Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol kell elkezdeni Tolkien-ant...

Hol kell elkezdeni Tolkien-antológiát olvasni?

Figyelt kérdés
Már régóta szemezek Tolkiennel, de eddig még nem olvastam tőle. Hol érdemes kezdeni a műveinek az olvasását?

2019. febr. 12. 02:29
 1/3 LeniDavisJr ***** válasza:
Én a Hobbitnál kezdtem, de nem tetszett. Láttam az összes részt filmen, nekem azok jobban átjöttek.
2019. febr. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sziaaa

nos, tolkien nagyszerű író volt, így nagyon örülök, hogy olvasni szeretnél tőle, nem csak a filmek érdekelnek :D

először a hobbit trilógiát olvasd el, mivel azzal együtt érthetőbb lesz a gyűrűk ura is. az íródott előbb, és a gyűrűk ura -- ugyan érthető anélkül is --, végül is arra épül rá.

2019. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem trilógia :P Az a film, amit hobbit néven csúfolnak, az valóban trilógia. De a könyv az egy rövid könyvecske. Igazából azzal érdemes kezdeni tényleg, bár az elég mesés, egyszerű, de szerethető könyvecske. Szóval nem kell tőle sokat várni, tényleg csak egy mesét. Persze ha nem tetszik/nem érdekel, akkor utána jön A Gyűrűk Ura, kezdheted akár azzal is. Ezt követően, ha mélyebben meg akarod ismerni a világát, akkor A Szilmarilok. Ez már nehezebb olvasmány, nem annyira regényes mint A Gyűrűk Ura, sokkal inkább mintha egy törikönyvet olvasnál, ez tulajdonképpen Tolkien Bibliája. Teremtéstörténet, majd az egész tolkieni világ történelme, persze a jelentősebb regék jobban ki vannak fejtve benne. Ha ezt elolvastad és még mindig nem elég, akkor a Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről, ami még idevág, A Szilmarilokhoz tudnám hasonlítani, de ez inkább a Másodkorra fókuszál, de ha jól emlékszem van benne Harmadkor is. Emellett a Húrin Gyermekei is ki lett adva külön könyvben, ezt a sztorit viszont tartalmazza az előző kettő könyv is, A Szilmarilokban nincs annyira kifejtve, ott egy fejezet foglalkozik ezzel a történettel, de a Befejezetlen Regék elején elég jól ki van fejtve. Azt a részt én átugrottam, mert a Húrin Gyermekeit hamarabb olvastam, de azt hiszem ott is pont ugyanolyan részletesen van kifejtve mint a Húrinban. Illetve a Középfölde Históriája sorozat, ami ugyan még nem jelent meg teljesen, de az első három már van magyarul. Ez 12 kötet lesz. Ebben inkább Tolkien világának korai leírásai vannak jelen, de ez már tényleg csak a hardcore tolkienitáknak. :D :D


Szóval összefoglalva: (A hobbit), A Gyűrűk Ura, Szilmarilok kezdetnek, majd Befejezetlen Regék, (Húrin Gyermekei), és ha nagyon elvetemült vagy, akkor Középfölde Históriája sorozat.


Oh, és a Beren és Lúthien is ki lett adva külön könyvben (Ez is A Szilmarilok egyik hosszabb története), valamint idén fog megjelenni ugyanígy a Gondolin Bukása

2019. febr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!