Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az miért van, hogy egy mangána...

Pendragon20 kérdése:

Az miért van, hogy egy mangának (pl Boku no Hero Academia) az angol változatába több az oldalszám, mint az eredeti japánba? Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

2019. jún. 18. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos vagy fanfordítás?


Szörnyű ember vagyok, dd hivatalos fordításokat még nem olvastam. Egyet-kettőt magyarul, de az már mikor volt...


De a fanfordítók szeretnek plusz néhány oldalt hozzácsapni a manga elejéhez és végehez, ilyesmiket, hogy:


Ez az első fordításom, köszi, hogy elolvastad.

Ezt a mangát a VirágosbugyiTEAM csapata fordította, szigorúan fanfordítás, ha kiadják letöröljük, ne használd fel, ...stb

Gyere és csatlakozz a VirágosbugyiTEAM-hez fordítóként vagy tisztítóként.



Meg nem tudom még miket szoktak hozzáadagolni, általában áttekerem vagy kitörlöm ezeket az oldalakat.


Amúgy bocsi, de szúrja a szememet:

Hova? Angol változatába, Japánba

Miben? Angol változatábaN, japánbaN

2019. jún. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel több? Ha csak pár oldallal, akkor lehet, hogy külön oldalon tüntetik fel az angol kiadás készítőit, és egyéb adatokat (fordító, kiadó, kiadás éve, stb.). De szoktak az olvasási irányhoz is segédletet berakni, vagy berakhatnak egyéb magyarázatokat is, ami egy nyugati olvasónak kell a történet megértéséhez.
2019. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak van igaza nagy részben. Most néztem hogy az amcsik szeretik belerakni egy-egy kötetbe a manga különkiadású fejezeteit.
2019. jún. 23. 16:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy híres komikus szerint azért, mert így egy nagy képregény áráért el lehet csórni egy nagy + egy kis képregényt... (Elmondása szerint anno gyerekkorában úgy tulajdonított el képregényeket boltokból, hogy egy nagyba belecsúsztatott egy kicsit, és csak a nagyot fizette ki.

NE kövessétek e rossz példát! máskülönben jó arc a bizonyos komikus, leszámítva, hogy hibázott gyerekkorában, de hát egyikőnk se tökéletes.)

2019. jún. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!