Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Sebestyén Balázsnak nem érne...

Sebestyén Balázsnak nem érne meg 5000 Ft-ot, hogy 80 évesen, fájó derékkal ne gyalog és tömegközlekedésen, hanem kényelmesen, autóval járhasson?

Figyelt kérdés
[link]

2020. aug. 1. 09:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
De valószínűleg megérne. És?
2020. aug. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor mi a baja azokkal az orvosokkal, akik állítólag 5000 Ft-ért hosszabbítják meg a nyugdíjasok jogsiját?
2020. aug. 1. 09:45
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Az b+, hogy olyan embereknek adnak jogosítványt akik már alkalmatlanok a vezetésre. Nehéz felfogni?


Feltéve amúgy, hogy ez igaz, én nem tudom, hogy így van-e.

2020. aug. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Az kérdező hogy ha alkalmatlan vagy vezetésre akkor nem csak magadat veszélyezteted hanem másokat is
2020. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Járhatsz autóval 80 évesn, de ne te vezess, hanem vigyen az unokád vagy a gyereked. Ezzel nem veszélyezteted mások testi épségét.
2020. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, én még Sebestyén Balázst sem ismerem, de a linkre kattintva két másodperc alatt megértettem, amit neked ezek szerint nem sikerült:


Balázs azt állítja, hogy az orvosok MEGVESZTEGETÉS hatására (ez az 5.000,- Ft) egyébként alkalmatlan (pl. rosszul látó, vagy demencia jeleit mutató) időseknek pecsételik le az orvosi alkalmasságit.


Magyarul ő bűncselekménnyel vádolta meg az orvosokat.


Ennek semmi köze a kérdésedhez, hogy megérne-e 5.000,- Ft-ot. Itt illegális ötezer forintról beszélünk.


Én az ügyet nem ismerem, a kijelentést segítettem elemezni, mert láthatóan neked nem sikerült felfogni, hogy miről van szó.

2020. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Látom sikerült megragadni a lényeget. Az ne zavarjon, hogy alkalmatlan emberek kezébe adnak jogsit, akik aztán lehet hogy a gyenge látás, hallás, vagy épp a volán mögött elalvás miatt halálos szerencsétlenséget okoznak... És akkor még mellé ott van, hogy kenőpénzt fogad el az orvos, ami ugye illegális. Hogy neked ezek után hogy jött le az hogy Sebestyén 80 évesen nem fizetne 5000 Ft-ot azért hogy kocsival járhasson, nem tudom, de elmagyarázhatnád...
2020. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Szerintem ennél árnyaltabb a dolog. Az orvos az alkalmasságin vérnyomást mér, ami lehet épp akkor jó. Látást vizsgál egy táblával, amit előtte be lehet tanulni, illetve ki kell tölteni egy kérdőívet az alvási szokásaidról, amire persze hogy nem fogja azt felelni, hogy "gyakran csak úgy elszunyókálok". Ezzel az orvosi alkalmassági már meg is van, és még csak le se kellett fizetni senkit.


Szerintem ez mellé még kellene egy vezetési teszt is, ahol (akár rutin pályán) a reflexeket és a KRESZ ismeretet is vizsgálják. Az idősek által okozott balesetek többsége nem a romló látásuk vagy az alacsony/magas vérnyomásuk miatt következik be, hanem a lassuló reflexek, illetve az elavult, megkopott KRESZ tudás miatt.


Balázs itt hibázott, mivel ezekről egy orvos nem dönthet, így nem is az ő felelősségük. Egyébként valóban túltolta a témát, de csak így lehet felhívni a figyelmet egy létező jelenségre, ami egyébként tabu.

2020. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

[link]


Például ezért. 8 percen keresztül vitatkozik egy nagymama egy közlekedési rendőrrel a balestre vonatkozó hatályos KRESZ szabályokról. Egy olyan balesetnél, amit ő okozott azzal, mert nem adott elsőbbséget egy "védett úton, szabályosan közlekedő személyautónak". Valahogy így szokták a balesetes cikkekben fogalmazni.


A néni nem fogja fel, nem érti meg, hogy elsőbbségadási kötelezettsége volt. A néni azzal védekezik, hogy "nem látta", meg "sárgán villogott" meg "messze volt", de azzal nem foglalkozik, hogy neki volt egy STOP táblája is, mert ő még mindig a sárgán villogó lámpával volt elfoglalva...


De nem csak az orvosokon múlik ez, hanem a családon, rokonokon, barátokon és a saját lelkiismeretükön is. Ha idős hozzátartozón látják, hogy alkalmatlan már a vezetésre, mert lassan, rosszul vagy lassan és rosszul méri fel a közlekedési szituációkat, akkor ne engedjék vezetni.


Falun élek, az iskola utcája egyirányú. Ritka faluhelyen az ilyen. De ki van táblázva, ha tanítás van, a parkoló tanárok miatt tényleg egy autó fér el csak. Mentem az orvosi rendelőbe, ami arra van, én szabályosan közlekedtem. Szemből jött egy bácsi a rendelőből. Én megálltam, villantottam neki meg mutogattam neki, hogy ezt most miért meg hogy. Ő meg mutogat nekem, hogy ott van egy autónyi hely, húzódjak le. Nem akartam ott kakaskodni, lehúzódtam neki, erre megáll, lehúzott ablakkal és elkezd "oktatni", hogy ő úgy tanulta még, hogy szűk utcán aki letud húzódni az ad elsőbbséget a másiknak. Mondtam neki, hogy én meg úgy tanultam, hogy egyirányu utcába szemből nem hajtunk be.


Tagadta, hogy egyirányú az utca, mert ő mióta él, ebben a faluban él, és ez soha nem volt egyirányú. Mondtam neki, hogy lassan 10 éve egyirányú már és mutattam neki, hogy nézze azt a szürke szögletes táblát mögöttem, mit jelölhet vajon? Mert gyalogátkelő az utcában nincs! Az utca másik végén a szürke kerek tábla vajon mit jelölhet a színesebb oldalán? Vajon véletlen, hogy az egyirányú utcákat egyik végükön szögletes, másik végükön kerek táblával jelölik? Még magyarázni akart valamit, mondtam neki, hogy dolgom van, ha neki nincs csinálok mindjárt: guruljon haza vagy ahová menni akar.


Anyázva előre gurult, kitudtam állni, lépésben haladtam, azt néztem, fogja-e tekergetni a nyakát. Megnézte a táblát. Kíváncsi lettem volna, mit gondolhatott.

2020. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%

Sebestyén Balázs mindig azt hiszi magáról, hogy valami nagy megmondóember, közben akkora tuskó, hogy a sajàt műsorvezető társait nem engedi szóhoz jutni, folyton rájuk erőlteti a véleményét, szidja azokat akiknek nem a legdràgább kocsijuk van stb stb.

Janit és Ferit kedvelem. Sajnálom, hogy Balázs a főnökük.

2020. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!