Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Tiffany énekesnőnek miért...

Tiffany énekesnőnek miért nincs magyarul Wikipédia-oldala?

Figyelt kérdés

Híres amerikai énekesnő, többször is volt slágerlista-vezető és nemegyszer volt a Top 10-ben. Dalait pedig a mai napig sok rádió játssza.

De akkor miért nincs róla Wikipédia szócikk? Mindenféle noname focistáról bezzeg vannak szócikkek!

Segítségeteket kérném!



2021. júl. 10. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem csináltak.


Ha te szeretnél, csinálj róla egyet.

2021. júl. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Már egyszer panaszkodott a kérdező a focistákról, de Wikipédiát szerkeszteni azóta sem tanult meg.
2021. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a focisták rajongói lelkesebbek, mint Tiffanyé. Vagy csak a hazai focirajongók jobban szeretnek enciklopédiát szerkeszteni mint a Tiffanyrajongók. Milyen érdekes nem? Pedig az focidrukkereket szokták mindig lebunkózni. Miben kéred a segítségünket? Írjuk meg mi?
2021. júl. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A Wikipédiára az ember saját indíttatásból, saját idejében ír cikkeket olyan dolgokról, amiket ismer és érdeklik.

Ha Tiffanyról vagy bárkiről nincs cikk, nyilván senkit sem érdekelt meg senki se ismeri annyira, hogy írjon róla. Mondjuk én se tudom, ki az.

Amúgy szerintem is nevetséges, hogy több ezer focista senkiről írnak cikkeket, 20-30 év múlva már a kutyát se fogja érdekelni, kik voltak azok, az ilyenek nem enciklopédiába valóak.

2021. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

[link]

Tényleg nincs?

2021. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Magyart kérdezte, nem angolt, te analfabéta
2021. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mert a magyar wikipédia sajnos ilyen. Az elején le kell szögeznem, hogy jómagam is a wiki szerkesztője vagyok, ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy meg vagyok vele elégedve.


Szóval. Az a bajom a magyar wikivel, hogy számtalan fontos téma, fogalom, személy, stb. nincs megírva, ugyanakkor a focisták, mellékutak, buszok, ezer éve élt doktorok/tanárok bezzeg minden nap születnek. Azért kétlem, hogy a magyar embereket ezek érdekelnék (jó, a focisták biztos, de most tényleg: az ilyen 8050-es mellékút meg 114-es busz cikkek kit érdekelnek?). Világcégekről nincsenek szócikkek a magyar wikiben, ugyanakkor a celebek, kpop együttesek és hasonlók gond nélkül megvannak.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: úgy tűnik, senkit sem érdekelt annyira Tiffany, hogy megírja. Én pl. tudom, ki az, de az igazat megvallva én sem szándékozom megírni a cikket, mert engem sem érdekel túlzottan. Persze, lehetne róla cikk - ugyanakkor rengeteg mindenről lehetne cikk a magyar wikiben, de sajnos úgy tűnik, a legtöbb értelmes téma nem érdekel senkit.


A focistákkal pedig nem vagy egyedül: más szerkesztőket is zavarnak, hogy ennyi van belőlük (mármint a Wikiben).


De amúgy igen, a Wikipédia szabadon szerkeszthető, akár te is megírhatod Tiffanyt.

2022. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!