Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem egy világ kidolgozás...

Elkezdtem egy világ kidolgozását történet nélkül?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkozom több történeten is, de egyik sablonosabb mint a másik. A tájleírás is nehezen megy, amit ugye fejlesztenem kéne, mert egy ilyen fantasy regényben fontos, hogy szavakkal le tudjam festeni a várost, a hegyeket, az erdőt, ahol szereplőim megfordulnak.

Nincs igazán jó ötletem a történetre, viszont ma délután tudtam, hogy nem halogathatom tovább. Le kellett írnom legalább a teremtett világom fajait, kapcsolatát a mágiával, a történelmét, et cetera, et cetera.

Történet nélkül viszont nem tudom, hogy mit tudnék kezdeni a világgal. Van egy szereplő, akinek a háttértörténetét félig kidolgoztam, azért nem a teljes sztoriját, mert ez ugye nagyban függ a leendő történetemtől. (spoiler! ennek a szereplőnek a nővére lesz a gonosz királynő leghűségesebb csatlósa, aki később kioltja a királynő életét, hogy nagyobb hatalma legyen)


Elég nagy a katyvasz. Szinte már tetszik, amit írok (a világ háttértörténete) de cselekmény híján ennek sok értelme nincs. Több sztori ötlete is kavarog bennem, akár lehetne egy trilógia is, így több ötletemet is felhasználhatnám.


2019. ápr. 20. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed? Mert az szép és jo hogy ezt igy le irtad de nem értem mi vele a célod?
2019. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mit tudok kezdeni ezzel? Honnan szerezzek ihletet? Ha van egy jól felépített világ, de a történet sablonos, attól még elolvasnád?
2019. ápr. 21. 08:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Várj addig, amíg lesz történet. Addig dolgozz csak a világon.
2019. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Több ötletem is van, és nem tudom, hogy melyiket írjam meg. A főszereplő is kezd kirajzolódni, de amíg nincs meg a történet, addig a háttér kiépítése is problémás.

Az egyik cselekményben a fiú egy eldugott faluban él nevelőszüleivel. Tizenhét éves korában egyre több különös álma lesz, később már nappal is bevillannak neki emlékképek egy égő városról, egy festmény egy ismeretlen palota falán, etc., etc. Elmeséli ezt a nevelőszüleinek is. A nevelőapja végül bevallja, hogy a fiú egy elesett birodalom hercege, és sok-sok évvel ezelőtt, amikor a seregek felsorakoztak a főváros előtt, a király rábízta a palota főmágusára a fiút, hogy rejtse el. Ezután a mágus, a felesége és a gyerekeik útra keltek a herceggel, majd egy távoli faluban telepedtek le. A mágus törölte az ekkor hat éves herceg emlékeit, és hamisakat helyezett el az elméjében, hogy a fiú ne árulhassa el magát. Így kezdődik ez a történet.



A másikban a főszereplő szintén egy eldugott faluban él, de itt az özvegy anyjával és annak új férjével, a falu vezetőjével, meg a férfi hat gyermekével. A fiú apja egy mágus volt, a fia pedig örökölte a képességeit. A főszereplőnk nagyon ügyesen bánik az erejével, amire a mostohaapja és mostohatestvérei rettentő féltékenyek, ezért gyakran bántják őt. A fiúnak megtiltják a "szemfényvesztést", aki ezért az erdőbe jár ki gyakorolni. Itt fedezi fel egy mágus, aki a tanítványaival az elrabolt hercegnőt igyekeznek kiszabadítani. A fiú hezitál, de egy otthoni vita után elszökik velük. Így kezdődik ez a történet.



A harmadikban a főszereplő nem csak egy egyszerű mágus. A Nagy Háború idején az istenek (Víz Tűz, Föld és Szél isten(nő)) felébredtek. Látták, hogy a teremtett világukban mindent felemésztő háború dúl. Hogy véget vessenek a háborúnak, és hogy megakadályozzák egy esetleges újabb háború kitörését, mind a négyen kiszakítottak magukból egy-egy darabot, majd az így megalkotott lelket a földre küldték. Ez a lélek mindig új testben születik újjá. A jelenségnek még nem találtam nevet. Tudom, az utolsó elég Avatár - Aang legendája kopi, ezért nem ez lesz a befutó.



Ez a három történet, amiről írnék, csak nem tudom, hogy melyik az, amelyik a legkevésbé sablonos, mert mindháromhoz rengeteg ötletem van. Visszaolvasva elég gyatra a megfogalmazás, persze nem ilyen stílusban írok.

2019. ápr. 21. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!