Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a pletykáról a...

Mit gondoltok a pletykáról a Tűz és jég dala könyvek folytatása kapcsán?

Figyelt kérdés

Ugyebár felröppent a hír, miszerint a Ser Barristant játszó színész szerint a könyvek már rég kész vannak, csak szerződés köti Martint, hogy nem jelenhet meg amíg nincs vége a sorozatnak.

Mit gondoltok, mennyire van valóságalapja?


Spoiler is lesz a sorozat eddigi epizódjaira nézve!


Őszintén szólva bennem már régóta él ez a gyanú.

Azzal, hogy ez a hír éppen most pattan ki, bennem csak megerősíti ezt a felvetést.

Állítólag Martin elárulta az íróknak, hogy hogyan fog végződni a történet.

Ugyebár három nagy csavart emlegetnek, amit Martin sugallt nekik, ebből az egyik

(SPOILER) ugyebár hogy dany elpusztítja királyvárt (Spoiler vége).

Martin pont nem annak az írónak tűnik aki ennyire tudja, hogy hova fog kilyukadni. Mire eljut a végére vagy 20x meggondolja magát. Ebből kiindulva, szerintem nem tudna ilyen titkot előre elárulni, ha már nem lenne kész az egész sztori.

Ugyebár a sorozatból egy csomó szál kimaradt, vagy másképp alakult. Majd el is hagyta a könyveket, mert az írók vitték tovább azt a szálat, amit változtattak.

A baj csak az, hogy a vége adott a történetnek, ahova mindenképpen el kell jutni.

Azt sem tartom kizártnak, hogy a könyvek visszatartására véges határidő volt megadva. Csak épp a sorozat készítői csúsztak el az idővel, nem jól gazdálkodtak és közelít a határidő, amire be kellene fejezni. Ezért kapkodták el a történetet, ezért tűnik úgy, hogy minden hirtelen, látszólag ok nélkül történik, mert ki kellett lyukadni oda, ahová a könyvek is fognak majd végül. Még ha annak árán is, hogy ezzel gyakorlatilag megerőszakolták a sorozatot.

Úgy gondolom, hogy a könyvekben is hasonló végkifejlet lesz, már ami a vastrónt illeti és Daeneryst. Csak az út, ami oda vezet lesz nem kicsit eltérő.

Persze ez csak most úgy eszembe jutott. De nem lennék meglepve, ha egy-két hónap múlva bejelentenék a megjelenését az utolsó két könyvnek (amerikában). Bízom benne, hogy valamelyik magyar kiadónak is gyorsan sikerül szerződni és nálunk is megjelennek a könyvek még idén.



2019. máj. 15. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Martin elvileg cáfolta Barristan kijelentését. De őszintén, én is jobban örülnék neki, ha már készek lennének. De sajnos 99%, hogy nincsenek.


Ami Királyvárt illeti, szerintem is elpusztul. De azzal, hogy a sorozatból kihagyták Aegont, lényegében az oda vezető kb. logikus utat is felégették.

Aegon a szeretett Rhaegar herceg örököse, aki felszabadítja az embereket a Lannister zsarnokság alól.

És még azt is el tudom képzelni, hogy a Sansa-Dany konfliktusnak is van alapja, ha ezen a ponton esetleg Sansa már Aegon felesége. Amikor pedig Dany megérkezik Westerosra, a trónon ott talál egy körberajongott uralkodó párost Aegon és Sansa személyében.

Vagy Sansával azért lesz konfliktusa, mert Sansa Stannist ismeri el királynak?


De persze az is lehet, hogy teljesen máshogy lesz. Nem feltétlenül hiszem, hogy Dany pusztítja el Királyvárt, ahogy nem Stannis az, aki elégeti Shireent.

Pl. Danyt megölik és Drogon teljesen magvadul ettől és maga égeti fel a várost.

Vagy a futótűz felett vesztik el a uralmukat.

Euron vagy Victarion pusztítja el a várost, amikor használják a sárkánykürtöt.

A Másokat csalják csapdába és azért kell felégetniük a várost. Vagy ezeknek az ötvözete. stb.


Szóval szerintem elég sok lehetőség van ebben is.

2019. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ne felejtsük el, hogy a könyvekben Euronnál van egy bizonyos kürt...

Úgyhogy biztos több szerep jut neki, mint Cersei ölebének lenni.



Az pedig természetes, hogy Martin cáfolja. Nekem ez még önmagában nem bizonyíték semmire.

2019. máj. 16. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!