Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Így lehet jó sztori az élettör...

Így lehet jó sztori az élettörténetem?

Figyelt kérdés
Úgy írnám le mintha a főhős csak egy átlagos ember lenne, E/1ben. Ízelítőként egyedül a "világ körül", új kultúrák, emberek, élet rögös útjai, fordulatok.
2019. febr. 24. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem
2019. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"mintha a főhős csak egy átlagos ember lenne"

Miért, a valóságban nem az? Mert ha nem, az máris érdekesebb volna.

Egy ismeretlen író egy ismeretlen ember, egy kutya; a szomorú igazság, hogy senki sem kíváncsi rá. Ha izgalmas történetet írsz, az lehet érdekes: egy átlagos ember nem átlagos élete, az viszont már nem a te élettörténeted lesz (hacsak tényleg nem jártad be a fél bolygót), hanem fikció. Persze meríthetsz az életedből, de összességében olyan karaktert kell kitalálnod hozzá, akivel azonosulhat az, aki olvassa a történetet.

A szépírás ugyanúgy kommunikáció, mint a hétköznapi beszélgetés, csak magasabb metafizikai szinten van. De a közlés szándéka ugyanaz. Összeülök a haverral egy sörre, elkezdi mesélni, mi történt vele. Eszembe sem jut, hogy magamra vonatkoztassam: az vele esett meg, az az ő története. Ha egy vadidegen ülne oda mesélni, elhajtanám a fenébe: mégis mit dumál ez nekem? Ez az baj az élettörténettel: kiváltja az olvasóból, hogy diszkréten kezelje az én-te határait, és emiatt meg sem próbál azonosulni. Elfogadja, hogy az író magáról mesél. De vajon érdekli is? Ha maga a történet kalandos, vagy a szereplője van annyira közismert, hogy érdeklődést váltson ki, akkor esélyes, egyébként aligha. Ezzel szemben a fikcióban az író nem magáról mesél, hanem játékra invitálja az olvasót, hogy próbálja ki magát a főszereplő bőrében, és az ő szemüvegén keresztül lássa a világot egy másik perspektívából.

2019. febr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hála Istennek, tényleg a világ negyedét bejártam, kalandos úton. Arról szeretnék írni. Külföldi barátokkal nem csak a kaland de a különböző kultúrából származó emberek mindennapi életbe is bepillantást nyertem (pl hagyományok, szokások).
2019. márc. 18. 10:16
 4/4 A kérdező kommentje:
Európa, Arab öböl, Dél Amerika
2019. márc. 18. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!