Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Könyvek

A kérdés
bl4z3 nevű felhasználó kérdése:

Tudnátok ajánlani ilyen könyvet? (többi lent)

Sziasztok!

A Harry Potter és a Percy Jackson könyvsorozathoz hasonló könyveket szeretnék olvasni.

Szeretném ha a könyv(sorozat) elején még nem lenne a főhős idősebb mondjuk 16-nál(úgy mint az említett könyvekbem) és szeretném, ha nem lenne benne túl sok szerelem (legalábbis az első részekben) valamint, ha a főszereplő, egy fiú lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat!:)

16/L

ápr. 6. 21:05  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Ja és az is egy fontos szempont, hogy fantasy, természetfeletti, vagy diszutópikus legyen.:)

# 1/7Időpont ápr. 6. 21:08 Privát üzenet
Emlékek őre Lois Lowrytól. A főszereplő fiú a sorozat elején 12 éves, és a könyv fantasy, illetve disztópia is egyben. A szerelem benne van, de hát a könyvben még csak 12 éves, szóval olyan sok minden nem történhet, kb. mint a Percy Jacksonban. Remélem tudtam segíteni.

A válaszíró 97%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont ápr. 7. 07:37 Privát üzenet
Én az Útvesztő sorozatot ajánlom.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont ápr. 7. 09:02 Privát üzenet
Artemis Fowl. A főszereplő az első részben 12, és a név eredete ellenére fiú.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont ápr. 7. 09:33 Privát üzenet

Bartimaeus-trilógia

Varázslós történet, a főszereplő egy fiú, a sorozat elején 12 éves.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont ápr. 7. 09:55 Privát üzenet

Darren Shan vámpíros sorozatához lehet már kicsit idős vagy, ha jól emlékszem annak gyerekes a nyelvezete, de az is mókás, ha van pár napod átlapozni a 11 kötetet.

Amit igazából ajánlanék talán a Micheal Vey-es sorozat, aminek most kb 4-5 kötete lehet, abból még csak az elsőt volt érkezésem elolvasni, nekem tetszett, ha a többi része csak feleolyan jó, mint az első, akkor ezt is bátran ajánlom.

Másik nagy kedvencem a Maximum Ride sorozat volt. Kár, hogy ennek a vége elvileg még nincs magyarra lefordítva. Cska az első három kötet. Persze, ez így is egy egészet alkot...

Oksa Pollock talán? Ebből asszem az első kettő kis kötetecskét olvastam, de abszolút ovlasható, ha valakinek az ilyen low-keyebb vonulat jön be, némileg több szerelemmel.

Nos, remélem valamennyire segítettem, hogy valami jót olvass~

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont ápr. 7. 15:58 Privát üzenet
Én is a Bartimaeus sorozatot ajánlom. Minden feltételednek megfelel :)

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont ápr. 12. 18:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudtok olyan könyvet ajànlani amiaz òkori Ròmàban jàtszòdik?
Tudnátok ajánlani jó fantasy könyvet?
Milyen könyvet tudtok ajánlani, ahol a főszereplő (lehetőleg lány) túlsúlyos és önértékelési problémái vannak?
Milyen könyvet tudnátok nekem ajánlani, ami a karácsonyról szól erotikával megfűszerezve?
Milyen romantikus könyvet tudnátok ajánlani? (17 éves fiú vagyok)
Tudnátok ajánlani az informatikával az alapoktól kezdve foglalkozó könyvet?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Könyvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!