Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elmagyarázná valaki ezt a...

Elmagyarázná valaki ezt a kiadó üzletpolitikát?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban többször futottam bele abba, hogy az adott művet könyvesboltban nem lehet kapni, interneten sem lehet megrendelni, és antikváriumokban sem érhető el. A kiadónál sincs egy példány sem, viszont a szerzőnél ott áll „hegyekben” (1-3-6-8 raklapnyi mennyiség), aki természetesen örül, ha elvisznek tőle akár egy példányt is. Nem látom a rációt ebben az egészben, pláne hogy az interneten bőven „elfér”, hiszen néhány bájtnyi adatról van szó.


Vagy amikor szintén nem lehet sehol kapni évekig (4-10) az adott könyvet, majd hirtelen előkerül egy rakás belőle, és 30-80%-kal leárazva árulják.


Mi ebben a logika? Valaki felvilágosítana?


2019. márc. 20. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak rosszul kerested?


Amúgy nyilván ha antikváriumba bekerül, akkor megint eladhatóvá válik.

2019. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, ezt a furcsa „eljárást” maguk a szerzők is megerősítették.


Egyszerűen nem értem mi értelme könyveket éveken át eldugni...

2019. márc. 21. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Magánkiadásnál szokott ez előfordulni.
2019. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, hogy magánkiadás... nem értettem a dolgot, mert én fordítóként 6-8 tiszteletpéldányt ha kapok, nem hinném, hogy a szerzőknél raklappal áll.

Szerintem arról lehet szó, hogy Kis Pista magánkiadásban megjelent könyvét a könyvesbolt nem fogja raktározni, mert a népszerűbb könyvek elől foglalná a helyet, a könyvkiadó eleve nem raktároz könyveket, ahhoz meg egyik sem fogja a nevét adni, hogy meghirdetik a honlapon, aztán a megrendelést továbbítani kell Kis Pistának, aki aztán vagy leszállítja, vagy nem, a vevő viszont a honlapon fog értékelést hagyni a vásárlási élményről...

2019. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!