Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Vörös és fekete c. könyvben...

A Vörös és fekete c. könyvben levő idézetek mit takarnak?

Figyelt kérdés
Azt gondolom,hogy azért van mert sugallja mi lesz abban a fejezetben. De mégis miért pont tőlük idézet? Mástól is tudott volna(gondolom).

#könyv #francia #regény #Stendhal #Vörös és Fekete #pszichologizáló regény #karrierregény
2019. márc. 11. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ezeket tartotta Stendhal a legodaillőbb idézeteknek. Igen, feltételezhetően tudott volna másoktól is idézni, így szerintem személyes okokból választotta ezeket, például ezeket az írókat szerette, és mikor olvasta őket, úgy gondolta, megfelelnének a fejezetei elejére. Még azt is gondolnám, de tényleg ez is csak egy saját feltételezés, hogy így hitelesebbé tehette a történetet. Ugye realista mű, tehát nagyon fontos, hogy minél élethűbbnek tűnjön, és szerintem úgy gondolta, ha idéz olyanoktól, akik hasonlót írtak, mint amiről a fejezet szólni fog (történetileg például), azt sugallja, hogy erről már ezek, akiket idéz is írtak, és ezzel valóságosabbá teszi a könyvet. Nem tudom, mennyire sikerült válaszolnom, de szerintem valami ilyesmi személyes preferencia és valamilyen szintű tudatos szerkesztés keveréke lehetett a motivációja a választások mögött :D (Kicsit most rákerestem, és nem találtam semmi konkrétat, ezért írtam csak feltételezést)

Egy volt magyar szakos diák

2019. márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!