Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A magyar emberek (társadalom)...

A magyar emberek (társadalom) alaphangulatára, gondolataira vajon mennyire volt káros befolyással Csernus?

Figyelt kérdés

Elképesztő, hogy egyesek a mai napig hallgatják, ajánlják őt. Egy kártékony, vélhetően szociopata személyről beszélünk, akinek zéró az önreflexiós képessége, ezzel mentalizációra, együttérzésre sem igazán képes. Nyilván nagyon különlegesnek képzeli magát attól, hogy felemeli a hangját, és bedob valami közhelyet, megaláz másokat. Ezt az attitűdöt szerintem belenevelte az átlag magyarba is (akarva akaratlanul). Sok helyen jártam már külföldön, de ha az embernek valamilyen problémája van, segítséget kér, akkor az emberek többsége nagyon megértő és segítőkész. Itt Mo-n, (és főleg a gyakorin vagy hasonló fórumokon nyilvánul ez meg) a segítségkérés helyett legtöbbször olyan Csernus-féle kioktatás, áldozathibáztatás, megalázás éri a kérdezőt, hogy nem mer többet segítséget kérni.


Csernus egy kókler, imád a házasságról és a kapcsolatokról papolni, de saját magának voltak viharos kapcsolatai, bántotta a nőket, ráadásul több válása is volt, aminek nincs túl jó optikája, és ezért teljesen hiteltelen. Egy diploma senkit sem jogosít fel arra, hogy lenézzen másokat, orvosnak pedig egyáltalán nem nevezném őt, nem érdemli meg ezt a megszólítást.



2023. jan. 28. 19:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem semennyire nem volt hatással. Épeszű ember őt legfeljebb a (bohózatba illő) "élmény" kedvéért hallgatja (hallgatta) és nem azért, hogy okuljon belőle.
2023. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
58%
Nem tényező a csávó.
2023. jan. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
48%
Csernus az egyik legintelligensebb ember, akit "ismerek". Számomra teljesen rendben van, amit mond, és az is, ahogyan mondja. Én nem látom olyan agresszívnek a stílusát, ami elfogadhatatlan lenne. Szinte már felülülés látni, hogy azokra a hazugsággombócokra, akiket kihív, rákiabál, hogy vegyék már észre magukat. És az a durva, hogy nézed őket, hallgatod, és egyszerűen képtelen vagy elhinni, hogy most tényleg komolyan gondolják, amit előadnak. És ők ebben élnek, nekik ez a lét. Volt már hogy engem is durva módon ébresztettek rá a saját hasonló nyomoromra, mondjuk nem kiabálással, de durva és megalázó volt. Ennek ellenére hálás voltam érte. (Bár nem lettünk barátok az illetővel). Akiket itt ezen az oldalon látsz kioktatni, áldozathibáztatni, meg megalázni másokat, azok egyáltalán nem olyanok, mint Csernus. Azok is bele vannak bonyolódva a saját hazugságaikba, saját félremagyarázásaikba, emiatt félrement az életük, és itt szívják mások vérét, hogy kicsit jobb legyen. Az, hogy meg Csernusnak milyen a konkrét magánélete, addig engem nem érdekel, amíg az amit mond, meg leír, nálam logikailag teljesen rendben van. Erre már sok olyan tényező figyelembevételével lehetne magyarázatot adni, amihez semmi közöm sincsen.
2023. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csak az nem volt szimpatikus benne, amikor azt mondta egy jó pár embernek, hogy váltson munkahelyet, ha nem tetszik a jelenlegi, de sajnos ezt nem mindenki teheti meg azonnal, meg hát manapság egy jó munkához elég erős hátszél is kell.
2023. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
2: ezt szinte rögtön megcáfolja a harmadik válaszoló :D
2023. jan. 28. 19:46
 6/33 anonim ***** válasza:
54%
Nekem bőben elég volt az a nyelvrongálás is, amit elkövetett.
2023. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
23%

"Csernus egy kókler, imád a házasságról és a kapcsolatokról papolni, de saját magának voltak viharos kapcsolatai, bántotta a nőket, ráadásul több válása is volt, aminek nincs túl jó optikája, és ezért teljesen hiteltelen."


Mondjuk ez szerintem nettó baromság, attól mert valakinek rossz a házassága még lehet jó pszichológus, vagy akinek volt már infarktusa még lehet jó kardiológus. Tudom, ő pszichiáter, de én nem gondolnám hogy minden pszichológusnak/pszichiáternek tökéletes életmodellt kell produkálnia, máskülönben hiteltelenné válik. Ha pedig a függőségeket nézzük, én szívesebben ülnék le egy olyannal aki szintén függő volt és végigment a folyamaton, mint egy olyannal aki csak könyvekből olvasott a függőségekről.


Viszont ennek ellenére nem tartom egy kiemelkedő pszichiáternek, csak a média által van ilyen széles "aurája", egyébként teljesen átlagos, aki ha egy kicsit is intelligensebb emberrel kerül össze, megfogható. Erre jó példa az a videó, amiben Sebestyén Balázzsal beszélget, és a kommentekben is többen megemlítik, hogy abban az eszmefuttatásban Csernus nagyon alulmaradt.


https://www.youtube.com/watch?v=-5nSdKaTQ54&t=2689s


Illetve még annyit, hogy én tudom, hogy 2023-ban a písziskedés lett a menő, de meg kell értened, hogy mindenkinek a saját nyelvén kell megszólalni, máskülönben nem fog érteni. Egy drogossal, aki veri a családtagjait, lopja a pénzt stb., gügyöghetsz meg písziskedhetsz, nem fogja megérteni, mert pontosan ezt az attitűdöt használja ki. Ők teljesen más világban élnek, és kell az, hogy valaki megmutassa nekik, hogy a világban nem mindenki vehető hülyére. Ezt Csernustól függetlenül mondom.


https://www.youtube.com/watch?v=kZiVzadYRwg


Erre pedig ez a videó a legjobb példa, a tipikus alkoholista, nagyon kis cool és nagyon elő tudja adni magát, meg nagyon okos, de amint szembesíted vele, hogy ő amúgy egy csöves alkoholista, előbújik belőle az agresszió.


Szóval ezt viszont Csernus jól csinálja. Simogathatod ezeket, de ha változást akarsz elérni nála (mint segítő személyzet), a simogatással semmit sem fogsz elérni, mert még csak rá sem veszed arra, hogy kilépjen a komfortzónájából.

2023. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
56%
Az én véleményem meg az, hogy a Te véleményed Csernusról van káros hatással az emberekre.
2023. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
50%

Köszönjük a mai dühöngő kérdést és az idióta eszmefuttatásodat. Remélem most már megnyugodtál és kitomboktad magad.


Javaslom elolvasni Csernus Imre Egy életed van, vagy a Főnix című könyvek az elolvasását.


Esetleg a Toxikómát is olvasd el, utána meg nézd meg a filmet is. Írj Szabó Győzőnek, aki ugye drogos volt, hogy ő is ugyanúgy vélekedik-e Csernusról, mint te, akinek ekkora nagy a pofája, amit csak ugatásra tud használni.

2023. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Aztap*csa, ti tényleg besz*pjátok őt :D Hogy lehetséges ennyire naivnak lenni? Jobban esik, ha bántással, minthogy empátiával kondicionáljanak? Na ez, baromi sokat elárul az ország mentális állapotáról.
2023. jan. 28. 20:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!