Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fiúk, férfiak! Olvastok olyan...

Fiúk, férfiak! Olvastok olyan sztorikat/fanfictiont, amiben lány a főszereplő?

Figyelt kérdés

Nem romantikus történetekre gondolok, hanem mondjuk sci-fi, kaland, fantasy, horror stb. Tudtok azonosulni egy női karakterrel? Ez esetleg hátrányt jelent (pl. bár érdekel a sztori, de kevésbé valószínű, h időt szántok az elolvasására, mert egy lány szemszögéből írták)?

Köszi a válaszokat!



2019. ápr. 13. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hmmm.. Lássuk csak... A korábbi olvasmányaimból ami így hirtelen eszembe jutott:


Drew Karpyshyn Darth Bane-trilógiája: Dart Bane mellett idővel főszereplővé válik Darth Zannah, a Sith Sötét Úrnője.


Isaac Asimov Alapítvány-sorozatában vannak női főszereplők. Az Alapítvány előtt és az Előjáték az Alapítványhoz című művekben Dors Venabili női főszereplő (részletkérdés, hogy egyben robot is, bár ez elhanyagolható, ugyanis sokáig emberként van kezelve és hosszú ideig ki sem derül a robot mivolta, csak amikor meghal/"elpusztul".). Az Alapítvány pereme és az Alapítvány és Föld című kötetekben női főszereplő Blissenobiarella (röviden csak Bliss), aki Az Alapítvány pereme második felében csatlakozik be a történet menetébe.


Hogy tudok-e azonosulni-e egy női karakterrel? Igen, tudok azonosulni női főszereplővel, bár ez inkább személyiség kérdése. Ugyan ezt tudom válaszolni férfi főszereplőkre is.


Nem jelent hátrányt, hogy a főszereplő milyen nemű. Ha kellően érdekes a könyv és tudok időt szakítani rá, akkor elolvasom.


25/F

2019. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező vannak férfi írók, akik női főszereplőket írnak meg, ha nekik megy nemváltoztató műtét nélkül, hidd el elolvasni még egyszerűbb. :-D

Ez, hogy ez most lány és nem érdekel a sztorija ez maximum általános iskolás korban szempont. Egyébként a férfiak valamivel felszínesebb olvasók, így nem is kell annyira azonosulni a karakterrel mint a nőknek, emiatt mát önmagában nem problémás a dolog.

2019. ápr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kedvenc sci-fi könyvsorozatom Jack McDevitt író Alex Benedict sorozata. A második kötettől fogva a főszereplő Benedict asszisztense és üzlettársa, egy tapasztalt és találékony űrhajó pilótanő.
2019. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nem mondanám, hogy a férfiak felszínesebb olvasók, sokkal inkább más pontok fontosak nekik/nekünk. Mivel a személyes azonosulás a szereplőkkel egy teljesen más szinten valósul meg, egy férfi szerintem általában sokkal objektívebben látja a történetet.

2019. ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit eddig kiolvastam és nő (lány) volt a főszereplő:

Éhezők viadala

Beavatott

Kövezzetek meg, de kíváncsiságból elolvastam az Alkonyat részeit is. És nem volt olyan rossz.


És nem zavar, hogy a főszereplő lány vagy fiú, ha van egy érdekes és egyedi jelleme, a könyv jól fel van építve, akkor elolvasom

17/F

2019. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vinkó Márton ***** válasza:

Igen:


Silber: az álmok első könyve

Londonban bármi megtörténhet


Nekem mindegy, hogy milyen nemű a főszereplő...

2021. ápr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vinkó Márton ***** válasza:
Leiner Laura: "Az iskolák versenye" könyvsorozat.
2023. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!