Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a TheVR-ról?

Figyelt kérdés

Szerintetek jó vagy rossz az az irány, amely felé a csatornájuk halad?


Én őszintén szólva már kevesebb videójukat nézem, nekem nem tetszik a vonal, a megvágott videók emlékezetesek, karakteresek, viccesek voltak.



2020. febr. 14. 14:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Kezdenek "eldancsósodni„azaz félnek hogy nem küld pénzt a szponzor és inkább unalmas műsort csinálnak a beválalósabb/érdekesebb videók helyett.
2020. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
26%
Nagyképű, önimádó ingyenélő srácok! Lényegében megélnek a semmiből, a sok hülye meg kattint rájuk, ezzel pénzt termel nekik, ők meg élik az életünket, luxusutak, luxusélet!
2020. febr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Élőben jófejek lehetnek, de a videókban nagyon teszik magukat, kellemetlen nézni. Azzal viszont egyáltalán nem értek egyet, hogy ingyenélők, ráadásul a semmiből. Elég komoly tudással rendelkeznek az informatika számos területén, amit komoly munkával fel is használnak\átadnak. Enélkül nem működne a csatornájuk. Nagyon sokáig kellene tanulnia egy random ingyenélőnek ahhoz, hogy ennyi pénzt szedhessen össze azzal, amit ők csinálnak.
2020. febr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
61%
Ja nagyon komoly tudás mondhatom. :D Spec listet megtanulják és kb. ennyi. Komoly tudás nem itt kezdődik. :)
2020. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%

#2 Hadd kérdezzem már meg, Te eddig mit tettél azért hogy sikeres legyél?


Én személy szerint nem nézem a videóikat, abszolút nem is érdekel hogy mit csinálnak, de azt el tudom róluk mondani hogy tömérdek mennyiségű munka és idő kell ahhoz hogy valaki YouTube videókat készítsen, főleg napi szinten. Én suli mellett kezdtem el videózni még 2013-ban, és kb 12 órámba került összesen mire felvettem, megvágtam, és feltöltöttem egy videót ami alá még kommentárt se raktam. Nem volt olyan nehéz mint ma gyárban melózni, de akkor is iszonyat sok időbe telik mire egy épkézláb videót összerak az ember. Amúgy a YouTube ingyenes, Te miért nem videózol ha a "semmiért" ennyire jól fizetnek? Te is luxus körülmények között élhetsz, nem tudom mi hátráltat téged? Még egyszer leírnám hogy ezzel nem a TheVR-t szeretném védeni, mert nem követem a munkásságukat, nem érdekel hogy mit csinálnak, csak azért vegyük már észre a munkát a siker mögött, mielőtt belekakálnánk más kosarába...

2020. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
36%

5-ös. Szerintem is igaza van! Ez tiszta ingyenélés! Sajnos ma a fiatalok nagy része pont ezért akar influencer lenni, meg youtuber, mert nem kell érte dolgozni. Dehogy kell erre fél napot rászánni! Felveszik a kamu dumájukat, vágnak rajta kettőt-hármat, aztán dobják fel a netre! Ennyi!


Tudás nem nagyon van mögötte, egy átlagos fiatal ezt ugyanúgy tudja! A sok hülye meg tényleg ingyen pénzt termel nekik azzal, hogy rájuk kattint.


Én ezért nem nézek már youtubeot. Mert nem vagyok hajlandó az ingyenélőknek pénzt termelni a kattintásommal. Sajnos ma a 10-14 évesek - akik ugye a nézőkorosztályuk - fel sem fogják, hiszen számukra sincs értéke a pénznek, apuci-anyuci úgyis a sggük alá teszi a luxustelefont, meg a luxuséletet! Ezt használja ki a VR, zozé atya és társaik. Nyomorult digitális koldusok. Életükben nem dolgoztak és luxusutakon vesznek részt, a képébe röhögnek a tisztességes magyar munkásnak ezzel.


És nem, én nem vagyok szegény, hogy irígykedjek rájuk. Egyszerűen csak a valóságról beszélek, mint ahogy a fenti hozzászóló is. Ez ingyenélés.

2020. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom Zsozéatya lakatos és műveli is a szakmát a yt mellett.
2020. febr. 17. 18:24
 8/27 anonim ***** válasza:
64%

A 12 órát azért írtam mert átlagosan nekem ennyi időmbe került mire elérhetővé vált a videó. Tehát ebbe benne van a felvétel, az editelés, a renderelés, a feltöltés, és a tag-elés. Streamelni egyszerűbb mert megnyomsz egy gombot aztán csinálod a dolgodat, de egy kicsit is igényesebb YouTube videó összerakása igenis időigényes. Aki azt mondja hogy semmi munka nincs vele, az valószínűleg soha életében nem csinált még videót, vagy ha csinált is akkor max egy 3 perces vágatlan akármit. Én annak idején 15 perces videókat töltöttem fel, és igen volt munka kb másfél óra játékfelvételt összevágni 15 percesre, plusz az effektusok, felirat, stb. a lényeg az hogy nagyon időigényes, sőt editelni is magamtól kellett megtanulnom, holott azt se tudtam előtte hogy mi a fenét jelent az a szó hogy "render". Kommentárt pedig abszolút képtelen voltam a videóim alá rakni mert nagyon stresszes voltam felvétel közben és nem tudtam a játékra koncentrálni, össze vissza beszéltem, kapkodtam, pedig nem vagyok a szégyenlős típus. Ha annyira egyszerű lenne, mindenki ezt csinálná, hidd el. Én időhiány miatt hagytam abba amikor érettségi után nem kerültem be egyetemre és azóta gyárban 3 műszakozok. Egyébként ha lenne rá elég időm és energiám szívesen folytatnám mert szerettem csinálni.


Még annyit hozzátennék az én történetemhez hogy nem egyszerű YouTube-on pénzt keresni, főleg az új követelményekkel. Ha pénzt akarsz keresni akkor jelentkezned kell a partnerprogramba, miután a csatornád elérte az 1000 feliratkozószámot, és az utolsó 365 napban megvolt a 4000 órás nézettségi idő (ha a saját videóidat nézed végig mert pl hibát keresel benne, akkor az nem számít bele). Nekem személy szerint 8 hónapomba tellett mire lett 120 feliratkozóm, és hetente háromszor töltöttem fel videót. Ez nagyjából 1000 óra az életemből, és kerestem összesen talán 8000 Forintot.


"A sok hülye meg tényleg ingyen pénzt termel nekik azzal, hogy rájuk kattint."


Ez így nem működik, részletesen leírom Neked hogy egy videós hogy kereshet pénzt, mert csak az hogy nézed a videót az önmagában nem termel nekik pénzt, egyetlen egy kivétellel, akkor hogy ha YouTube Premiummal nézed a videót. Ez lényegében annyit tud hogy reklámokat nem fog neked beadni a YouTube, és ha megnézel egy videót akkor egy pár centet (amerikai) termel a videósnak.


Egyébként is kattintásokból csak akkor kapnak pénzt ha

- végignéznek egy skippelhető vagy nem skippelhető reklámot

- vagy egy őket érdeklő reklámra rákattintanak miközben a videót nézik.


Ezen kívül van a channel membership, ha agyonütnének se tudnám megmondani a magyar nevét mert nekem angol nyelv a default. Erről sokat nem tudok mondani, pénzbe kerül. Ezt a funkciót nem használom.


Lehetőség ezen kívül még a merch store, ha venni akarsz egy olyan pólót amin a kedvenc videósod logója van, akkor itt megteheted. Ez nem egy funkció YouTube-on, egy céget megbíznak a termékek legyártásával és kiszállításával, a videós ezeket a termékeket a csatornáján reklámozza.


Ó és a hírhedt szponzoráció. :D A folyamatos demonetizáció, az age restriction, bizony arra kényszeríti a legtöbb tartalomgyártót hogy szponzorációval keressen extra bevételt. Ez egy pár száz dolláros shout out-tól egy pár tíz ezer dolláros brand deal-ig is elfajulhat.


Egyetlen egy dologban viszont nagyon is egyetértek a kommentelőkkel a videó alatt, méghozzá azt hogy miért hazudik egy két ember a bevételéről. Egy hatalmas HAZUGSÁG az, amikor azt mondják hogy nem lehet nyílvánosságra hozni az AdSense bevételt. Meg lehet osztani, mindenkinek szíve joga hogy ezt megteszi-e, de ne hazudjon már hogy nem lehet megmutatni. A szponzorációs díjakat viszont ILLEGÁLIS nyilvánosságra hozni. Szóval ezt vegyük figyelembe.


" Életükben nem dolgoztak és luxusutakon vesznek részt, a képébe röhögnek a tisztességes magyar munkásnak ezzel."


Tudtommal meló mellett kezdtek el videózni, de lehet hogy tévedek.


Még egyszer hangsúlyoznám hogy nem védeni szeretném őket, de én mivel már videóztam nagyon is tudom hogy mennyi munka van az egésszel. Elmehetsz a haverokkal bulizni, töltheted az egész délutánt a családdal, elmehetsz konditerembe, elmehetsz csajozni/pasizni, vagy bezárod magad a 4 fal közé és évekig próbálkozol amíg meg nem szeret a YouTube algoritmus.

2020. febr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen alapon aki tv-t néz, rádiót hallgat, újságot olvas az mind ingyenélőknek csinál pénzt
2020. febr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Én a youtube előtt is találkoztam már a digitális videovágással, effektezéssel, grafikával. Érdekelt és soha nem tartottam fáradtságos munkának. Mert akit érdekel, akinek a hobbija és aki szereti, az nem fogja felróni mennyi idő. De aki pénzkereset miatt kezdte el a videózást az nagyon is meg fogja jegyezni, hogy mennyi munka volt. Aki már belerázódott, annak egészen gyorsan és könnyen megy. A renderelés alatt meg tényleg lehet mást csinálni, akkor már a gép dolgozik nem te, ezért találták fel.


A youtube pénzkereset tényleg könnyű volt régebben és a mai sikeres videósok közül talán egy se videózna, ha nem adott volna nem kis összegeket vissza a youtube. Van néhány a videóin híresen keveset dolgozó kisebb videós, akik még most is megkeresik a nettó 250 ezret, mert ők időnként beszámolnak ezekről az adatokról. Már ezek a videósok is ezzel a nézőik 90 százalékánál többet keresnek abból kindulva, hogy a magyar átlagfizetés nettó 225 ezer. Most is meg lehet élni csak a youtube videózásból. A változások idején a gamerek kényszerültek a pénzkeresetük megtartása miatt a twitch-re, mert őket háttérbe szorította a youtube. De vlogolásból vagy pl tech videókból még ma is meg lehet élni.


Miért nem beszél vagy miért hazudja azt a nagyobb videós, hogy nem keres annyit, amennyit valójában? Mert ki iratkozna fel egy beképzeltté vált, az adományokból luxurizáló videósra? A magyar az nem szereti a nagyképűséget és a rongyrázó menőzőket. Mert akkor az a fránya irigy néző nem adna pénzt drága autókra, felszerelésre, irodákra. Nincs ezzel baj, csak akkor egyik videós se etesse a népet hazugságokkal és amikor mindezt felemlegetik, ne takarózzon az irigységgel, mert ott, a videósok között is van irigység bőven.

2020. márc. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!