és pofonok :)

2019. jan. 9. 12:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem átlagosan 200 szavasak a részeim, de szerintem a leghosszabb sincs 500 szavas. 😅 De szerintem jó is így. 1000-1500 fölött többnyire már nincs is időm olvasni.
2019. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!