Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jaime Lannister-t helytelenül...

Jaime Lannister-t helytelenül ítélik meg?

Figyelt kérdés
Mit ér egy eskü fél millió élethez képes? Mindenki bántotta Jaime-t ez miatt, pedig ő csak azt tette ami helyes, én értem, hogy megölte azt akire felesküdött, de helyesen cselekedett és talán azért lett ilyen érzelemmentes, kiálthatatlan ember mert abból a fél millió emberből egy sem köszönte meg, hogy megmentette az életét. Elsőnek én is nagyon utáltam mind a könyvekbe mind a sorozatba, de ahogy a története igazán elkezdődik akkor rájöttem, hogy Jaime az egyik legnagyobb hős a sárkánykirályok uralkodása alatt.

2019. júl. 15. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Akkoriban a becsület nagyon fontos volt. Főleg ugyebár egy lovagnak. És nem azért ölte meg mert a népem akart segíteni.
2019. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontosan azért jó jellem mert, tudta mikor hagyja el a becsületét. De pontosan azért tette, hogy megmentse a város lakóit és az apját is (de az mellékes mert ő nem volt ott még akkor), mesélte Brienne-ek.
2019. júl. 15. 13:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Martin direkt szerkesztette így a sztorit. Amikor bekapcsolódunk, az elején úgy tűnik, hogy a két vérfertőző testvér közül egyértelműen Jaime az arrogánsabb, nagyképűbb. Kezdve attól, hogy rögtön az első fejezetben kilöki Brant a toronyból, aztán kicsivel később, Királyvárban megtámadja hirtelen Nedet és lemészárolja a kíséretét. Meg hát ugye ő az esküszegő Királyölő, ez eleve szolgáltat egy előítéletet vele szemben. Később viszont szépen, fokozatosan kiderül, hogy kettejük közül Cersei az igazán önző, manipulatív, számító személyiség. Cersei csak kihasználja Jaime-t igazából, aki pedig őszintén szereti őt. Legalábbis egy darabig, hiszen a könyvekben Jaime rájön, hogy a nővére menthetetlen. A sorozatbeli adaptáció egyik legkomolyabb hibája, hogy ezt a karakterfejlődéses szakaszt végül kihagyták teljesen.


A konkrét kérdésre visszatérve, persze, megszegte a királynak tett esküjét. Azt viszont a legtöbben elfelejtik, mind az olvasók között, mind a regények világában, hogy Jaime lovag is egyben. A lovaggá ütés során pedig arra tesz esküt ünnepélyesen, hogy védeni fogja a gyengéket, fiatalokat, nőket, mindig igazságosan cselekszik, stb. Az egy dolog, hogy a westerosi lovagok nagy része ezeket nem veszi komolyan, és nem igazán tartja be, de attól még ezek is esküvel fogadott kötelességek. Szóval amikor Aerys kiadta neki a parancsot, biztos volt, hogy az egyik esküjét meg kell szegnie. Persze a regények világában, azaz egy klasszikus, feudális rendszerben az a jóval "durvább", ha valaki a közvetlen feljebbvalójának szánt esküt szegi meg, nem amit ilyen megfoghatatlan, általános erkölcsi elvek mentén tett.

2019. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom #2. Viszont a sorozat is egy ideig jó irányba haladt, de aztán ebbe a hulladék 8. évadba Jaime karakter fejlődését olyan szinten elárulják, hogy nekem az fájt a legjobban.
2019. júl. 15. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaime volt a legjobb karakter és egyetlen hülye résszel tönkretették az egész karakterét. :(
2019. júl. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én már nem tekintek canon-ként a 7.edik és 8.évadra, maximum arra, hogy Bran lesz a király.
2019. júl. 16. 10:37
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Én az egész sorozatra sem tekintek canonként. :D
2019. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az is egy megoldás :D, habár az első évad rettentően jól sikerült, az is a kedvencem.
2019. júl. 16. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!