Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes elolvasni a Harry...

Érdemes elolvasni a Harry Potter könyveket, ha láttam már a filmet?

Figyelt kérdés

2019. febr. 1. 07:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Személy szerint nekem egyáltalán nem tetszettek a könyvek a filmek megnézése után. Valóban több dolog van benne, meg olyan dolgok, amik esetleg rosszul, vagy máshogyan vannak benne a filmben (pl. Harry és az anyja szemszíne), meg néhány egyéb dolog.


Mindenesetre, továbbra is tartom a véleményem, hogy a Harry Potter könyvsorozat legfeljebb középszerű, viszont a filmek művészileg igencsak toppon vannak, és a történet sem >annyira< eltérő, néhány hülyeségtől eltekintve.


Összegezve, én nem olvasnám el, meg nem is olvastam túl sokáig, mivel nincs sok felesleges időm a szórakoztató könyvekre, és összevetve a kettőt, szerintem a filmek kerülnek ki győztesen.

2019. febr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha nagyon tetszett a történet, és többet szeretnél megtudni a szereplőkről, a varázsvilág működéséről, akkor igen. A könyvek sokkal részletesebbek, a mellékszereplők sokkal kidolgozottabbak, nagyobb szerepük van a kviddicsmeccseknek, stb. Viszont ha nem fogott meg különösebben a film, vagy ha nagyon zavarnak a logikai hibák egy történetben akkor nem érdemes foglalkozni vele. Illetve akkor se ajánlom, ha elmúltál 25 éves. Ez egy ifjúsági sorozat, inkább a tizenéves korosztály a célközönsége.
2019. febr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Hát nem nagyon...
2019. febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem igen. Sokkal kidolgozottabb a könyvben a sztori, ha érdekelnek a szereplők (mert a film egyetlen hibája, hogy mindent kidolgozott csak a szereplőket nem) akkor igen. Ezenkívül az apróbb részleteknek is van fontossága, amit a filmből nem láthattál. Egyébként akárhány éves vagy.
2019. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha tetszett a film, mindenképpen. Sokmindent ad hozzá a sztorihoz... vagy mondhatnám, hogy a film sokmindent elnagyolt, kihagyott.

Nem korfüggő, lassan 40 vagyok és 2-3 évente biztosan újraolvasom az egészet.

2019. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 belapus ***** válasza:
91%

Hűha!Itt valaki nagyon kíméletlenül pontoz le minden választ.

Általában érdemes elolvasni azokat a könyveket, amelyekből egy film készül még utólag is, mert jóval tágabb összefüggéseket is láttathatnak, sokkal szerteágazóbb cselekményt tartalmazhatnak és kevésbé érdemes elolvasni azokat a könyveket ( esetleg filmkönyvek ? ), amelyeket a film után írnak meg, mert azok leginkább csak annyit tartalmaznak, ami a filmben is látható volt.

Én úgy vélem, ez esetben érdemes lehet elolvasni a könyveket.

2019. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Én is előbb láttam a filmeket, és most milliószor jobban szeretem a könyveket, mint a filmeket.
2019. febr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Synesztro ***** válasza:
69%
30/F sztem nem kell függőnek lenni ahhoz, hogy kiolvasd. Rowling tényleg nagyszerűt alkotott. a filmek után nekem igazi felüdülés is volt a könyv. rettenetesen kibővíti a filmek közti űrt. nem tagadom, hogy van pár dolog, ami már már átesik a ló túloldalára, mert túl sokat ír róla az író, de talán pont így a jó. nem mellesleg a könyv mindig egy hatalmas előnnyel indul:"hallani" a szereplők gondolatait. ez sosem mellékes. és rengeteg kérdésre ad választ is. pl: miért fontos az a sziget voldnak ahol a nyakéket találták. honnan tudta meg regulus hogy ott van, a gyűrű szerepe ami az anyjáé. hogyan tudott visszamenni a roxfortba elrejteni a diadémot. hogy lett harry a kiválasztott, mert majdnem nem is ő lett az stb. a legdurvább a tűz serlege. a film jó ha a 4edét tartalmazza. hogy szökött meg kupor fia a börtönből, és került hozzá 1ből pálca. hogy halt meg az öreg. miköze a manóknak mindehhez stb stb stb. én már vagy 5ször kiolvastam őket, sőt! van egy olyan könyvem is ami afféle B verzió, és a halál ereklyéiben teljesen más a vége. piton nem hal meg, és segít a végén 1ütt győznek. minden más, végül piton a tanítványává fogadja, majd 2könyvvel arrébb ők 2en titkos küldetéste indulnak a Durmstrangba. sajnos a végét az író(ez már nem Rowling) sosem fejezte be:(. de így is más szemléletet ad. sztem a könyv szinte letehetetlen.;)
2019. febr. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Borbás Martin válasza:
81%
Mindenképpen. Teljesen más élményt nyújt a könyv, mint a filmek, és csomó + infó van benne amiért érdemes elolvasni, ha van kedved, hajrá. Csak ajánlani tudom
2019. febr. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Feltétlenül! Ha tetszett a történet. Sokkal jobban kifejt mindent, a történések sokkal részletesebben vannak leírva. Ha valami nem világos a filmben, a könyvben választ kapsz rá. Azt kifejezetten szeretem a könyvekben, hogy nincs mellébeszélés, nem taglalja Rowling 3 oldalon keresztül egy hely kinézetét. Én imádom a filmeket, de még jobban a könyveket! Azt tanácsolom, hogy olvasd el! Nem fogod megbánni!😊
2019. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!