Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mennyire tiltott termékeket...

Mennyire tiltott termékeket megjeleníteni Insta/Tiktok/YouTube videókban? (Csak az válaszoljon aki tudja.)

Figyelt kérdés

Ruhák, ételek, márkák.

Ha nagyon sok követővel rendelkezik valaki, és főleg videózik, mennyire jelenítheti meg a márkákat?

Főleg ha bevétele is származik egy-egy videoból. Ez azt jelentené, hogy bármilyen étel/ruha/szépészeti termék márkája megjelenik a videoban, az engedélyköteles lehet, vagy adóznia kell utána?

Ne nézzetek hülyének, de engem ez nagyon érdekel.



2022. jan. 2. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert reklámnak számít a dolog. Annak meg feltételei vannak, hogy miként lehet reklámozni.
2022. jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelezni kell, hogy termék elhelyezés van a tartalmadban. YouTube és más felületeken is van erre lehetőség. Pl. kis pipa, hogy szponzorált tartalom, amit a szabályzat szerint is használni kell. Persze, hogy mindenki meg is teszi-e, az más kérdés. Illetve a korrektség és a törvények is megkövetelik, hogy egyértelművé tedd, hogy valamilyen terméket/márkát őszinte lelkesedésből dícsérsz, vagy csak fizetnek érte, hogy jót mondj róla. (Ilyenkor általában ki is kötik, hogy semmi rosszat nem mondhatsz róla, sőt akár abba is beleszólhatnak, hogy mi jót és hogyan mondasz, mert ok ragaszkodnak bizonyos kifejezésekhez - vagy pont azok mellőzéséhez.)


Ezért van sok esetben egyes tévé-rádió műsorok, akár beszélgetős vagy sorozatok előtt is figyelmeztetés, hogy “A műsorszám termék megjelenítést tartalmazhat.” Sok műsorban szponzorált autó, ruhák, termékek kerülnek szóba, ezért jelzik már a műsor elején is.


Adózni minden bevétel után kell, ebben a reklám és a bérmunka között nincs különbség.


Influencerek esetében főleg az szürke zóna, hogyha pénz éppenséggel nem kapnak a reklámért, de ajándék termékeket, kedvezményt, más “kedvességet” viszont kapnak. Akkor most ez mennyire reklám, mennyire nem? A cégek meg sok esetben pont ezzel próbálnak szimpátiát kivívni maguknak. Hiszen akar az is hatalmas reklám lehet egy cégnek, hogy valaki egy szó említés nélkül hordja, vagy csak a háttérben mutogatja a terméküket.


Adózni egyébként hivatalosan a nagyobb összegű tárgyi ajándék és a barter, vagyis üzleti csere megállapodás után is kellene, viszont ezt sem mindenki szokta valószínűleg betartani.

2022. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Minden a céltól függ. Pl. fel kell lenned öltözve, szóval valamilyen ruhának kell lennie rajtad, hogy feltölts magadról egy fotót. De ha a fotó feöltésének célja és tartalma nem a márka reklámozása, nem kell feltüntetned. A szabályozás a bújtatott, eltitkolt reklámot tiltja. Pl. ha téged egy kávézó valamilyen módon kompenzál, hogy te ott készís egy fotót és töltsd fel az Instádra, neked ki kell írnod, hogy kollaborációban készült és ez egy reklám. De ha csak úgy bemész egy kávézóba, kifizeted a kávét és feltöltöd az Instára, hogy milyen finom ott a kávé, az nem reklám, hisz nem volt kettőtök közt megállapodás erről. Sajnos sok influencer nem rakja/rakta ki korábban, hogy az adott tartalom megosztásáért ő pénzt vagy egyéb más juttatást kapott. Pl. ingyen megkapta, vagy más módon kompenzálták. Mondjuk ajádnékkal. A lényeg, hogy van-e vagy nincs megállapodás köztetek. Ha igen, az reklám. Ha nincs, az nem.


Az adózás más téma: ha pl. pénzben kaptad meg a jussod, akkor az után kell. Ha ajándékban, utazásban stb. kompenzáltak, akkor a könyvelőddel kell egyeztetned.

2022. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!