Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Könyvek

A kérdés

Milyen pszichiátrián játszodódó/mentális betegségről szóló könyveket tudnátok ajánlani?

Kedvencem ilyen témában a Prozac-ország (Prozac Nation), de Sylvia Plath Üvegburája is nagyon tetszett.

Ezeken kívül még az Észvesztő (Girl, Interrupted) volt, ami a témában megfogott.

Miket ajánlanátok?

Nem baj, ha nem non-fiction.

A Száll a kakukk fészkére tervben van.

júl. 13. 13:19  Privát üzenet  

A válaszok
TR75 nevű felhasználó válasza:

Daniel Keyes - Az ötödik Sally

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont júl. 13. 13:28 Privát üzenet
Virágot Algernonnak - szintén Keyes

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont júl. 13. 14:11 Privát üzenet

Az Algernonra én is gondoltam, de abban Charlie nem beteg mentálisan, hanem értelmi fogyatékos.

# 3/9Időpont júl. 13. 14:22 Privát üzenet
Ez igaz, viszont A Száll a kakukk fészkére sem kötődik olyan szorosan a pszichiátriához és a mentális betegségekhez, ezért úgy véltem, a kérdés sem ennyire szigorú. Megérdemel egy ajánlást.

# 4/9Időpont júl. 13. 15:01 Privát üzenet

Daniel Keyes könyveit én is tudom ajánlani, legutóbb a Jó éjszakát, Billyt olvastam, nagyon tetszett. Ez megtörtént eseten alapul, egy erőszaktevőről szól, akinek többszörösen hasadt személyisége van.

Szintén tetszett még Dennis Lehane-től a Viharsziget.

A válaszíró 39%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont júl. 13. 20:37 Privát üzenet

A Száll a kakukk konkrétan pszichiátrián játszódik.

# 6/9Időpont júl. 13. 21:44 Privát üzenet
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D497549991057052%26id%3D497522981059753&width=500" width="500" height="529" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont júl. 14. 21:49 Privát üzenet

Bocsi. Utolsó voltam. Linkelni akartam, de valamiért nem engedte. :/ Így a író, blogger oldalát linkelem. Sok mentális problémával foglalkozó könyvet, filmet ajánl.

[link]

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont júl. 14. 21:51 Privát üzenet
Csáth Gézát ajánlom.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont júl. 15. 12:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudnátok mondani mentális zavarról szóló filmeket?
Skizofréniáról vagy bármilyen mentális zavarral küszködő emberről, vagy társadalmilag kiutasított, nem elfogadott emberről szóló filmet mondanátok?
Mentális betegségekről szóló könyvek, amik úgymond modernebbek?
Milyen mentális betegségekről szóló sorozatok vannak? Az Észleléshez (Perception) hasonló sorozatokat keresnék.
Tudnátok mondani depresszióról, mentális betegségekről szóló könyveket?
Mondanátok mentális betegségről szóló könyveket?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Könyvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!