Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A mamamoo körül mi ez az...

A mamamoo körül mi ez az utálat tiktokon?

Figyelt kérdés
Pörgetem nagyba a tiktokon azt látom hogy mamamoo ot0 vagy ot2. Tudok a régebbi rasszista megnyílvánulásukról, de tudtommal mindegyik után bocsánatot kértek,mert nem voltak a tetteik erkölcsi következményeivel. Most megint történt valami, vagy ezek az esetek csak most lettek felfújva?

#dráma #botrány #K-pop #Mamamoo #SolarMoonbyul #HwasaWheein
2020. okt. 18. 23:22
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%

19 igen itt a kulcsszó hogy elvileg :D

amúgy meg a zsidók nagyon szép kis kártérítést kaptak... a tüntetések meg már feleslegesek voltak hisz nem volt már több zsidó üldözés ez most kb olyan lenne mintha a magyarok tüntetnének trianon ellen mert hogy elválasztották a családokat... mikor már szabadon mehet bárki (oké nem most)

persze más kultura mind ezzel nagyon is tisztában vagyok

meg azért nem mondanám szegényebb országnak minimálisan talán de azért azt is kell nézni hogy a gdp minimálisan kevesebb de ugy hogy mind területileg mind népességileg kisebb olasz mint a német

2020. okt. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
93%
Latom nagyon ertesz a gazdasaghoz. Basszus közgazdász vagyok de mondjad. Tisztában vagy vele, hogy az EU gazdasági motorja Németország? Megsúgom h Németország GDP-je kb ketszer annyi mint az olaszoké. De 1 a gazdaságot nem csak a GDP mutatja meg, nem tudom tisztában vagy e vele de a GDP-n kívül sok mas gazdasági mutató is lézetik, pont azert mert a GDP nem mutat meg mindent. Mindegy ez végúlis részletkérdés. Viszont azt elfelejted, hogy a német gazdasàg sokkal stabilabb kint olasz, mert legfőképp nehéziparon alapszik, nem ugy mint az olasz, ahol a GDP jelentős részét a turizmus adja, ami viszont egy könnyen boruló ágazat. Főleg mostanság. Az életsźínvonalról, munkanélkúliség arányokról nem is beszélek. Ez azért nem minimális külömbség.
2020. okt. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
és meg úgy is hogy Olaszország lakossága kisebb, Németország egy főre eső GDP-je igy is jóval nagyobb. Belemehetünk a gazdaságba de sztem nem fogod tudni tartani a lépést.
2020. okt. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
78%

Tehát ha jól értem a dolgokat, akkor a koreaiak rasszisták mert nem tartják szépnek a feketéket. Ez azert így elég meredek szerintem.

Megmondon őszintén, hogy nekem sem tetszenek a feketék. Ettől én is rasszista lennék? Nem hiszem. Ez pusztán izlés dolga. Ismerek nem egy embert akik azt mondják, hogy neki nem tetszenek az ázsiaiak. Emiatt egyszer sem jutott eszembe lerasszistázni valakit. Ízlések és pofonok. Ha valaki nem tetszik sztem az még nem bűn. Ha valaki ezt rasszizmusnak nevezi az nincs tisztában a fogalommal. A rasszizmus azt jelenti, hogy valakit hátrányosan megkülönböztetünk csupán a bőrszíne miatt. Például azért nem veszem fel dolgozni, mert más színű a bőre, vagy bántalmazom, esetleg sértegetem. De azáltal, hogy valakinek nem tetszik, nem az esete az még nem rasszizmus. Szép kis világ lenne ha mások döntenék el, hogy nekem ki tetszik. Azon meg ne csodálkozzunk, hogy kicsusszan egy-egy valóban rasszista kijenetés vkinek a száján, aki folyton azt kapja a nyugati társadalmaktól, hogy de igenis tetszenie kell neked. Mert gyakorlatilag ez zajlik. Szerintem téged is zavarna, ha kívülről meg akarnák mondani, hogy neked márpedig ezt kell szeretned. Ez sem rasszizmus, csak egy teljesen termeszetes emberi védekezés az erőszakosságra. Az meg, hogy valaki mit mondd vagy gondol és mit tesz az két különböző dolog. Még sosem ítéltek el valakit a bíróságon azért mert valakinek azt mondja h "megöllek". Ha meg is teszi, azért már igen. Bárkinek lehet bármilyen véleménye, ezért nem lehet elítélni senkit. Szólás szabadság van, szabadon elmondhatod a véleményed. Más kérdés, hogy ezek szerint ez még sem teljesen igaz, de egy demokratikus szabad világban ez a normális. Nem csak az általánosan elfogadott véleményt szabad kimondani. Volt már ilyen. Ezt hívták szocializmusnak.

A másik, hogyha tisztában vagyunk a másik fél gondolkodásmódjával, nézeteivel, ízlésével és én szándékosan pint az elkentetjét próbálom ráerőszakolni akkor és erre aggresszívan lép fel a másik. Akkor ez biztos, hogy az ő hibája?

Még egy dolog. Valóban ezek most a legfontosabb dolgok, amikor Hongkongot Kína fegyveresen akarja bekebelezni? Erről bezzeg szinte senki nem tud, de az mennyivel fontosabb h ki milyen rasszista kijelentést tett. Nem érzitek ezt egy kicsit gáznak?

A masik meg h tiktokon ahol 14 éves az átlag életkor, kit erdekel h ki mit mondd. Ennél sokkal fontosabb dolgok vannak a vilagban, csak körül kell nézni.

2020. okt. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
73%
Bocsi annyi még konkúlióként lemaradt, hogy attól mert valakinek nem tetszenek a feketék, nem azt jelenti, hogy utálja őket. Tudom, hogy kicsit hosszú lett de hátha valaki végigolvassa és kicsit átgondolja a dolgokat. Esvlehet valakinek más véleménye, de annak kultúráltan is hangot lehet adni, észérvekkel alátámasztva. Mert akkor látszik, hogy gondolkodik és nem visszamondja amit valahol olvasott. Köszönöm.
2020. okt. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
49%

22 23 bele mehetünk szerintem érettségivel még tudom tartani a lépést... ami azért magasabb mint a közgazdász... ja igen üzlet vezető végzettségem van...

szóval minden bizonnyal tudni fogom tartani a lépést...

az eu motorja németország persze de europában még mindig az uk vezet bizonyos területeken...

én azt látom ami fent van a neten pl wiki de kicsit kutattam jobban... mindenesetre itt a link

[link]

német 3,845,718M.$

olasz 2,001,290M.$

magyar 161,182M.$

igen német madjnem dupla annyi... de azért magyarhoz képest...? nincs annyival elmaradva


de igen nem csak az 1 főre jutó gdp a lényeg hanem a termékek és szolgáltatások ára az alap fizetés mennyit ér az adott ország pénze külföldön

2020. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

24 szerintem meg nagyon nincs igazad!

az megint más hogy neked nem jönnek be a feketék de ha már viszolyogsz tőlük nem azért mert épp csúnyák ápolatlanok azaz a személyiségük és kinézetük kifogástalan de még is mert hogy a fekete a bőrük na az azért már rasszizmus... meg itt nem rolad van szó egy kisemberről hanem egy hírességről akinek 5x meg kellene gondolni hogy mit is felel ki a száján...

te ezt nem tudod elfogadni vagy csak nem tudod felfogni hogy te mint kisember és ő egy híresség két külön kategoria! megint más ha egy természetes ember csinál bűntéynt és megint más ha egy hivatalos személy pl csak egy piti bolti lopás...

a megöllek meg fenyegetésnek számít fel lehet jelenteni az illetőt és kaphat érte büntetést...

az meg a másik hogy te megint a kisemberről beszélsz aki szabad! a kpop idolok nem szabadok nekik 20x jobban kell figyelniük hogy mit mondanak mert bizony komoly visszhangja van... demokrácia ide vagy oda a koreai társadalom tekintély elvű nem demokratikus elvű...

a te nyugati standardjaidat akarod rá erőltetni egy szélsőséges távol keleti országra! gondolkozz el hacsak nem vagy bolond

2020. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
75%

Te egy vödör betonba kössél bele inkább? Tényleg abba is belekötsz amibe nem lehet, gratulálok. Esküszöm tehetség vagy. Tényleg azt hittem, hogy értelmesen értelmes embernek magyarázok, de tévedtem. Melyik részét tudod megcáfolni? Mármint előbb gondold át és utána beszélj.

1. Ha valami nem tetszik az már utálat/rasszizmus?

2. Ha agresszívan akarsz valakire rákényszeríteni valamit, és ő is agresszívan lép fel emiatt, ez valóban meglepő és az ő hibája?

3. minden ember szabad, a kpop idol is hidd el (ezt csak a hozzá nem értők akik kizárólag kpop ellenes cikkeket olvasnak hiszik el)

4. nem tudom milyen nyugati standardokat akarok én ráültet bárkire? Amikor azt mondom, hogy hagyjuk már békén őket. Ez a ráerőszakolás? Te érted, hogy miről beszélsz egyáltalán?

5. Valóban ez a legfontosabb mikor máshol halomra ölik egymást az emberek?

Ezek közül melyik részét cáfolod?

2020. okt. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
50%

kedves 26-os

hiába vagy üzletvezető attól a gazdasághoz nem értesz annyira mint egy közgazdász, én sem szólok bele a te szakterületedbe, te se szólj bele az enyémbe. Uk-t meg nem tudom, hogy került ide amikor ez arról szólt, hogy a németek hogy néznek az olaszokra.

2020. okt. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
27 te olyan fogalomzavarokkal küzdesz, hogy az már vicc. Mást már tényleg nem tudok, minthogy olvasd el a rasszizmus definícióját.
2020. okt. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!