Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki olvasta Shakespeare Rómeó...

Aki olvasta Shakespeare Rómeó és Júlia című könyvét, mit gondol róla?

Figyelt kérdés

2019. máj. 28. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Kötelező olvasmány :/

Nehéz,régies nyelv szerkezet.

"Hobby olvasó"-ként kihagynám.

(Akárcsak az Antigoné-t).

2019. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem mindkettő könyv jó. Az igaz, hogy nem a halálmentes szerelmes történetek közé tartoznak. XD
2019. máj. 28. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem. Pont most nemrég olvastam, nekem csak jövőre lesz kötelező, de érdekelt és megérte elolvasni. A nyelvezete persze elsőre nehézkes, de szerintem teljesen érthető és le nem cserélném a régies kifejezéseket, vagy a jó kis szóvicceit (pl. Mercutio). Számomra egyáltalán nem elavult, vagy túl régies, szerintem ez egy nagyon értékes mű:)
2019. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Utáltam. Pedig semmi bajom a műfajjal, a Vízkeresztet vagy a Szentivánéji álmot imádom, a Rómeó és Júliában is egyszerűen maga a sztori akaszt ki, nem a stílus. :D
2019. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de előjött belőlem az irodalom kocka. A Rómeó és Júlia nem könyv, hanem színdarab. Vagyis alapvetően nem olvasásra készült, ergo nyilván nem lesz olyan olvasmányos, mint egy regény vagy novella. Számomra például egyáltalán nem volt élvezhető olvasva, de színházban és filmen kifejezetten tetszett. Ugyanez vonatkozik Shaekspeare összes darabjára. Az egyetlen, amit tényleg végig bírtam olvasni, az a Szentivánéji álom volt, de az se közelítette meg az előadás élményét. Szóval szerintem Shakespeare művei kifejezetten jók, de nem olvasásra.
2019. máj. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Technikailag könyv. Szöveges, 49 oldalnál hosszabb, ragasztott, fűzött vagy kötött, papír alapú, nem periodikus publikáció.

Ettől függetlenül teljesen egyetértek veled, ezek a művek nem is arra készültek, hogy majd valaki leül és elolvassa. Bár én szeretem, de nem is tartom jó ötletnek így, hogy kötelező olvasmány... esetleg ha lenne belőlük regényesebb feldolgozás, akkor talán.

2019. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!