Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Voldemort vagy Grindelwald...

Voldemort vagy Grindelwald volt az erősebb fekete mágus?

Figyelt kérdés

2019. jún. 6. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Grindelwaldot csak most találta ki az írónő így a jóég tudja. De szerintem Voldemort erősebb volt a Horkluxokat tekintve mindenképpen
2019. jún. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Réniá ***** válasza:
100%

Páratlan elme volt mindkettő. Nem hiszem, hogy el lehetne ezt így dönteni, hiszen mi alapján határozzuk meg, hogy ki az erősebb? A nyers erő semmit nem ér, gyakorlat, tudás és lélekjelenlét nélkül.

Voldemort már gyerekként tudta kontrollálni és tudatosan használni az erejét: megfélemlítésre és bántalmazásra. Diákként is remekelt, egyre inkább elmélyült a fekete mágiában. Különlegesen erős és tehetséges varázsló volt a mágia egy-egy ágában (pl. főbenjáró átkok használata, horcrux gyártás, legilimencia).

Számomra azonban mégis csak egy elmebeteg ember volt, aki kétségbeesetten halhatatlanná akart válni.

Grindelwaldot még nem igazán ismerjük, de azt tudjuk róla, hogy ő is rendkívül tehetséges ráadásul kiváló manipulátor. Számomra ő sokkal szimpatikusabb, lenyűgözőbb, mint Voldemort, sőt még a nézeteivel is valamennyire egyet tudok érteni. Persze nem állnék be a soraiba, de látok a nézeteiben egy kis igazságot.

De ha tényleg választani kell, akkor én Grindelwaldot mondanám erősebb varázslónak.

Az alapján, hogy:

Dumbledore a Halál ereklyéiben, azt mondja Grindelwaldról: "Nem a haláltól féltem ... Nem attól, amit a varázsereje művelhet velem. Tudtam, hogy egyforma erősek vagyunk, én talán egy árnyalattal még ügyesebb is vagyok." És mint tudjuk, Dumbledore valóban legyőzte Grindelwaldot több órás, kemény párbaj után. Ellenben Voldermort mindig is tartott Dumbledoretól és soha nem mert kiállni ellene.

Ezért gondolom azt, hogy Dumbledore volt a legerősebb, aztán egy hajszálnyival lemaradva Grindelwald, majd Voldemort.

2019. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt azért nehéz megválaszolni, mert elég más szemszögből látjuk őket a két történet során.

Grindelwaldról sokkal többet tudtunk meg a kát film folyamán, mint Voldemortról a második könyvig. Nyomon követtük Gravesként, láttuk a szabadulását és egy, a híveinek rendezett gyűlést, amin megismerhettük az eszméit - vagy legalábbis amivel magához akarja vonzani a népet.

Voldemortnak azt hiszem két halálfaló gyűlésébe leshettünk be, de ott már korántsem az ő elvei voltak a központban. És valljuk be: a könyvekben sokkal hatalmasabbnak tűnik, mint a filmekben. Úgy érem, mezítláb szaladgálva vihorászik. Inkább csak szimplán bolondnak tűnik, és hát nyilván ez a kép marad meg bennünk, hiszen többször van lehetőségünk megnézni a filmeket, mint kiolvasni a sorozatot. Grindelwald ezzel szemben jó megjelenésű, szép beszédet tart. Manipulál. Voldemort csak végszükség esetén folyamodott ehhez.

És tudtuk, hogy Voldemort célja megölni Harryt a jóslat miatt, majd leigázni a muglikat és boldogan élni és nem meghalni. De Grindelwald pontos céljait még mindig nem tudjuk.

Úgy gondolom, sok szempontból hasonlóak - alapelvek, bizonyos módszerek talán célok -, de sok tekintetben mások - eszközök, más módszerek, a sötét oldal hangsúlyozása/tagadása. Hogy melyik erősebb? Nem tudom. Grindelwaldról még derülnek majd ki dolgok minden bizonnyal. A második filmben a szökésen kívül kb semmilyen bűntettet nem követett el. De ez valószínűleg szintén manipuláció. Voldemortról sok mindent tudunk, de vannak még homályos részek.

Ha meglesz az 5 film és közvetlen utána elolvassuk a könyveket, talán kiderül.

2019. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Voldemort kispályás volt, Grindelwald pedig világszinten volt ismert és gonosz.
2019. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Voldemort. Ezt az eredeti sorozatban egyértelműen tisztázták, le is volt írva, hogy megfosztotta Grindelwaldot a minden idők legveszélyesebb sötét mágusa címtől. Voldemort Dumbledore orra előtt csinálta a gonoszságait, Grindelwald pont Dumbledore miatt kerülte Angliát (félt tőle.) Voldemortot is ismerte az egész varázsvilág, csak ő velük nem foglalkozott a saját prioritásai miatt. Azért, ha olyanja volt, átugrott Európába, és akkor nemigen tudtak vele mit kezdeni, pl. Grindelwald börtönébe is simán bejutott, pedig hát ott nyilván volt mágikus védelem. Az egy más kérdés, hogy Voldemort súlyosabb hibákat is vétett, és saját maga vesztét okozta végül. Grindelwald bölcsebb volt nála, valószínűleg a mágia szabályszerűségeiről is többet tudott. Ezenkívül a céljaik is mások voltak. Grindelwaldnak volt egy ideája, amiért küzdött, é ami az egész világot érintette, Voldemortnak igazából nem volt, csak eszközként tekintette az embertoborzásra meg szadista hajlamai kiélésére. Neki az elsődleges a halhatatlansága volt, meg a személyes bosszúi rendezése (Dumbledore, Harry, egyebek) és a tényleges világuralom csak ezek után jött volna a sorban.
2019. aug. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!