Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Bob Marley milyen vallásban...

Bob Marley milyen vallásban hitt? Tényleg nagyon mélyen vallásos volt?

Figyelt kérdés

Apja egészen biztosan zsidó volt, ráadásul egy szír zsidó. Marley nagyanyja Szíriából származó zsidó volt. Anyja révén mintha rémlene, hogy szintén lehettek etióp/afrikai zsidó felmenői. Tehát nemzetiség szerint egész biztos zsidó volt legalább részben, de a dalainak témái alapján nagyon közel állt hozzá a zsidó vallás is. Lásd: Jah, az Isten.


Viszont édesanyja római katolikus volt, és sokáig ő maga is ehhez a felekezethez tartozott, itt keresztelkedett meg.


Ugyanakkor később átkeresztelkedett az etióp ortodox kereszténység szertartása szerint.


Az ábrahámi vallások kb. bármelyike leszűrhető a dalaiból, egy békeközpontú világnézettel együtt. Hallottam olyat is, hogy rasztafari, de akkor minek volt gyakorló katolikus, majd ortodox, meg minek állt hozzá ennyire közel a zsidóság és az ábrahámi vallások?


Milyen vallású volt valójában? Tényleg mélyen vallásos volt?



2023. jún. 9. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

"Nincs vallásom, vagyok, ami vagyok. Rastafari vagyok... és ez nem vallás, ez élet."


Ezt ő maga mondta. Ezeket a zsidó meg keresztény marhaság-elméleteidet meg hagyd a francba, mert ezzel csak az ő emlékét mocskolod be.

2023. jún. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1.

A rasztafarianizmus vallás. Minden igaz rá, ami egy vallásra. Hisz a halál utáni létben, hisz istenségben, vannak szentiratai, rituáléi, előírásai, vannak prófétái, nagy tanítói (Ábrahám, Izsák, Jákob, Izmael, Mózes, a bibliai kispróféták és nagyproféták, Keresztelő Szent János, az apostolok, egyesek másokat is tisztelnek, például Mohamedet, és kiemelik az összes közül Jézust, akit Messiásként és isteni megnyilvánulásként tisztelnek, valamint aki nagyon fontos, az „ő császári felsége Hailé Szelasszié, Júda törzsének hódító oroszlánja, az etióp Királyok Királya és Isten választottja”, akit sokan prófétának, mások egyenesen egy Jézushoz hasonló isteni megnyilvánulásnak, vagy egyenesen Jézus megnyilvánulásának tartanak). Templomaik vannak, papjaik vannak. Hitük szerint benne van minden idők bölcsessége, az embernek fel kell ismernie a saját magában rejlő prófétát és személyes istenkapcsolatra épít. Szerintük benne van a zsidó vallás és a ókereszténység is többek között ebben a hitben.


Egyértelmű, hogy származása/nemzetisége szerint részben zsidó volt. Apja ágán egész biztosan, hisz szír zsidó felmenői voltak. Anyja ágán lehet, hogy voltak etióp zsidók, de ez nem biztos. Anyja katolikus volt, és ő maga is így keresztelkedett meg. Később viszont saját elhatározásból átkeresztelkedett az etióp ortodoxia szerint.

[link]

[link] Religion_and_beliefs

2023. jún. 9. 12:52
 3/6 A kérdező kommentje:
2023. jún. 9. 12:53
 4/6 anonim ***** válasza:
ha ilyen nagyon okoska vagy akkor minek kérdezed? hmhmhm? ne válaszolj, nem érdekel.
2023. jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4.

De ügyes vagy. :-)


Talán azért, mert saját magam is felsoroltam egy rakat vallást, hitet, filozófiát, ami köthető a személyéhez, és nem tudom, hogy melyiket érezte tényleg magának, melyikben hitt?


Ha nem érdekel, minek kérdezted?

2023. jún. 12. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha nem a rasszokat igazítanánk a vallásokhoz, hanem inkább a társadalmi helyzetet.
2023. jún. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!