Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani ilyen...

Tudnátok ajánlani ilyen könyvet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Harry Potter és a Percy Jackson könyvsorozathoz hasonló könyveket szeretnék olvasni.

Szeretném ha a könyv(sorozat) elején még nem lenne a főhős idősebb mondjuk 16-nál(úgy mint az említett könyvekbem) és szeretném, ha nem lenne benne túl sok szerelem (legalábbis az első részekben) valamint, ha a főszereplő, egy fiú lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat!:)

16/L



2019. ápr. 6. 21:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és az is egy fontos szempont, hogy fantasy, természetfeletti, vagy diszutópikus legyen.:)
2019. ápr. 6. 21:08
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Emlékek őre Lois Lowrytól. A főszereplő fiú a sorozat elején 12 éves, és a könyv fantasy, illetve disztópia is egyben. A szerelem benne van, de hát a könyvben még csak 12 éves, szóval olyan sok minden nem történhet, kb. mint a Percy Jacksonban. Remélem tudtam segíteni.
2019. ápr. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az Útvesztő sorozatot ajánlom.
2019. ápr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Artemis Fowl. A főszereplő az első részben 12, és a név eredete ellenére fiú.
2019. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bartimaeus-trilógia

Varázslós történet, a főszereplő egy fiú, a sorozat elején 12 éves.

2019. ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Darren Shan vámpíros sorozatához lehet már kicsit idős vagy, ha jól emlékszem annak gyerekes a nyelvezete, de az is mókás, ha van pár napod átlapozni a 11 kötetet.


Amit igazából ajánlanék talán a Micheal Vey-es sorozat, aminek most kb 4-5 kötete lehet, abból még csak az elsőt volt érkezésem elolvasni, nekem tetszett, ha a többi része csak feleolyan jó, mint az első, akkor ezt is bátran ajánlom.


Másik nagy kedvencem a Maximum Ride sorozat volt. Kár, hogy ennek a vége elvileg még nincs magyarra lefordítva. Cska az első három kötet. Persze, ez így is egy egészet alkot...


Oksa Pollock talán? Ebből asszem az első kettő kis kötetecskét olvastam, de abszolút ovlasható, ha valakinek az ilyen low-keyebb vonulat jön be, némileg több szerelemmel.


Nos, remélem valamennyire segítettem, hogy valami jót olvass~

2019. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a Bartimaeus sorozatot ajánlom. Minden feltételednek megfelel :)
2019. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Se.Lilla válasza:
én a Magiszterium sorozatot ajánlom [5 konyv] Holly Black es Cassandra Clare tol.Hasonlut a Harry Potterhez
2020. febr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!