Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter könyvekben...

A Harry Potter könyvekben miért nem alkalmazták gyakrabban a merengős módszert?

Figyelt kérdés
Én furcsállom hogy pl. mikor Harry mondta hogy Voldemort visszatért, és nem hittek neki, miért nem vették ki azt az emléket a fejéből és tették a merengőbe, rögtön egyértelmű lett volna (hiszen kiskorú lévén nem tudta volna úgysem meghamisítani). De több más esetet is lehetne mondani.

2019. máj. 13. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt sosem részletezték a könyvekben, de szerintem elképzelhető, hogy vannak olyan törvények, amik korlátozzák a használatát. Végül is ez olyan, mintha belenéznének a fejedbe, ez azért eléggé személyiségi jogokat sért. De nem ez az egyetlen ilyen a könyvben. Ott van például a veritaserum, ami ugye kényszerít az igazmondásra. Mégsem használják a tárgyalásokon, valószínűleg pont ugyanezért.
2019. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na de egy ekkora horderejű ügyben, ami az egész varázsvilágot érinti? Plusz szerintem Harry is örömmel beleegyezett volna, hogy végre elhiggyék amit mond.
2019. máj. 13. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeim szerint magának kellett volna kivennie, erőszakkal nem lehetséges. Egyébként hamisítható, nyilván külsőleg is.


Egyébként nem nem hittek neki, hanem nem akartak neki hinni. Eléggé más tészta.

2019. máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Igen, az utolsónak ebben igaza van, valószínűleg ha önként mutatta volna meg nekik, akkor is ráfogták volna, hogy hamisított, vagy kitaláltak volna valamit, mert féltek az igazságtól.
2019. máj. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tom, nagyon régen olvastam a könyvet és amúgy lehet hogy ezt csak valami fanfictionben olvastam, szóval ne vegyétek biztosra, de én úgy emlékszem, hogy vagy Dumbledore-é az egyetlen vagy nagyon ritkák, de mint mondtam, ködösek az emlékeim. Engem személy szerint jobban zavar, hogy a Veritaszérumot nem alkalmazták egy csomó alkalommal, mikor lehetett volna az igazságszolgáltatásban. (Khm... Sirius.. khm... twelve years is Azkaban...)
2019. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Személyiségi jogok? Legilimentor mégis kb bárki lehet, aki meg tudja tanulni, az ugyanaz. Az miért nem tilos akkor?
2019. máj. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nem teljesen ugyanaz, az ellen lehet védekezni, és lehet, hogy azt sem használják mondjuk tárgyalásokon. De persze mivel ezeket a dolgokat nem fejtették ki bővebben a könyvekben, csak találgatni tudunk.
2019. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!