Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Puzsér Róbert szerintetek is...

Puzsér Róbert szerintetek is sokszor felkészületlen, tájékozatlan?

Figyelt kérdés
Néha tényadatokban téved. Amikor oylandolgokrólbezsél,amit pont tudok,hamar kibújika szög a zsákból.Például zenei kérdéseknél: nem az volt a debütalbum (Marylin Manson), nem onnan származnak a zenekari a tagok, ahonnan mondja (Bon Jovi, nekik például magyar tagjuk is volt). Michael Jackson egyesíteni akarta a vérvonalát Elvisével (gyerekkorától tetszett neki Elvis lánya), Freddie Mercury írta az I Want To Break Free-t (John Deacon írta). Azért hoztam fel zenei példákat, mert ahhoz értek, de például filmekhez értő ismerősömnek ugyanez a benyomása volt. Elég hiteltelen lett így számomra. Generstudiesról is beszélt egyszer, és kábé kinyomtatta az órarendet, az alapján példálózott. Ez most olyan, mintha én kinyomtatnám egy fizikaszak tanrendjét, ettől még nem néztem alaposan utána, és nem értek hozzá. Nekem ez az egész a lustaság meg az arrogancia látszatát kelti, mintha neki nem kéne utána néznie a a dolgoknak, "jóvanazúgy", nem tiszteli meg ezzel a közönséget. Az is furcsa volt szerintem, amikor a legjobb zenészek listáját megcsinálta. Egyrészt a legjobb 10-be tette a Queent, majd máskor leszólta, hogy gagyi. Azon kívül rátette a legtipikusabb, leginkább mindenki által ismert bandákat meg előadókat: Beatles, Michael Jackson. Ha egy 15 éves írna a zenéről, ő rakná rá ezeket. Jean Michel Jarre kivételével az összes a listán angol vagy amerikai volt,mintha Amerikán kívül egyáltalán nem lenne zene.
2020. febr. 21. 00:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásokért, be van ragadva a space billentyűm.
2020. febr. 21. 00:09
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos egyetértek itt az elsőkommentelővel.


[link]


Ő is arrogáns, de igaza van: se egy skandináv zenekar, se egy rock en espanol mozgalom, jazz vagy más kevésbé hájpolt műfaj... Michael Jacksonnal kapcsolatban meg valamiért azt érzem,hanem halt volna meg, nem lenne a listát. Szeretem Jacksont, de ez jellemző a legtöbb ilyen listára.

2020. febr. 21. 00:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy egy nagyon nagy tudású ember, nekem személyes tapasztalataim is vannak erről, többször volt nálunk vendégelőadó az egyetemen. A történelemben és a politikában nagyon "ott van", számomra a zene és a filmvilág olyan területek, amiket jobb lenne, ha Puzsér "békén hagyna"...vagy legalábbis jó lenne, ha kevésbé radikálisan értékelné. Egyrészt nincs valós belelátása a zeneiparba, filmiparba, az nem kétség, hogy sokat olvashatott róluk, de akkor is egy kívülálló, és egyfajta sznobságnak tűnik nekem, hogy olyan előadókat hitványoz le és mocskol be, akik egyébként eszméletlen sikereket értek el "valamiért".


Engem az zavar, hogy nem képes elfogadni azt a tényt, hogy vannak olyan zenei műfajok, típusok, amik neki nem tetszenek, de ettől függetlenül igenis megvan a saját piacuk, vannak rétegek, akiknek tetszik, és nem feltétlenül lesz valaki kultúrálatlan proli attól, hogy szívesen hallgat egyszerű, kommersz popzenét. Nem tudja elfogadni, hogy vannak emberek, akik azt szeretik egy zenében, ha egyszerű, kikapcsolja a fáradt agyat és mondjuk lehet rá táncolni.


Szerintem be kéne látnia (nyilván nem fogja), hogy igenis ő is kívülálló ezekben a dolgokban, és nem tud többet, mint bárki más, aki sokat olvas zenetörténeti dolgokról, bandákról.

2020. febr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Biblia is lehet kamu, de a tanító ereje attól még valós. Nem hiszem, hogy ennyire el kellene veszni a részletekben.
2020. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kákán is csomót keresel. Most ez a hányban jött ez meg az az album olyan marha fontos részlet, hogy érvényteleníti a mondandóját? Én sem értek egyet mindennel amit mond, de felfogom és nem kezdem el a részletekben keresni a hibát, hogy de miért nincs igaza.
2020. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Későn reagálok. Nme hiszem, hogy a kákán is csomót keresnék. Azért fontos, mert egyrészt ha épp arról állít valamit, vagy abból von le következtetést, akkor fontos. A másik meg hogy nekem így hiteltelenné válik. Hozzászól egy témához, amihez jobban értek, látom, hogy ilyen hibákatkövet el, és gyanakodni kezdek, hogy akkor más témákban mik lehetnek, amiket nem veszek észre. A legjobb zenéket összeállító listájáról is látszik ez. Rátette azokat a legtipikusabbakat, akiket kábé bárki rátenne, aki annyit tud, hogy John Lennon.
2020. márc. 28. 18:55
 7/8 A kérdező kommentje:
UTolsó, figyelmedbe ajánlom ezt a kommentemet, erről mit gondolsz: "Ő is arrogáns, de igaza van: se egy skandináv zenekar, se egy rock en espanol mozgalom, jazz vagy más kevésbé hájpolt műfaj..."?
2020. márc. 28. 18:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt, hogy arrogáns, az első kommentelőre mondtam ott, ahova a link mutat.
2020. márc. 28. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!