Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Igaz az, hogy a koncerteken...

Igaz az, hogy a koncerteken amikor énekelnek az énekesek, akkor megy alattuk az előre felvett zene és csak tágognak?

Figyelt kérdés
Lattam, hogy egyszer elajult egy dél-koreai énekesnő, de a zene ment úgyanúgy tovább... Ezek a nagy sztárok koncertjei???

2022. jún. 26. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
99%
Így nem igaz. Hogy van ilyen is, úgy igen. Úgy hívják, playback.
2022. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
"Ezek a nagy sztárok koncertjei?" Nem, de akadnak ilyenek is.
2022. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, de nem mindenki csinálja. Én személy szerint azt szeretem, ahol az ének is, meg a hangszerek is élőben szólnak, maximum némi elektronikus aláfestés megy felvételről. Akik koncertjeire járok így csinálják.
2022. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább olyan pop/k-pop/-j-rock stb előadóknál fordul elő, akiknél bonyolult koreográfia tartozik a műsorhoz, aminek a végzése közben nem tudnák jól kiénekelni a hangokat, mert annyira nem jó táncosok és énekesek, hogy egyszerre menjen a kettő. De közülük se csinálja mindenki. Vannak, akik inkább beengednek hibákat és hamisságot, de végignyomják torokból a koncertet. Meg persze olyanoknál, akiknek stúdióban jó a hangja a szükséges technikai besegítésekkel, de élőben már csalódást keltő lenne a jegyvásárlóknak a teljesítményük.


Rock és metál koncerteken egyáltalán nem jellemző ez.

2022. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
A 4-es vagyok, a k-pop idoloktól eleve nem emberi teljesítményt várnak el. Ha 40 fokos láza van, három napja nem alszik és eszik, és alig áll a lábán, akkor is meg kell tartani a koncertet, méghozzá kifogástalanul. Ha már annyira gyászos állapotban van az elődadó, hogy nem lehet rávenni, hogy kaparja össze magát még egyszer, akkor jön az, hogy kiállítják táncolni és tátogni. Aztán van, hogy így még le tudja zavarni a showt, és van, hogy szerencsétlennek már ez se megy. Mint te is említed, a végkimerültségtől és/vagy a rosszulléttől elájul. A kiadónak, a menedzsmentnek és a szervezőknek persze ciki ez, mert megtörik a tökéletesség illúziója. Ezért az ottani zeneiparra kell haragudni, nem a sztárra, aki ugyanúgy csak egy termék, mint a karszalag, amit belépéskor adnak neked.
2022. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, a k-pop egy kegyetlen műfaj, nem is értem miért vannak oda sokan. De én is legikább koreai előadóknál fedeztem fel ezt, akkor biztos a kimerültségük miatt. Amikor elájult szerencsétlen, akkor sem engedte el a mikrofont.
2022. jún. 26. 15:09
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Szomorú, hogy megengedik, hogy ezt csinálják az emberekkel. De nem csak a szórakoztató iparban, hanem más munkaterületeken is. A nagy toronyházak körül állítólag van háló is, hogy elkapja azokat, akik kiugranának, és a sok feszültség miatt, amit nem tudnak hol levezetni, az internetezőik is roppant agresszívak.
2022. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Dél-Korea sajnos egy beteg társadalom. Az embereket olyan dolgokba kényszerítik bele, amivel tacsra teszik magukat. És ők sajnos nem nagyon tudnak mit tenni, mert kötik őket a szerződések. Azért van náluk annyi öngyilkos is, mert nem bírják már tovább. Kínában is hasonló a helyzet, csak ott még a kommunizmus is rátesz, nem kicsit. Szerintem az európai embereknek nem kell meglepődni, ha ide jönnek, mert egy boldogabb életet akarnak. Nem azért jönnek ide, hogy minket bosszantsanak.
2022. jún. 26. 15:59
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Azért az túlzás, hogy ez mindig így menne, de igen, van ilyen is: playback a neve, és elég "ciki" egy nagy sztártól.

(Kpopról nem tudok nyilatkozni, azt nem ismerem.)

2022. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!