Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Csak szerintem lenne Andrew...

Csak szerintem lenne Andrew Tate és Dylan Mulvaney az igazi álompár esetleg "power couple"?

Figyelt kérdés

Tökéletesen kiegészítik egymást, mert Dylan Andrew mellett kislányból felnőtt nővé válhatna, hiszen ez történik a lányokkal, amikor egy igazi alfahím mellé kerülnek. Plusz mindketten nagyon szexik és úgy vettem ki, hogy mindketten a maguk térfelükön pontosan értik a nőket, a nőiességet. Rendszeresen beszélnek erről mindenféle showműsorokban is, ami bizonyítja, hogy tudnak valamit.

Ha pedig a tökéletes férfi összeáll a tökéletes nővel, akkor egy tökéletes párt alkotnának. Ez nem egy tökéletes ship?



2022. nov. 23. 22:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
#10 ezt az orvosa mondta neked?
2022. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Nem, ezt látni rajta a buta tiktok videóiban.
2022. nov. 26. 13:37
 13/28 A kérdező kommentje:

A másik, hogy aki meg tényleg érezte, az meg tudja mondani.

Direkt ezért mutattam egy másik transz videóját is róla.

2022. nov. 26. 13:39
 14/28 anonim ***** válasza:
#12 szakértő vagy? Esetleg pszichiáter? Vagy pszichológus? Hogy néhány video alapján diagnosztizálsz? Nem ismered egyiküket sem. És nem a te rendszerednek és keitériumaidnak kell megfelelnie bárkinek is, hogy transznemű legyen.
2022. nov. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Igen, szakértő vagyok.

Habár nem diagnosztizáltam, hanem kritizáltam. Kritizálni pedig bárkit lehet, aki kiteszi magát a szociális médiának. Lesz róla véleményem és ugyanúgy megosztom, ahogyan ő a videóit.

Akció, reakció.

Nem kell nekem megfelelni, de a véleményem ettől még nem fog változni: Dylan nem transz.


Szóval személyeskedhetsz, de nem igazán jutsz vele semerre, mert nem hatnak meg ezek a szösszenetek.

2022. nov. 26. 14:01
 16/28 anonim ***** válasza:

Tehát akkor pszichiáter vagy? Vagy pszichológus? (Én pszichológus hallgató vagyok, tehát szakmába vág a kérdés).

Tényeket tagadhatsz, de azt nem várhatod, hogy mások a te (téves) megmondásaidat objektív tényként kezeljék. Nem diagnosztizálunk néhány video alapján, személyesen is jó pár találkozás kell ehhez. A nemi diszfória megállapítása pedig a DSM-V, vagy BNO alapján történik, nem személyes kritériumok alapján.

2022. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Nem. Azt írtam szakértő vagyok, mint aki tapasztalt és tapasztal diszfóriát.

Leírtam, hogy nem diagnosztizáltam. Értő olvasás megy?

"Habár nem diagnosztizáltam, hanem kritizáltam."

Az pedig, hogy Dylan transz nem egy tény. Az orvosok is tévednek (akár véletlenül akár szándékosan a politikai légkör miatt), amit a második linkelt videóm is jól példáz (amit valószínűleg szintén nem néztél meg, habár az illető hormonokat kapott és műtéten esett át, csak éppen rosszul lett diagnosztizálva).

Az orvosi hibákról és oopsokról tudok én is pár dolgot, mert egy tárgyunk csak eköré orientálódik és aköré, hogy ennek ellenére hogyan nyerjük el a betegek bizalmát.

A másik dolog pedig az, hogy sehol sincs róla szó, hogy orvos (tehát pszichiáter) állítja Dylan tapasztal diszfóriát. Elég sok videóját megnéztem és ez a téma sehol sem jön fel. Arról pedig nem tudok nyilatkozni, hogy a hormonok milyen úton hozzáférhetők az államban, amelyikben él (mert ugye ez ott szintén eltérhet).


Nem tudom, hogy miért védsz ennyire egy férfit, aki megalázza a nőket, a valódi transzokat és egy hamis képet alakít ki róluk, ráadásul potenciálisan veszélyezteti a jövendő szakmád tekintélyét is.

Gondolom próbálsz jó ember lenni. Remélem egyszer majd feltűnik, hogy ezzel azoknak ártasz, akik valóban segítségre és védelemre szorulnának.

2022. nov. 26. 15:13
 18/28 anonim ***** válasza:
Akkor az alapján, hogy az orvosok hibázhatnak, ne higgyünk el semmilyen diagnózist? Egy olyan emberről beszélünk, akit se te, sem én nem ismerünk közvetlenül. Neten keresztül egy részletet látunk belőle, és abból nem lehet valós következtetést levonni. Véleményed lehet, de nem jelentheted ki, hogy nem transz, mert trust me bro, én azt úgyis tudom. Az pedig nem kritika, hogy kijelented, hogy nem transz. Hanem egy állítás. Amit a kommentemben a hivatalos szakmai állásponttal cáfoltam.
2022. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy nem hiszünk el egy diagnózist. Hanem az utána következő lépésekről. Az üzenet nem az, hogy nem lehet bízni az orvosokban. De sajna vannak elrettentő példák. És ezt szintén elsőkézből ismerem, mert habár az egyik barátném diplomás orvos, de teljesen átment ezoba és alternatív gyógyászatba. Szóval fogalmazzunk úgy, hogy a diagnózisok utáni kezelési javaslatokat bizonyos személyek esetében lehet kritikusan fogadnám és kérnék másodvéleményt egy másik orvostól.


Miért ne jelenthetném ki, hogy nem transz?

Hogyan lehet nem állítva kritikát vagy véleményt formálni?

Nem ismered, de te azt állítod, hogy transz. Ezt hogyan teszed meg a fentiek alapján, ha nem lehet állítani semmit?


Nem cáfoltál semmit hivatalos szakmai állasponttal. Még csak a saját kritériumod alapján sem, hiszen azt írtad találkozások nélkül nem lehet diagnosztizálni, majd később írtad, hogy soha nem találkoztál vele. Akkor te miből állapítottad meg, hogy transz? Egyedül Dylan állítja magáról, hogy transz (vagy éppen mikor mi, mert először csak kislány, de amikor kell már nő), amit vagy elhisz valaki vagy nem.

Én legalább leírtam azt, hogy nem látom azt a videóin, hogy transzként viselkedik vagy érez (pl. kedv és érdek szerint váltogatja a lány-nő identitást). Csak ripacs színészkedést és a nők/lányok kiparodizálását látom. Te meg egy fantom orvosra hivatkozol, akiről soha nem hallottunk a videókban.


Szóval nem azt mondom, hogy ne bízzunk az orvosokban általánosságban. Azt mondom inkább, ha Dylannak van orvosa, akkor én Dylan videói alapján úgy döntenék, hogy nem ahhoz az orvoshoz látogatnék el egy beszélgetésre, mert nem bíznék meg benne.

De ezt teljesen hétköznapinak gondolom. Más szakterületeken is előfordul, hogy valaki többször hibázik a kelleténél és az emberek inkább másba helyezik a bizalmukat.

Better safe than sorry.

2022. nov. 26. 15:42
 20/28 anonim ***** válasza:

"Miért ne jelenthetném ki, hogy nem transz?"

Igaz, a fűről is kijelentheted hogy lila, meg azt is kijelenthetted, hogy nem fölfelé van a föl, hanem lefelé, de attól még nem lesz igaz.

"Hogyan lehet nem állítva kritikát vagy véleményt formálni?"

Az kritika, hogy szerintem x nem y, mert a ok, b ok, c ok. De az nem kritika, hogy x nem y, mint ténykijelentés. Vagy akkor én is mondhatnám Béláról, hogy ő nem Béla, hanem András, és kész, fogadd el, mert én András-szakértő vagyok.

"Nem ismered, de te azt állítod, hogy transz. Ezt hogyan teszed meg a fentiek alapján, ha nem lehet állítani semmit?"

A szakmámban elfogadott álláspontot képviselem. Minden, amit a kliens mond, azt elfogadjuk. A saját érdeke, hogy igazat mondjon, és nem a mi dolgunk, hogy hazugságon kapjuk. Ha ő azt mondja, hogy ő nő, akkor egy tanácsadáson ezt nem kérdőjelezzük meg. Ha diagnózis felállításához kell szakvélemény, akkor meg felvesszük vele a tesztet. Tehát nem tisztem megkérdőjelezni az állítását, és szerintem a videóban nincs rosszindulat, csupán a saját szubjektív megélését közvetíti, ami lehet, hogy néhol mások saját megélésével összehasonlítva pontatlan, de az ő egyéni élményét nem kérdőjelezheted meg, mert neked az nem "hiteles". Vagy kérdőjelezd meg, csak nem kijelentéseket ezek alapján nem érdemes tenni, mert azoknak a kijelentéseknek akkora súlya lesz, mintha azt mondanád, hogy a szomszédod egy űrlény.

"mert először csak kislány, de amikor kell már nő"

Kislány? Én úgy láttam a videóit, hogy abban "girl"-ként hívja magát, melynek magyar fordítása az, hogy lány. A lány pedig fiatal felnőtt is lehet. Én pl 24 éves vagyok, és hivatkozok magamra, mint lány, de mint nő is, ezzel nem parodizálom a női nemet, vagy létet.


"én Dylan videói alapján úgy döntenék, hogy nem ahhoz az orvoshoz látogatnék el egy beszélgetésre, mert nem bíznék meg benne."

Ez tök oké, senki nem mondta, hogy ahhoz az orvoshoz menj.


"Better safe than sorry."

Persze, de minek kirakni egy értelmetlen, provokatív kérdést erről, ha inkább "biztosra akarsz menni"? Kicsit ellentmondásos.

2022. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!