Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Hogy lehet az hogy Magic...

Hogy lehet az hogy Magic Johnson kosaras 30 éve él együtt a hiv fertőzéssel mai napig, míg Freddie Mercury 5 év alatt belehalt?!

Figyelt kérdés

2021. szept. 17. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

F.M. kb. akkor halt meg, mikor M.J. elkapta. Azóta sokat fejlődött az orvostudomány ezen a téren is. Gyógyítani nem tudják, de szinten tartani igen.

Senki sem a HIV fertőzésbe hal bele, hanem az annak nyomán kialakuló AIDS-be. Ma már nagyon jól megakadályozható a kialakulása ha időben felfedezik a HIV fertőzést és kezelik.

2021. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Freddie Mercury a HIV-vel való megfertőződés után több, mint kilenc évvel halt meg.

1991-ben.

A '80-as évek közepén diagnosztizálták, így akkor kezdhették el a kezelését.

Johnsont pedig sok évvel később. És ahogy telt az idő, Freddie Mercury megfertőződése után már több, mint tíz év eltelt.

És azóta mostanáig rengeteg minden fejlődött. De már az alatt a tíz év alatt is hatalmas volt az előrelépés - pont a Freddie Mercury-hoz hasonló önkénteseknek és adományozóknak is köszönhetően.

2021. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Mert más vírustörzset kaptak meg.

Mert más a szervezetük.

Mert már többet tudtak róla, jobb gyógyszerekkel, amikor Johnson elkapta.

Az is számít, milyen hamar kezdik el a kezelést a fertőződés után. Ahogy az is, hogy a páciens mennyire bírja az egyes gyógyszereket.

S persze ott vannak a pakliban a fertőzések, ha bekap egy olyat, ami eléggé gyógyszer rezisztens, akkor nem tudják támogatni a legyengült immunrendszerét.

2021. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
#2: Ez így nem teljesen pontos. Mercurynál 1987-ben diagnosztizálták és 1986 környékén kaphatta el. Valóban 5 évvel később halt meg.
2021. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
#4, 1982 nyarán, Amerikában, valószínűleg New Yorkban kapta el Ez az elérhető legpontosabb adat.
2021. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

#5: Te valamit nagyon félrenéztél... 1986-ban, amikor a Queen Magyarországon járt (ott voltam a koncerten), Freddie még teljesen egészséges volt. A nyolcvanas években kizárt, hogy akkor már 4 éve fertőzött lett volna. Nincs arra időm, hogy az összes cikket belinkeljem, ami az 1986-87 köröli fertőződést valószínűsíti, de kettőt azért kikerestem:

[link]

[link]

1982-t még soha sehol nem olvastam (szerintem te sem).

2021. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

De olvastam, mégpedig a Bohém Rapszódia című könyvben: [link]

Ebben most hadd ne keressem ki és fényképezzem le neked, ezért most csak a következő oldalt találtam: [link]

Legjobb tudásom szerint 86-87-ben diagnosztizálták, ő is csak akkor tudta meg, hogy AIDS-es. A Queen többi tagjának csak 89-ben mondta el.

Ne felejtsd már el a HIV többéves lappangását!

2021. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7es, 86ban diagnosztizálták nála..
2021. szept. 27. 10:10
 9/10 anonim ***** válasza:
17%
Én is azt írtam: "Legjobb tudásom szerint 86-87-ben diagnosztizálták, ő is csak akkor tudta meg, hogy AIDS-es. A Queen többi tagjának csak 89-ben mondta el."
2021. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

#6 bőven kell idő a fertőzés után az AIDS kialakulásához.

Valószínüleg szerintem 1984 környékén kaphatta el. (talán Münchenben)

Amikor Magyarországon volt, néhány tünetet talán észlelt is (gyakoribb megbetegedések).

De nem vagyok orvos, ezt csak laikusként mondom.

2021. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!