Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gyűrűk ura könyveket mennyire...

Gyűrűk ura könyveket mennyire érdemes kiolvasni úgy, hogy a történetét már tudom a filmekből?

Figyelt kérdés
Mennyit ad hozzá?
2019. febr. 17. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Olvasni jó.

Sok minden nincs benne a filmekben.

Fejleszti a fantáziát.

2019. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 alreg ***** válasza:
66%
Más élményt ad az irodalmi megfogalmazás. Máshogy épül fel a könyv, pl. 100 oldalon keresztül csak az adott cselekményszállal foglalkozik, és utána tér át a másodikra-harmadikra. És igen, sok minden nem, vagy máshogy szerepel a filmben, így a vége is teljesen más.
2019. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pont "most" kezdtem el olvasni. Habár a filmeket én nem láttam és nem is érdekelnek, de a történetet ismerem. És így is teljesen élvezhető, hamar beszippant a világ, ha fogékony vagy a mesékre és a fantasyre.
2019. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: olasni jó, de olvashatok mást is.

Köszönöm a válaszokat. Az eddig válaszok nem győztek meg, hogy ki kéne olvasnom, pedig szeretem a fantasy-t.

2019. febr. 17. 23:42
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem a mi dolgunk, hogy meggyőzzünk. Azt olvasol, amit akarsz. Ha el akarod olvasni, akkor rajta, de ne mástól várd, hogy győzködjön arról, hogy mit olvass.
2019. febr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy láttad a filmeket,lehet hogy unalmasnak tartod a könyveket, meg hát mindenkinek más jön be.Én például a könyveket olvastam el először még 2000-ben.A filmeket is vártam és valamelyest tetszettek is, de számomra meg sem közelítették a könyvek színvonalát.

Talán a 2. rész az ami meg tudott ragadni és a 3. rész végével is ki voltam bék7lve valamelyest.

2019. febr. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem tetszett a könyv, nem is bírtam végigolvasni. Számomra lassú volt, túlságosan a világépítésre ment rá, a párbeszédek furcsák voltak, főleg ahol Gandalf mesélt a gyűrű történetéről. Nem olvastatta magát, sőt egyenesen kikívánkozott a kezemből a könyv. Addig jutottam el, hogy megtalálták a kaput a törpökhöz. És ez harmadik nekifutásra. Nem mondom, biztos van, akinek ez így bejön, nekem nem.
2019. febr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

#1 vagyok. Akkor olvass mást :)

Rengeteg jó könyv van.


Amúgy nagyon egy dimenziós sajnos Tolkien és minden 30. oldalon deus ex mahinával dolgozik. Ami számomra nem tetszett.

De a fantasy világ, amit teremtett egyedi. És erős. Néha túl erős és oldalakon keresztül írja le a tájat. Nekem pont ez tetszett benne.


Na meg 20 éve olvastam, amikor még nem volt amerikai film belőle. :)

2019. febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én is így voltam ezzel, végül mégis kölcsönkértem a könyveket egy barátnőmtől. Most kezdtem a harmadikat, és a válaszom egy határozott IGEN! Azt nem mondom, hogy le sem tudtam tenni, mert valljuk be elég masszív könyvek.Amolyan örök klasszikus, aminek olvasására a sok besteller után kicsit rá kell magad kényszeríteni. De a filmekhez képest hihetetlenül kidolgozott, világossá válik minden történés, na meg a filmekből kispórolt cselekményekről és karakterekről ne is beszéljünk! Példáult Bombadil Toma, a buckamanók, Szméagol múltja... És Frodó karaktere is teljesen más, mint a filmben.

Szerintem kölcsizz egyet és kezdd el! Nem veszíthetsz vele semmit.

2019. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a filmeket láttam először és sokáig álltak a könyvek a polcomon, mert mindenki azzal rémisztgetett, hogy unalmas, sok a tájleírás stb. (kb. az itt felsoroltak) De, mivel nagyon tetszettek a filmek, végül egyszer rászántam magam és elolvastam őket. Nekem nagyon tetszett. Szerintem sokat ad hozzá a könyv és én egyáltalán nem éreztem se unalmasnak, se vontatottnak. Persze gondolom ez ízlés kérdése.
2019. ápr. 1. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!