Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan szerezzek ihletet...

Hogyan szerezzek ihletet történetíráshoz?

Figyelt kérdés
Mármint az alapsztori, a kezdet és a vég, valamint a főbb események meg vannak, csak kellenének azok a fejezetek, amik összekötik az izgalmasabb részeket. Tehát olyanok, amikben nem történnek olyan nagyon érdekes dolgok, de unalmasra sem akarom őket megírni.

2019. júl. 20. 20:48
 1/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Tehát a filler fejezetekre gondolsz. Én azzal tölteném őket, hogy jobban kibontom a karaktereket, esetleg visszaemlékezés régebbi eseményekre adott karakterek múltjában amik kihatással vannak a motivációjára, ezáltal az ember könnyebben azonosulni tud velük.

Hogy pontosabb választ tudjak adni, ahhoz tudnom kéne, hogy alapvetően milyen műfajban írsz, milyen terjedelemben, milyen formátumban... és akkor tudnék javasolni pár dolgot amik azokhoz illenek.

2019. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

írj nekem, en adok ötletet ha szeretnéd :)


(en is történetet irok, ebben a pillanatban xdd)

2019. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2%
Az már régen rossz, ha ezt kérdezni kell... Akkor lehet, hogy az írás NEM a te műfajod!
2019. júl. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

A 3. hülyeséget beszél.

Vannak írói húzások és kevés regény születik spontán módon.

2019. júl. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, de addig-addig ötleteltem meg fantáziáltam, míg végül meg nem szállt az ihlet. Beszélgetések, amik közelebb hozzák egymáshoz a karaktereket, vagy épp összevesznek valami miatt. Pl. ha az egyik karakterem fél a bogaraktól, akkor egy másik karakterem, aki amúgyis szeret szívatni másokat, este a tábortűznél vacsora közben a nyakába dob egyet, és ezen mindenki jót nevet. Vagy ha adott a mogorva, csendes, "senkiben sem bízok és mindenkit utálok" főszereplőm, aki szeret olvasni, akkor két esemény között egy másik főbb szereplővel kibeszélnek egy regényt és jót beszélgetnek, visszahúzódó karakterünk kicsit feloldódik és közelebb kerül a másik emberkéhez (és a beszélgetés közben utalásokat teszek rá, miért olyan a karakter, amilyen). Szóval én azt tudom mondani, nézd meg a karaktereidet, mit szeretnek-mit nem, mitől félnek, mit szoktak csinálni, majd fogj néhány egyszerűbb szituációt (közös ebéd, esti séta, vagy bármi, ami helytáll a történetedben), és engedd össze őket. Ismerjük meg őket jobban :) A lényeg, hogy használd a fantáziád.
2019. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az embert bármi megihletheti. Más könyvek, TV, filmek, egy kirándulás, pillanatok, érdekes emberek. Ezeket bátran merd használni. Arra kell csak vigyázni, hogy ne legyen semmi felismerhető :) Hajrá :)
2019. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olvass, fantasy-t, sci-fi-t, regenyeket, esetleg a tiedhez hasonló témájúakat, semmitől nem fejlődik jobban a fantázia...

Esetleg hallgass különböző stílusú zenéket olvasás közben es próbald meg a könyv világát fejben összeszinkronizálni a zene hangulataval, en ilyen gyakorlatokkal rengeteget fejlődtem fantáziában.

2019. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!