Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Megállítják az előadást vagy...

Megállítják az előadást vagy a műsor megy tovább, ha az operában vagy a színházban az egyik hangszeren játszóra vagy színészre vagy énekesre az előadás alatt rájön a hasmenés vagy a hányinger és ki kell rohannia?

Figyelt kérdés

Betegen nem mennek az előadásra, de mi van abban az esetben ha nem betegek hanem az előadás alatt történik ez velük, de csak ki kell szaladniuk és utána tudják majd folytatni a szereplést?


Például Eufrozina meg Giovanni állnak a színpadon és duettet énekelnek és Eufrozina hirtelen lerohan a színpadról, akkor lemegy a függöny és bemondják, hogy szünet van vagy Giovanni tovább énekli a saját részét aztán ha Eufrozina szólózna később és még nem ért vissza akkor meg beraknak addig helyette valami mást például énekel a kórus?


Vagy a hangszeren játszók közül az egyik ember felpattan és kirohan akkor a többiek folytatják vagy leáll a műsor?


2021. dec. 30. 01:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen nem fordulhat elő.

Aki beteg, az már előtte is beteg. Annak jelei már előadás előtt jelentkeznek.Aznap, előző nap nem esznek semmi olyasmit, aminek ez lehet a következménye.


Persze előfordulhat pl. stroke, infarktus. Akkor valóban leáll az előadás. A jegyeket vagy visszaválthatod, vagy másik előadással pótolják.

Agárdy Gábor színművész pl. előadás közben kapott infarktust. Úgy, ahogy volt, jelmezben, maszkírozva vitték el a mentők és fektették az intenzíven, s kapcsolták gépekre. Felépült, vagy 10 évet még játszott utána.

2022. jan. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, hogy erre odafigyelnek, hogy semmiképp se legyen hasmenésük. Gondolom aki hajlamos is rá az vesz be külön hasfogót.


Nekem amúgy volt hogy munka közben jött rám a hasmenés és nem voltam beteg. Igazából nem is emlékszem mi volt velem, de nem is emlékszem, hogy nehezet ettem volna, lehet a stressz hatására volt. Mindenesetre nem bírtam volna szünetig és ki kellett rohannom. (Azon a helyen be volt osztva, hogy mikor nem lehet kimenni). Hasmenés után semmi bajom nem volt. Ebből indultam ki, hogy mi van ha egy színésszel van ilyen, mert amíg nekem csak a shift vezető jött oda szólni, hogy ilet azért ne csináljak, addig ők egy közönségnek adnak elő.


A diákoknál is van, hogy nem bírják ki a csengőig az iskolában és kiszaladnak.

2022. jan. 2. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!