Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Zavaró a jelen idejű elbeszélés?

Zavaró a jelen idejű elbeszélés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy könyvet írok, vagyis csak fanfictiont. A lényeg, hogy ti zavarónak találjátok, ha jelen időben meséli el a főszereplő az eseményeket?,

Sok helyen olvastam ezt, viszont én már így írtam meg kb.4 fejezetet. Szerintetek?



2019. ápr. 26. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok embert zavar például engem is.

Ez nem jelenti azt, hogy mindenkit, de sokunkat.

2019. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Átgondoltam, lehet átírom az egészet.

2019. ápr. 26. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar. Sokkal jobban beletudom élni magam ha múltban játszodok, meg na. A jelen idő sokszor olyan furán jön ki a párbeszédek közben, stb.
2019. ápr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem van olyan, hogy jobb jelen időben megírni egy elbeszélést. Igazából írás közben is érzed, hogy működik-e. Ha úgy érzed, működik, ne változtass rajta, csak ha nagyon indokoltnak látod (például bizonyos eseményeket-történéseket-cselekményeket egyértelműen nem tudsz jelen időben megírni, vagy nagyon nehézkesnek hatna).

Valóban talán több a múlt idejű elbeszélés, de szerintem pusztán maga a jelen idejű cselekmény nem zavaró (csak ha nem odaillőnek érződik).

2019. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Néha tényleg furán hat, plusz van olyan, hogy egyből múlt időben kezdtem írni, aztán át kellett javítsam.

De akkor maradok a múlt időnél, annál nem lehet mellelőni.

2019. ápr. 27. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!