Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi alapján shippelsz kettő...

Mi alapján shippelsz kettő könyvszereplőt?

Figyelt kérdés

2019. júl. 12. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem szoktam könyvszereplőket shippelni. A románcok kialakítását hagyom az íróra.
2019. júl. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
78%
mi az a shippelés?
2019. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján, hogy mennyire illenek össze, mennyire jó a párosuk.

Én könyvszereplők helyett sorozatszereplőket szoktam inkább shippelni.

2019. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom. Leginkább sorozatokban szoktam shippelni embereket, de igazából mindig az alapján, hogy mennyire illenek össze, hogy látok-e közöttük kémiát, vagy csak szimplán úgy gondolom, hogy együtt jobbak lennének. Ezt nem lehet megfogalmazni. :D Vagy pedig adott pl. kettő gonosz szereplő (vagy ha nem is feltétlen gonosz, de nem kis ártatlan szereplő), akkor sokszor érdekelni szokott, hogy milyenek lennének ők együtt. :D


Szóval fogalmazásban nem vagyok tökéletes, de ez csak egy olyan érzés... amikor így olvasod a sorokat, és egyre jobban biztos vagy benne, hogy őket kettőjüket arra teremtették, hogy együtt legyenek. :D

2019. júl. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A dinamikájuk alapján.
2019. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!❤


2. válaszoló kérdésére pedig válaszolva, a shippelésnek az a lényege, amikor kettő szereplőt (lehet akár sorozat, film, könyv, stb.) egy párként akarod látni, azt szeretnéd, hogy összejöjjenek. Van amikor az író is közös jövőt szán nekik (például a Hinny /Harry és Ginny/ ship a Harry Potter sorozatból), és van amikor nem (Dramione /Draco és Hermione/ szintén a Harry Potterből). Az utóbbi shipeket általában a fanok találják ki.

A ship szó az angol nyelvben még jelentheti a hajó szót is, bár azt személy szerint nem tudom, hogy ennek mennyi köze lehet a shippeléshez.

Remélem ezzel tudtam neked is segíteni, és nem írtam semmi butaságot!😅

2019. júl. 12. 22:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
(Relation)ship=kapcsolatból jön a kifejezés.
2019. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én gonosz vagyok ilyen téren, inkább azért szurkolok, hogy ne jöjjenek össze, vagy ha mégis, akkor ismerjék meg egymás valódi arcát, és a tükrön keresztül önmagukat is. Nem hiteles az író, ha a rózsáról letöri a tüskéket. Lehet a végkicsengés pozitív, de ha egy önfeledt happy end megöli a katarzist (amin túl már nem lehet ugyanúgy látni a világot + másik embert, mint korábban), akkor a főszereplők nem jutnak el egyről a kettőre, hiszen amit megtanultak, el is felejtették.
2019. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én az oc-immel shippelek mindenkit...
2019. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!