Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Csak én nem értem miért ilyen...

Csak én nem értem miért ilyen népszerű Billie Eilish?

Figyelt kérdés
Egy 17 éves lányról beszélünk, akinek komolynak mondható karrierje kb. fél éve van. Ennek ellenére úgy emlegetik mint a “zeneipar egyik legnagyobb neve”. Miért? Rengeteg tehetséges fiatal énekesnő van, többszörös Grammy-jelöltek vagy akár Grammy-díjasok mint pl.: Ariana Grande, Demi Lovato, Miley Cyrus, Lady Gaga és még sorolhatnám. Egy lapon nem említhető velük. Mégis mindenhol azt látom, hogy igazán nagy énekesnőkhöz mérik, és azt mondják jobb náluk. Több élő fellépéséről néztem videót, nem találom a hangját élőben. Valóban különleges a stílus amit a zenéje képvisel, de annyira nem hogy olyan szintű népszerűsége legyen, mint amilyen van. Egyedül vagyok ezzel vagy van más is aki ezt gondolja?

2019. okt. 14. 12:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%
Az unott képe meg a halott nézése lehet vonzó, amivel sok ambivalens világfájdalmas tini azonosulni tud. Mintha ő is egy lenne közülük, és korban sincs generációs különbség a rajongói tábor meg az előadó között, a stílusa is hasonló a mai trendekhez és ahhoz amilyen egy átlagos tinédzser ma.
2019. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%
Nem egy Björk, de a klipjei ebbe az üres semmibe hoznak egy olyasmi színt, meg a zenei megoldások is bátrak és agyafúrtak itt-ott, amellett, hogy könnyen fogyaszthatók, belerágja magát az agyába a gyanútlannak, aztán azt gondolja, tetszik neki, mert egyébként tényleg jó és kellőképp hibbant.
2019. okt. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, csakhogy ezen kívül nincs semmi, amit a számlájára írhatnának, sőt ez sem teljes mértékben. A dalokat egészen nyílván való, hogy nem ő írja, a zenéjüket sem ő szerzi. A hangja átlagosnak sem mondható, mivel nem nagyon van. Mikor beszél sokszor a halálvágy elkapja az embert, nem csak az ő életuntságától, hanem a rettentően túljátszott és átlátszóan kamu viselkedésétől.
2019. okt. 14. 19:31
 4/38 anonim ***** válasza:
78%
És ez mekkora cink a jelenlegi sztárvilágra nézve, nem?
2019. okt. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
70%

Én sem szeretem, pedig aztán sosem ragaszkodtam a bravúrénekesekhez. Szeretem, ha valaki különc vagy különleges, elvont. De ez a lány számomra taszító. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért. Na mindegy, ez szubjektív dolog, tiszteletben tartom, ha valakinek bejön.

A nagy népszerűségnek meg szerintem mindig két oka van. Az egyik a befolyásos családi háttér/kapcsolatok, tehát az üzleti oldala a dolognak, hiszen valljuk be, hiába jó valaki, sosem lesz ennyire sikeres etető kéz nélkül.

A másik meg, hogy mindig van valami aktuális trend, ami menő. Én ezt látom, hogy mostanában a tiniknél ez a "full kicsekk" életstílus dívik (tanulom a szlenget rendesen), és ebbe Billie Eilish tökéletesen beleillik, mondhatja nekem bárki, hogy nem olyan, meg hogy pont ellenkezője, de én egy hót bedrogozott kislányt látok benne, aki úgy énekel, mintha felszívott volna 3 csík kokaint. Tökmindegy, hogy ő nem ilyen, a hatás ilyen, és ez a lényeg.

2019. okt. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont beadja, de tény, hogy a személye inkább csak szerencsés választás, a produkciót tudom érezni eléggé. Mindemellett nagyon is megértem, ha valakinek nem tetszik, teljesen jó dolog ám az is. :)
2019. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
81%

Én nem vagyok a célközönsége (21 évesen világfájdalmas kistininek kicsit öreg lennék asszem) és hatalmas rajongója sem, de láttam vele pár interjút, a zenéjét szívesen hallgatom, szerintem szép hangja van, és jobban kedvelem mint több másik felsorolt előadót.

Persze ez csak a személyes ízlésem, nem állítom hogy jobb náluk vagy tehetségesebb, ehhez sokkal többet kellene élőben énekelni hallanom mindet, és sokkal jobban kéne értenem a zenéhez. De mindenképpen egy új irányt hozott be a mainstream popba mind zenei stílusban, hangzásvilágban, mind (és szerintem ez lehet a nagy népszerűség egyik főbb forrása) a rajongókkal való kommunikálásban és abban az előadói imidzsben amit nekik mutat.

Ezzel bevonzott egy csomó olyan embert, például engem is ebbe a zenei körbe, akiknek ez a részben poszt-disney Ariana Grande, Miley Cyrus, Demi Lovato, Selena Gomez, Taylor Swift, Katy Perry-féle pop nem volt a stílusa, és a közvetlenségével, a furcsaságával, azzal hogy egy lazább, kevésbé extranőies stílust képvisel és nyíltan rajong más, nála nagyobb, régebbi sztárokért sokaknak könnyebb azonosulni vele.

Most hogy ez a közvetlensége és különcsége tényleg ő maga, vagy egy tárgyalóteremnyi öltönyös mérte ki patikamérlegen a kínos nevetgéléseket és a test körvonalait véletlenül sem mutató ruhákat, azt nem lehet tudni, de a kép működik, megszólított egy réteget akiket nem szokott a mainstream zene megszólítani, ez benne az innovatív.

2019. okt. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
62%
Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel. :D Nem azt mondom, hogy abszolút tehetségtelen, viszont láttam már nála ezerszer jobb énekest is. Nagyon el vannak tőle ájulva, hogy még csak 17 éves, de azt nem akarják észrevenni az emberek, hogy rohadtul nem ő az egyetlen, aki énekelget ennyi idősen. Számtalan vele egykorú énekes van a világban, csak ők nem felelnek meg a mainstream ideológiáknak, ezért nem lesznek soha híresek. :D
2019. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
94%
Nem említhető egy lapon Ariana Grande-val. Én sem értem ezt a Billie imádatot meg én is utálom, de Ariana sajnos még mindig károsabb, mint Billie. Hiába ismert régebb óta.
2019. okt. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
77%

A zenéit a bátyjával közösen szerzik.

Én értem miért népszerű. Jó hangja van. Jól adja elő. A személyisége is jó. Régebben picit depis volt, de ma már nem. Ezt a rajongók tudják. Én is rajongó vagyok.

Régebben csak a zenéjét hallgattam, azt sem tudtam, hogy néz ki, hány éves. Semmit. Imádtam a zenéjét. Megnyugtató, vagy épp tombolós. Sokat hallottam, hogy nem kedvelik őt, így rákerestem. Elkezdtem videókat nézni róla és nem értettem miért nem kedvelik. Aranyos és értelmes lány, aki olyan mint egy 17 éves. Ez benne a legjobb. Sokat viccelődik, viszont sokszor nagyon komoly, és laza. Miközben nem. Elsőre azt hittem leszarja a világot, a véleményeket, de nem. Érdekli őt, és rosszul érzi magát emiatt. A sok gyűlölködő komment. Nem kellene gyűlölködni az embereknek. Nem tetszik? Nem kell lehordani mindennek. (nem rátok értem. Értelmesen írtatok véleményt).


A hangja legtöbbször gyengéd éneklés közben, azután pedig csak úgy átvált. Amikor simán beszél, akkor pedig olyan reggel van rekedtes. Imádom.


Én 2 éve hallgatom. Én is az Ocean eyes dalát hallottam először. Azóta ő a kedvencem. Nem vagyok depressziós. Sem a szerelemy család, bármi miatt összeomlott fiatal, aki a zenébe és a sírás a menekül. Nem. Nagyon boldog 17 éves vagyok.


Viszont én sem említeném együtt Lady Gagával. Még csak nem is egy korosztály. Akiket írtál mind idősebbek, és tapasztaltabbak. De Billie Eilishnak is eljön majd a maga ideje, amikor már felnőtt lesz és más féle dalokat fognak írni a bátyjával. Én hiszek benne, hogy jó lesz.

Ha megnézzük bármilyen énekesnek a 17 éves dalait és a 22 éves dalait. Van különbség. Felnőttek. Változnak.

2019. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!