Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Puzsér Róbert is csak egy...

Puzsér Róbert is csak egy átlagos celeb, aki nem sokban különbözik másoktól?

Figyelt kérdés

Nekem ez a Puzsér amolyan tipikus megmondóembernek tűnik, nem is értem, politikai kérdésekben hogyan merülhet fel a neve, hiszen kb. ugyanaz, mint Jakab Péter, aki egy komolytalan ember.


Mondjuk nem nagyon ismerem Puzsért, de amit láttam belőle, abból nekem nem szimpatikus.


2022. ápr. 10. 07:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

"Mondjuk nem nagyon ismerem Puzsért, de amit láttam belőle, abból nekem nem szimpatikus."


Ez alapján akarsz róla véleményt mondani?


Lehet Puzsér nem szeretni a harsány stílusa miatt. Lehet megfeddni azzal, hogy nem mindig van igaza abban amit mond. De még mindig 1000x több tartalmat képes közvetíteni, mint egy Berki Krisztián, Küszel Tünde, Majka, Kasza Tibi és társai.

2022. ápr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Puzsér kb. olyan, mint mint Kiszel, Győzike, Majka, Kasza Tibi stb. Ha náluk különb lenne, akkor nem vállalná a celeb megmondóember szerepét.


Mostanában ez divat lett ez valami lett a YouTube-on, hogy aki megmondóembernek áll, azt okosabbaknak hiszik?

2022. ápr. 10. 08:19
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Szóval felesleges választ írni a kérdésedre, mert te már rég eldöntötted hogy mit gondolsz. Te csak megerősítést szeretnél a saját okoskodásodra.

Nézd meg mit csinálsz itt. Te is csak játszod itt a megmondóembert.

2022. ápr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok megmondóember. Én azt látom, hogy Puzsér neve politikai témában is felmerül, de mégis mitől olyan nagy szám ő?


Írja le az, aki szereti.


Amit én látok: Puzsér ugyanolyan durva ember, mint Jakab Peti a Jobbikból. Jakabot sem veszik komolyan. Szerintem Puzsért sem, csak szórakoztatónak tartják, tehát csak celeb. Senki nem bízna rá, komolyabb munkát. Szemben pl. Donald Trump-al, aki szintén celeb volt, de őt a nép megtette az USA elnökének.


Várom tehát a cáfolatot, akár forrásokkal is igazolva, hogy hol tévedek, Puzsérral kapcsolatban.


Ezért tettem fel a kérdést.

2022. ápr. 10. 08:35
 5/18 A kérdező kommentje:

"mert te már rég eldöntötted hogy mit gondolsz"


Nem, van egy elgondolásom, de beismerem, nem tudom az igazságot. Nyitott vagyok más alternatívára is.

2022. ápr. 10. 08:37
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

Én kedvelem Puzsért, úgyhogy lehet, picit elfogult véleményt fogalmazok meg, ezt előre bocsátom.


Olykor én is érzek némi szenzációhajhász / lájkvadász hozzáállást a részéről, például olyankor, amikor hatszázezredik alkalommal tárgyalja ki XY celeb semmirekellőségét. Amúgy teljes mértékben egyetértenék vele, az első húsz "megmondását" még élveztem is, de amikor minden hétre jut egy celebgyalázó poszt, akkor kicsit súlytalanná válik a dolog - szerintem(!).


Azonban Puzsér médiamunkássága nem merül ki abban, hogy Kulcsár Edinát és Berki Krisztiánt savazza...

A teljesség igénye nélkül:

Ott van például a politikai véleményformálása: lehet egyetérteni, lehet vitatni a nézetét (tőlem például viszonylag távol ál a gazdasági baloldal), de az tagadhatatlan, hogy ez az ember üde színfolt a büdösgyurcsány-büdösorbán retorika által uralt politikai közbeszédben.

Az Önkényes Mérvadó című rádióműsorában meg mondhatni háttérbe szorul a politika, és inkább társadalmi/kulturális kérdésekről folyik a beszélgetés, de az sem ritka, hogy mindenki által tapasztalt, de soha meg nem fogalmazott mindennapi semmiségek kerülnek terítékre. Nem agysebészet, de szerintem egy nagyszerű bizonyítéka annak, hogy lehet készíteni kulturált, mégis minden ízében szórakoztató műsort. (Ismétlem, lehet kritizálni vagy egyenesen nem szeretni az ÖM-t, de kár tagadni, hogy értéket képvisel.)

Ezeken kívül ott van még a Hét Mesterlövésze című szintén rádiós műsor, amiben különböző filmeket, filmes témákat tárgyalt ki a beszélgető partnereivel. Persze ebben a műsorban is a megmondóember szerepébe helyzekedett, és biztos vagyok benne, hogy a számos lesújtó kritikával minden ember lelkébe legalább(!) egyszer belegázolt, de az internet széles körben való elterjedése előtt nagyonis jók voltak ezek a filmajánlók. :D


Na de tényleg hangsúlyozom, hogy nem kell szeretni ezeket a műsorokat (néha én is kirage-elek rajtuk), nem kell egyetérteni a véleményével (néha én is a falra mászom tőle), de az egyszerűen nem igaz, hogy Berki Krisztiánhoz hasonlóan a nagy semmit csinálja. Mi sem jobb bizonyíték erre, mint hogy nem a magánéletét tolja mindenki arcába. Feltételezem, hogy akit nagyon érdekel, az ilyen-olyan megjegyzésekből, elszólásokból összerakhatja a képet, de akit meg hidegen hagy, az nem kell azzal keljen és feküdjön, hogy Puzsér hol nyaralt, mi a kedvenc fagylaltja és hányas a lába.

2022. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

"Szemben pl. Donald Trump-al, aki szintén celeb volt, de őt a nép megtette az USA elnökének."


Egy flúgos belterjes milliárdos, aki gyerekvérívó sátánista összzeesküvéshívők alá adta a lovat poénból, hogy a politikai erejét növeljem, amivel majdnem polgárháborúba sodorta az országot.


Ez lenne a pozitív ellenpélda puzsérral szemben?

Úgy érzem ezen a ponton túl már nem sok értelme van veled vitázni.

2022. ápr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Bocs csak hogy pontosítsak hogy ne ebbe lehessen belekötni.


gyerekvérívó sátánista összzeesküvésekben hívők. lsd. Quanon


De ha kened vágod az usa politikáját, akkor tudod miről beszélek.

2022. ápr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem kell velem vitázni, csak véleményeket várok.


#6


Köszi, hogy leírtad, mit gondolsz.

2022. ápr. 10. 08:48
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Puzsér Róbert egy művelt értelmiségi, olvasottsága, szókincse és kreativitása egyedülálló a magyar közéletben. Sem politikailag, sem gazdaságilag nem áll senki zsoldjában, teljesen független és önálló a véleménye. Őt soha nem motiválja a pénz vagy az, hogy egy szekértábornak megfeleljen. Nem jobb vagy baloldali, mindkét oldallal szemben kritikus centrista.


Semmiképpen nem celeb, hanem egy újságíró, publicista, akinek mondanivalója, ideológiája, nézetei vannak, amelyet közvetít a közönségének. Az motiválja, hogy kulturális és morális értelemben jobbá tegye maga között a világot. Ezen törekvése őszinte és nem önző érdekek motiválják.

A verbális képességei segítségével könnyen lehetett volna akár a vörös, akár a narancs tábor szószólója, vagy a TV2, RTL állandó szereplője. Most hatalmas pénzei lennének, meg vitorlás hajója. De ő nem ezt választotta. Hanem inkább az elveit, a szabad gondolkodást, amit fiataloknak ad át. Sok fiatal számára Puzsér műsorai képezték a hidat kultúrához. Olyanok számára, akiket amúgy az üres, felszínes fogyasztói kultúra szippantana be, a plázák világa, ahogy a legtöbb mai fiatalt.


Puzsér egyrészt a fiatalok nyelvén beszél, azaz szórakoztató és érti a modern kultúrát, azonban eközben pedig a társadalomkritikus, politikai, kulturális vagy filozófiai műsoraiban Hamvas Bélát, Márait, Dosztojevszkijt, Mrozeket, Ady-t, Thomas Mann-t is gyakran emlegeti, elemzi és kapcsolja hozzá releváns kérdések kitárgyalásához. Ezáltal pedig sokkal könnyebb hozzáférést biztosít a kulturális tartalmakhoz a fiataloknak, mint az oktatási rendszerünk.


Puzsér ráadásul a lázadó, üzleti és politikai elittel szembeni keményen ellenálló attitűddel igényt teremt, hogy a fiatalok kulturálisan fel akarjanak emelkedni. Meg tudja győzni az embereket, hogy törekedjenek az igényességre, hogy álljanak ki az elveikért, és hogy igenis helyesen kell cselekedni, hogy igenis jó minőségi filmeket, könyveket, zenéket választani! Sokáig vezetett egy film-ajánló műsort, illetve zenékről is volt már műsora. És sikerült egy olyan ízlést megcéloznia, ami a kommersztől távol áll, de azért még nem sznob. Pontosan ezért nem normális az, aki celebnek nevezi. Hát pont a bulvár ellen harcol Puzsér, pont ezért támadja a bulvárt, ezért beszél róla, mert küzd ellene. Akkor az orvos nem különb, mint a koronavírus, csak mert az orvos folyton a koronavírusról beszél?


Karrierje elején nem nagyon talált állást a médiában, mivel minden oldallal szemben kritikus volt, illetve az üzleti világnak is ellenállt. A túlzott erkölcsisége miatt nem volt elég korrupt az országnak. Éppen ezért kellett alulról, a 0-ról felépíteni magát, csak időlegesen volt itt-ott műsora, de eközben az internet segítségével kialakította a követőtáborát az utóbbi 18 évben.


Persze, a médiában folyamatosan hazug lejáratókampány folyik ellene. Félnek tőle, mert a butítás ellen harcol, ami az üzleti és politikai elit érdeke. Jakab Péterhez hasonlítani őrültség, Puzsért nem érdeklik a like-vadász hisztik, ő akkor is az őszinte véleményét adja, ha azzal bizony népszerűséget veszít, ha pénzt veszít, ha kirúgják. Éppen ezért ennyire hiteles és ezért lehet ennyire tisztelni.


Én már 10 éve hallgatom a műsorait, voltam a rendezvényekein többször, megvettem a könyveit is és volt szerencsém beszélgetni vele. Ezek alapján érdemes ítéletet hozni róla és nem 2-3 facebookon megosztott 1 mondatos lejárató cím alapján. Ajánlom pl. az "Apu azért iszik mert te sírsz" című műsort, ami inkább politikai és társadalmi kérdésekkel foglalkozik, de az "Önkényes mérvadó" is nagyon jó, ott kevesebb a politika, de rengeteg kulturális kérdés került tárgyalásra.


A lényeg az, hogy szomorú, hogy ennyire félreismerik az emberek Robit és hogy ennyire nem értik a mondanivalóját. De hát rengeteg ostoba él ezen a bolygón, amivel még nem lenne baj, de ha a nyitottság is hiányzik, az viszont annál súlyosabb probléma.

2022. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!