Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mit gondoltok az influenszer...

Mit gondoltok az influenszer anyukákról?

Figyelt kérdés

Érdekelne mi a véleményetek azokról az édesanyjáról, aki a mindennapjairól készít posztokat, videókat?

Akik igazából csak azt csinálják, amit minden más édesanya?

Mennyire tartjátok károsnak a gyermekek mutogatását?

A gyerekekkel való reklámozást mennyire tartjátok jónak/rossznak?


Tudtok esetleg példát mondani? Kik a negatív személyek, és kik a pozitív influenszerek ebben a témában?



2021. márc. 3. 06:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálják mert otthon unatkoznak. Engem annyira nem zavar, de nagyon hamis képet mutat a gyereknevelésről. Mondom ezt úgy hogy nincs gyerekem. Sajnálom azokat a gyerekeket akiket ilyen szülő nevel fel mert a szülőnek szüksége van a külső pozitìv megerősítésre és valami egoista nárcisztikus idiótát nevelnek fel. Sajnálom azokat a szülőket akik elhiszik hogy mennyire "egyszerű" és "mókás" feladat egy gyerek felnevelése és amikor rájönnek hogy mit vállaltak felkészületlenül akkor bizony elkezdenek menekülni otthonról, egymáson vagy a gyereken vezetik le a feszültséget.

A legszomorúbb hogy ezt teljesen normálisnak gondolják, sajnos én is láttam a fb/instán hogy napi szinten posztolgatják a gyereküket friss anyukák, holott ismerem őket közelről, szar kapcsolatban élnek és mégis bevállaltak egy gyereket, utánna természetesen házasság, CSOK stb...

Nem egészséges a gyereknek ez teljesen nyílvánvaló de sajnos ilyen világot élünk, ezek a platformok azért vannak hogy menyjen a magamutogatás és az ilyen anyukák azon kívűl hogy kinyomtak egy gyereket nem tudnak mást felmutatni

2021. márc. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem őszintén ezt sehogy sem lehet jól csinálni, csak akkor, ha van még valami plusz, mögöttes tartalom az anyaságon kívül, vagyis hogy már a gyerekei előtt is nagyobb aktív követőtábort mozgatott az illető, mert vagy tehetséges valamiben, vagy dekoratív, és nagy szépérzéke van, így stílusos otthon és outfit posztokat láthatunk nála. Ha mellékesen megmutatja a gyerekeket is, hát azt mondom, lelke rajta, nekem nincs bajom azzal, ha feltesz az ember a gyerekéről is valamit. Na de...rajtuk felkapaszkodni, reklámra használni őket, vagy simán akkor belekezdeni ilyen “karrierbe” miutàn kipottyant, hogy más témád ne legyen, mint a szoptatás, hordozás, blw, abban elég hamar kiég az ember, meg kicsit szánalmas is, hogy valaki ezzel haknizik folyton. Ez pár hónapig érdekes, talán 1 évig, a gyerekek nőnek mint a gomba, utána màr kéne valami mást is felmutatni. Vagy egy klasszikus munkát vállalni, vagy nekem azzal sincs bajom, ha valaki megmarad az online térben, de akkor kell valami más projekt, mint a gyerekek mutogatása. Hosszútávon nagyon érdektelen és fárasztó csak erről beszélni. Plusz a gyerekre nézve is káros. Az első mondatomat meg úgy értettem, hogy azért sem lehet jól csinálni ezt, mert

A- vagy egy kozmetikázott, filterezett világot mutatsz, ami rossz érzést kelt másokban

B- vagy a valóságot, az anyaság kelemetlen részét, de azzal meg kiárusítod a családod és a magánéleted.

Köztes megoldás aligha van, talán csak akkor, ha valami mással is foglalkozik az anyuka, pl. Sütés-főzés, varrás, fotózás, vagy akármilyen hobbi, tudományos karrier, stb. Ez esetben belefér néha 1-1 őszintébb poszt az anyaságról, vagy egy cuki fotó a gyerekekről anélkül, hogy bárki sérülne.

2021. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem normálisak. Főleg ha még döntéskeptelen a gyerekük
2021. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Emberjogi problémákba űtközik szerintem eleve.


Ezek nem anyukák csak mert ellettek egy terméket amit instán lehet mutogatni.

2021. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Agyonutnem mindet es aldom az eget, hogy nem az instavilagba szulettem bele.


Szerintem borzaszto mod karos, nincs az a gyerek aki zsigerbol akarja az ismertseget, soha nem fogjak eltuntetni az internetrol amit most kihajigalnak rola.

Eleg abba belegondolnom en gyerekkent azt sem szerettem, ha egyaltalan fotot keszitenek rolam! Nemhogy minden masodiknap studiofotozas a kulonbozo tarha outfitekben es akkor meg a nem kozszereplo kozszereplok altal kirakott reklamokrol nem is beszeltunk...

De legalabb majd lehet bulvarozni evek multan a kiarult gyerekkorbol mikor megisszak a levet. :)

2021. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
5 mondjuk azért egy-egy műtermi családi fotózással semmi gond nincsen. Az még nem a gyerekkor kiárusítása kategória, kivéve ha utána eladják a Story magazinnak a képeket😅. Viszont ha a gyereket felhasználva vállal valaki együttműködéseket, meg bármit csinál szerencsétlen, posztolja naponta az agyatlan szülő, az szerintem is borzasztó káros.
2021. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
6, nem szoszerint gondoltam csak a korulmenyekre utaltam: a tokeletesen beallitott fotokra, a hatterben elhelyezett szponzor termekkel. 🙄
2021. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz ez a téma.

Nyílván el kell fogadni, hogy a világ változik, megjelentek az influenszerek. És egyeseknek ez a "munkája".

Az influenszer anyukákkal nekem alapvetően nincsen bajom. Nyílván könnyebben el lehet adni egy pl pelenkát, ha azt egy újdonsült anyuka reklámozza és osztja meg a tapasztalatait a termékkel kapcsolatban. Viszont itt is beleütközünk abba, hogy ez nem más, mint szponzoráció. Ő megkapja a pénzét azért, hogy ajánlgasson valamit, ami lehet, hogy borzalom. Éppen ezért, ha én látok valami ilyen posztot, és ott van a szponzoráció hashtag, akkor csak akkor veszem meg az adott terméket, ha elolvastam függetlenek véleményét is róla.

A gyerekekkel való reklámozást viszont ki nem állhatom. Szerintem nincsen annál gusztustalanabb dolog, ha valaki a gyerekét kitesz a közösségi oldalakra és vele reklámoz dolgokat. Alapból nem kéne posztolni a gyerekről egy közösségi médiás felületen. Sok szülő azzal védekezik, hogy mindig megkérdezi a gyerekét, hogy posztolhat e róla és ő igennel felel. Szerintem ez az érv nem helytálló. A 6 éves gyereknek nincs baja azzal, ha kiteszik a képét, mert fogalma sincs arról, hogy milyen veszélyek fenyegetig, nincsenek benne kialakult gátlások az internettel kapcsolatban. Ezért is kiakasztó ez a gyerekmutogatás. Egyesek szerint, régen voltak a fotóalbumok, amikben a gyerekeket mutogattuk, és ez ugyanaz.. Hát ezzel abszolút nem értek egyet. A fotóalbumot ismerősnek mutattuk meg régen, aki ránézett a képre és ennyi. Itt több 100ezer ember előtt mutogatják a gyereket, és azt meg tudjuk, hogy, ami egyszer felkerül a netre az örökkre ottmarad.. Ez borzalmas erkölcstelenségről tesz tanúbizonyságot, és szerintem nem elfogadható, hogy kitegyük a gyereket az internet veszélyeinek.


Illetve az influenszerkedés másik hátránya, hogy az esetek többségében, nem a valóságot mutatják be. Mindent szépítenek, túlszerkesztik a képeket. Kreálnak egy másik életet a közösségi oldalakra, amit "ez a valóság" néven próbálnak közvetíteni. Ez pedig igen káros, tekintve, hogy nagyon nehéz ilyen posztok után elhitetni magunkkal, hogy nincs baj a mi életünkkel/valóságunkkal, és ez a normális, nem pedig az, amit az adott poszt közvetít. Nem hiába van az, hogy mióta van közösségi média -főleg a fiatalok- körében többen küzdenek önbizalomhiánnyal, testképzavarral..

2021. márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy van erre idejük 🤷
2021. márc. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Én elég sok influencer anyukát követek. Azt nem szeretem, ha valaki folyton a gyerekével reklámoz, vagy minden személyes dolgot megoszt a gyerekéről. De amúgy számomra többnyire inspirálóak, hogy majd ha én is anyuka leszek, ne hagyjam el magam, öltözzek csinosan stb. Persze sok mindenben nem értek velük egyet, például én biztosan nem a legdrágább és legmárkásabb dolgokat veszem majd meg a gyerekemnek, ilyen szempontból jobban tudok azonosulni a hétköznapi anyukákkal.
2021. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!