Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szürreális, Groteszk könyv...

Szürreális, Groteszk könyv ajánlása (Őrkény: Egyperces novellákhoz hasonló)?

Figyelt kérdés
Sziasztok , Szeretnék keresni magamnak egy regényt ami jobban elvont , szürreálisabb , groteszkebb . Picit hasonlítana Örkény István , Egy perces novelláihoz. Ha tudtok ilyesmit ajánlani , meg egy kis leírást írni az adott könyvről, akkor szívesen meghallgatnám.

2019. febr. 16. 21:45
 1/2 TR75 ***** válasza:
Szürreálisnak megteszi A roncs Szitányi Györgytől.
2019. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, Örkény elég egyedülálló (legalábbis szerintem), de itt van pár könyv, ami szerintem tetszhet neked:


- Karinthy Frigyes: Egy nőt szeretni (novelláskötet)

Nem éppen Örkény stílusa, de humoros, helyenként groteszk alkotás. És amint a cím is elárulja, a férfi-nő kapcsolat a fő témája.


- Aszlányi Károly: Hét pofon; Aludni is tilos

Viszonylag közérthető groteszk humorral dolgozó, talán inkább fiataloknak íródott kisregények, de én nagyon élveztem őket.


- Martti Larni: A szép disznópásztorlány

Huu, nekem ez anno nagyon-nagyon tetszett. A regény egy társadalomkritikai/pénzügyi szatíra (ha létezik egyáltalán ilyen műfaj), de ne ijedj meg. Elképesztően jó humora van, egyszerűen zseniális módon mutatja be a pénzügyi szféra visszásságait (még nekem is, egy komplett laikusnak is élvezhető volt)... Ja igen, ha nem vagy kompatibilis a feminizmussal, akkor inkább hagyd ki ezt a könyvet... :))


- Jaroslav Hasek: Svejk, a derék katona

Hát remélem nem kell bemutatnom ezt a könyvet... Mindenesetre, ha nem olvastad, tedd meg. Örkény után ez is tetszeni fog. (szerintem)


- Szerb Antal: Az utas és a holdvilág

Na, ez egy kicsit kilóg a többi közül, ugyanis egyáltalán nem humoros. (Mármint nem is akar az lenni.) Itt inkább a szürrealistáson van a hangsúly. A történet egy olyan férfi életébe enged betekintést, aki képtelen elszakadni a múltjától, annak ellenére, hogy nem traumatizálódott semmilyen módon - mondhatni. Olyan dolgokról van szó a könyvben, mint a múlttal való megbirkózás, a gyermekkortól és gyermekkori barátoktól való elszakadás fájdalma, a szerelem és a barátság esetlegessége, hűtlenség, szexuális devianciák, az Istenbe vetett hit mibenléte, öngyilkosság, vérfertőzés, halál stb. Mindez pedig egy aránylag rövid könyvbe zsúfolva, úgy, hogy egy percig sem tűnik elfuseráltnak vagy felületesnek, sőt helyenként kissé vontatott, álomszerű és hihetetlenül nyomasztó jelenetekkel van megtűzdelve. És ne felejtsem el a mediterrán helyszíneket... Nagyon ajánlom! Egyszerűen fantasztikus könyv...


Alberto Moravia - Unalom

Akárcsak ez előző könyv, ez is inkább szürreális, mint humorosan groteszk. Fő témája a szexualitás, monogámia vs poligámia, szerelem illetve a szexualitás kapcsolata stb. Számomra nem volt annyira élvezhető, de lehet, hogy csak túl fiatal voltam, ahhoz, hogy megértsem a szereplők motivációit, amikor olvastam.

2019. febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!