Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Leiner Laura könyvek vélemény?

Leiner Laura könyvek vélemény?

Figyelt kérdés
2019. jún. 6. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon gyengék.
2019. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Fruzs33 ***** válasza:
79%

A Szent Johanna Gimi sorozatot,és az Akkor szakítsunk-ot olvastam.

Az előbbi sorozat letehetetlen,az utóbbi helyenként unalmas volt szerintem,de a kíváncsiság elolvastatta velem.

2019. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Én csak a Szent Johanna Gimi sorozatot és a Bábelt olvastam el tőle. Többet valószínűleg nem is fogok, mert a tartalmaik alapján a többi könyve is ezt a csajos-tinis-szerelmes hangulatot viszi tovább, és az én férfiúi tűrőképességemnek is van azért egy határa :D Mondjuk az SZJG-nek és a Bábelnek pont az egyik nagy erőssége, hogy bár lányok szemszögeiből voltak megírva, de szerintem az ellenkező nem olvasóit is bőven meg tudták szólítani, ahogy anno engem is meg tudtak.

Egyébként én bírtam ezeket a könyveket. Nyilván kis tingli-tangli limonádék voltak csak, de aki egy ifjúsági lánycentrikus regénytől komoly karakterdrámát és mélységet vár, az szerintem eleve magára vessen. Ezeknek a könyveknek a fő célja a szórakoztatás volt, és, hogy a Harry Potterhez hasonlóan megszerettessék a fiatalokkal az olvasást, és ezeket a feladatukat szerintem teljesítették is.

A felszín alatt persze rengeteg apró hiba megbújik, de ezek nekem leginkább csak második olvasásra jöttek elő, először ugyanis teljesen magával ragadott a pörgés, a humor és a hangulat. Mert igen, az írónőnek nagyon pöpec humora van, legalábbis nem sok könyv tudta elérni eddig, hogy hangosan felnevessek olvasás közben, de ezeknek sikerült.

De csak, hogy a negatívumokról is mondjak valamit: nagyon nem tetszett például, hogy az írónő általánosít, és tudat alatt próbálja manipulálni az olvasók gondolkodásmódját egy adott témáról. Például az SZJG-ben szinte minden rockot hallgató diák jófej volt és pozitív karakter, és mindenkit, aki popzenét hallgatott és szeretett discoba járni, azt idióta, agyatlan, felszínes gyökereknek állították be a könyvek. Annak ellenére, hogy én is rockzene párti vagyok, ezt nagyon nem tartottam például helyesnek.

A szerelmi szálakról pedig ne is beszéljünk, mind az SZJG-nél, mind pedig a Bábelnél az arcomat kapartam tőlük, annyira rossz üzenetet közvetítettek az olvasóknak.

Persze követendő értékeket is igyekeztek átadni ezek a könyvek, de azokat meg nagyon szájbarágós módon tették.

És még rengeteg ilyen apró támadási pontot ki tudnék emelni, de így is hosszú lesz már ez a komment. Meg egyébként se változtatnak a tényen, hogy én ezek ellenére tényleg ajánlom, mind az SZJG-t, mind pedig a Bábelt.

Nem olyan tökéletesek, mint azt a rajongóik szeretnék hinni, de nem is olyan szemétrevaló hulladékok, mint ahogy azt az ellentábor hangoztatja nagy bőszen.


25/F

2019. jún. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

A Szent Johanna Gimi sorozatot annak idején háromszor is végigolvastam, de olvastam a Bábelt, az Akkor szakítsunkot, a Bexi sorozatot, és az Iskolák versenye sorozat első részét is.

Ezek tényleg csak ilyen könnyű, szórakoztató történetek, de én eszméletlenül imádtam, Laurának baromi jó humora van, én csomószor hangosan röhögtem, miközben olvastam, még nyilvános helyen is. :D Szóval nekem tetszett, szerintem a karakterek nagyon jól el vannak találva a történetekben, bár a Szent Johannában Reni gyakran irritált, Virágon meg csak fogtam a fejem, nem létezik, hogy valaki ennyire ostoba legyen. :D De ennek ellenére baromira szerettem, tinikorom meghatározó részei voltak ezek a könyvek.


20/L

2019. jún. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem eléggé igénytelen ponyva, ráadásul fájdalmasan buta és unalmas, de biztos le leszek pontozva emiatt, sokan imádják. :D
2019. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
én bírom a könyveit, de az akor szakítsunk az tényleg gyenge lett
2019. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Ifjúsági és szórakoztató irodalom lévén nem kell tőle sokat várni. Személy szerint én nem szeretem Laura írásait, de persze a magam 20 évével és elvont érdeklődésével nem is én vagyok a célközönsége.

Az vitathatatlan, hogy van humora az írónőnek, és a fogalmazás mód egyszerűségéből kifolyólag ( ez nekem szintén nem jött be, de egyéni probléma ) olvastatja magát, pont ideális kezdő olvasóknak, könnyen meg lehet vele szerettetni úgy általában a könyveket a kicsikkel, kamaszokkal.

2019. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 molnraranka válasza:
17%
Az eddigi összes könyvét elolvastam. Ajánlom mindenkinek. Leiner Laura könyveinél még eddig nem olvastam jobbat.A Szent Johanna gimi a legjobb.
2019. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a remek 1-2, a szjg, a bábel és a bexis könyveket olvastam. Mindegyiket szerettem, a kedvencem az szjg volt, vagy 5-6x végigolvastam az egész sorozatot. Azthiszem hetedikes vagy nyolcadikos voltam amikor az első megjelent, de pont úgy jöttek ki a könyvek, hogy a végén majdnem egybe estek az én évfolyamommal. Ez inkább hátrány volt. Abszolúlt nem tükrözi a 17-18-19 évesek életét, gondolkodásmódját. Persze nyilván fiatalabbaknak készültek a könyvek ezért nincsenek korhatáros részek benne. 12-14 éveseknek szerintem nagyon jó olvasmány, e felett már jópár rész "nem jön át".

Viszont az összes sorozatban/könyvben amit tőle olvastam megtalálhatóak majdnem ugyan azok a karakterek. Ugyan az a séma csak más a körítés. LL könyvei nagyon jók arra, hogy egy 12 éves lány megszeresse az olvasást de idősebb korosztálynak szerintem kevés.

2019. jún. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem mind jó, csak az Akkor szakítsunk volt egy kicsit unalmas. Mivel ezek fiatal lányoknak szólnak, ezért érthető, hogy pl egy 25 éves fiúnak nem tetszik. Lehet hogy valószerűtlen, de eltereli egy kicsit az olvasó figyelmét a való életről, és tulajdonképpen egy másik helyen találja magát :)
2019. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!