Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mit gondoltok az X-faktorról?

Mit gondoltok az X-faktorról?

Figyelt kérdés

A nyertesek rendszeresen eltűnnek, pár ezer youtube megtekintéses előadók lesznek, számaik se nagyon vannak. Kb azért gyártják le őket a saját csatornáik, hogy legyen kikkel feltölteni a reggeli beszélgetős műsorokat vagy a sztárvetélkedőket.


A zsűri az egyslágeres (az a szám is csak Lofti Begi miatt futott be) előadó Bogi kivételével még azt mondom elmegy, lehet vitatkozni ki milyen minőségű zenét csinál, de legalább vannak hallgatóik. Bár a Radics Gigi se volt jobb, sőt Tóth Gabi sem. Mindenki sztárolja őket micsoda hangjuk van meg mekkora énekesnők., de nagy számai egyiküknek sincsenek, max régebben néhány. A celebség felé billen a mérleg náluk.


Szerintem annyira feleslegesek az ilyen tehetségkutatók. Korábban én is néztem, ma már rácsodálkozok ha egyáltalán nézi valaki, én a szereplőket se ismerem. Inkább gyártanának helyette olyan sorozatot, mint A mi kis falunk.



2019. okt. 11. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom feleslegesnek, mert van rá igény. Csak az a különbség szerintem, hogy régebben még az volt az igény, hogy a tehetségkutatóban tényleg előkerüljenek igazi tehetségek, legyenek új kedvenc énekeseink, "ország büszkeségei" (A Megasztár első szériáinál még valami ilyesmi volt.).

Most viszont úgy látom, hogy már nem azok viszik el a show-t, akik tehetségesek, hanem akikből lehet mémet gyártani és akiken lehet röhögni. Akik most nézik ezt a műsort, azoknak ez az igényük. Ezért maguk a műsorkészítők is eszerint gyártják le a műsort. A válogatóknak mindig hatalmas nézettsége van, pont a rosszul éneklő bohócok miatt, majd amikor jön az élő show a legjobb 12-vel, a nézettség rohamosan megcsappan. Az már a korábbi nézők töredékét sem érdekli.

Pont ezért is válogatnak be az első pár adásba olyan szereplőket, akiken látják, hogy az emberek majd röhögni fognak és mémelni őket. Már erre megy ki az egész.

2019. okt. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És nem lehet, hogy azért mert az élő show is unalmas? Már nem jelent szórakozást az embereknek, hogy olyan énekesektől hallgasson lassú és unalmas számokat, akikkel így is tele van az ország? Beírhatom a youtubera, és meghallgathatom az eredeti előadót is, aki sokkal jobb volt.

A Vastag testvérek és Kocsis Tibó még mutatott némi potenciált, de mára már ők is csak a reggeli műsorok vendégeit népesítik és a Facebook falat tapétázzák ki velük lényegtele hírekkel.

Aztán a műsor szereplői falunapokra járnak haknizni, ahol újra csak más előadók dalait éneklik. Ha van néhány sajátjuk, azt senki se ismeri. Akit sikeres előadónak lehet ma tekinteni, vagy a régi megasztárból indult el vagy saját maga építette fel magát.

2019. okt. 15. 08:59
 3/4 anonim ***** válasza:
pusztító alpáriság
2019. okt. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, biztosan ez is benne van. Ez a sok tehetségkutató műsor csak elvétve termelt ki olyan énekeseket, akiknek némi méltósága is lett általa (nem is nagyon tudok példát, talán Rúzsa Magdi vagy Király Viktor, de az X-Faktorból most hirtelen példa se jut eszembe). Jelentősen ront a versenyzők megítélésén és motiváltságán is az, hogy mindenki látja, hogy a korábbi tehetségek és ünnepelt nyertesek azóta kolbásztöltő fesztiválon lépnek fel Alsómocsoládon. Senki sem erre vágyik a szíve mélyén.

Arról nem is beszélve, hogy szerintem a jó éneklés már nem ugyanazt jelenti, mint pl. 25 éve. Régen szenzáció volt valaki tehetségét felfedezni, de manapság itt van az internet, bárki szerepelhet, aki akar, és ezáltal azért kiderült az is, hogy jól énekelni nem akkora nagy különös tehetség, kb minden negyedik ember tud énekelni. Most ebben a tudatban már nem elég ez, fontos lett a körítés is, az egyén, az eladhatóság, minden. Maga az énektudás valamelyest háttérbe szorult, mert kiderült hogy rohadt sokan énekelnek jól, akik meg nem, azoknak is fel lehet javítani a hangját a modern technikával...ergo, már nem akkora érték.

2019. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!