Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A legtöbb regényt miért múlt...

A legtöbb regényt miért múlt időben írják?

Figyelt kérdés
És mikor használnak jelen időt?

2019. febr. 21. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például úgy jobb, úgy mesésebb; hogy olyanszerűen van leírva, hogy valaki visszaemlékszik. Nekem úgy jobban át tud jönni a hangulata.

És akkor használnak jelen időt, amikor kedvük tartja:)

2019. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
*Mármint, ha úgy tartja kedvük, akkor meg is írhatnak egy teljes regényt úgy is, hogy jelenben van:) ez tőlük függ, ez rájuk van bízva; meg amúgyis, lehet hogy sokan elsődlegesen saját maguknak saját kedvükért, saját maguk szórakoztatására kezdenek el írni. Ja meg amúgy mégegy, hogy általános iskolában még a magyartanárom mondta egyik osztálytársamnak, aki felolvasta hangosan az osztály előtt a fogalmazását; hogy menet közben nem csinálunk ilyen időváltást. Mert amúgy nem vette észre amikor írta, de amúgy nekem sem volt feltűnő, hogy menet közben időt váltott; de a magyartanár kiszúrta, és mondta, hogy ilyet ne:)
2019. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
*Szal ha múltidőben kezdi a mesélést, akkor folytassa is úgy , fejezze is be abban; ha meg jelenben , akkoris tartsa, maradjon ugyanúgy.
2019. febr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlatos múlt időben írni, nem úgy mint egy forgatókönyvet egy színdarabhoz. Olyan mintha beszélgetnél valakivel és elmesélne egy történetet, amit hallott vagy tapasztalt. Így mindenképpen jobban hangzik.
2019. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!