Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Szerintetek egy olyan családba...

Szerintetek egy olyan családban ahol mindkét szülő okos, egyetemet végzett, hogy lesz az egyik gyermek hasonló míg a másik buta mint a föld?

Figyelt kérdés

Oké lehet, h szemét vagyok, de éppen valami oknál fogva Kiszel Tündéről olvasgattam és Ő ihlette meg a kérdésem.

Édesapja, dr.Kiszel János tudós, szülész nőgyógyász, gyermekorvos, édesanyja pedagógus, nővére fül-orr gégész adjunktus. Ő meg hát na... olyan amilyen. Őszintén érdekel, hogy ilyenkor mit történik egy családban.


2016. okt. 22. 02:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igazi kérdés az, h miért olvasok én Kiszel Tündéről hajnal 3-kor.
2016. okt. 22. 02:54
 2/12 Damies válasza:
81%

Sok esetben ütközik a Genetika ilyen esetben! Vagy pusztán véletlen műve. Vagy épp a legrosszabb tulajdonságokat örökölte szegényke :D !

Minden viccet félre téve ha mindkét szülő ilyen magasztos, akkor a gyermek könnyen eshet abba is, hogy lázad a rendszer ellen és emiatt belőle maximum léhűtő lesz.

2016. okt. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

nagyon jó a kérdés :-)

pedig én szeretem Tücikét, annyira cuki ahogy beszél

2016. okt. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
A kérdésedben foglalt állítások hamisak. Ahhoz, hogy valaki egy egyetemet elvégezzen, nem kell okosnak lennie, csak képesnek kell lennie az egyetem által támasztott követelményeket teljesíteni. Legfeljebb lesz pár utóvizsgája és átbukdácsol 2-es/3-as érdemjeggyel. Tüncike nem buta, én ugyan sokat nem láttam/hallottam, de meglepően tájékozott. Az, hogy saját magát mégiscsak "megcsinálta" egyértelműen azt mutatja, hogy megvan a magához való esze, legfeljebb ez nem a köznapi értelemben vett "okosság", hanem inkább életrevalóság. A gének véletlen kombinálódása meg egyértelműen azt mutatja, hogy a képességek kiátlagolódnak, azaz a családnak átlagos képessége volt/van (okosból meg butából kijön az átlagember).
2016. okt. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
89%

Mitől buta az,aki soha nem csinál semmit,mégis mindig mindenhol ott van és ebből még meg is él??

Egyébként biztos nem akart megfelelni a szülői elvárásnak,ami sikerült is.

2016. okt. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Apám 2 doktorival, anyám 2 művészi diplomával hozott össze egy 5 diplomás bölcsészt, aki drogozik és munkanélküli, egy depressziós mérnököt, aki antiszociális és nem beszél a családjával, és egy gimiből kibukott drogost.

Nos. Az első gyerek esetében nagy volt az elvárás és sokat foglalkoztak vele. Szín kitűnő volt gimiben is, még OKTV országos versenyre is eljutott. Az egyetemet érzés alapján valasztotta és az ELTE csak akkor adott neki ösztöndíjat, ha a cigányokkal foglalkozott néprajzosként, holott a sváb és török kultúráról sokkal többet tudott, mint egyes tanárai. A sértett tanárok stílusa átrágdt rá és ugyan olyan stílusban ment állásinterjúkra, amikre tanította az egyetem. És sehova nem kellett egy arrogáns, dzsipszi fanatikus, aki úgy is öltözött, mint egy XVI. századi cigány. A szülők 16 éven át tartó vallása felső tagozatban kezdődött és egyetemi évek elején tetőzött a gyilkos hangulat.

A második gyerek ember volt olyan okos az iskolába és nem volt olyan aranyos, mint a kistestvére, már gyerekként depresszió és a világtól elhúzódó volt, akit a természet jobban érdekelt. Nem érdekelte semmi az iskolában, csak termeszettudomanyok és a testnevelés. Alsó tagozatosként fogta fel a válást és gimiben nem mert már haza menni sokszor, mert félt az apjától. Korán rájött, hogy magának kell megteremteni mindent, mert a családja nem fogja támogatni. Elején lopta a kaját és az utcán, vagy a suliban aludt, majd diákmunkával kereste a kenyért és nem járt közösségbe, mert az egyetem alatt is az albérletet és egyéb költségeket is magának állta. A mérnöki kárt nem akarta, de mivel csak matek-fizika érdekelte, ez maradt.

A legkisebb gyerek extrovertáltabb. Mindig története mesélt, fantasztikusan tudott előadni. Meséket írt alsó tagozatosan. Szégyen érzete volt, mert két idősebb testvére jobb jegyeket vittek haza. Ez nyomasztotta. Sok barátja volt és szabadszájú. Bárkinek megmondta, ha tuskó, még a tanároknak is. Hiába volt igaza a jogilag is, de tekintély elvű társadalomban a "házi nyúlra nem lövünk" akkor is igaz, ha a nyúl támad. Gimiben küzdött minden tantárgygyal már felső tagozatos volt, amikor a válás extrém lett. Az otthoni feszültség miatt nem mert senkitől segítséget kérni sem a tanulásban, sem másban. Színészkedést elkezdte. Ám az iskola nagyon hülye volt. Amikor balhéba keveredett és az ő szülei nem voltak elég hatalmasak, rajta csattant a balhé, a másik megúszta. Ezért élvették a gyerektől az egyetlen dolgot, amiben jó volt és még tudta mutatni, hogy hasznos, amit csinál. Szánalmas és felelősség azóta sem vállaló tanáraival beszéltem. Pedagógiai csőd az az iskola. A mészáros utcában. Majd figyelem hiányos jeleket adott magáról, de rájött, hogy senkit nem érdekel és elkezdett drogozni. Elején zárt terekben, majd az utcán. És lebukott, bevették a rendőr geczik. Elvonó szerű táborba ment, ahol keményebb drogokkal is megismerkedett és új kapcsolatokat épített ki. Ugyan nagyon jó szobrokat csinált az elvonó alatt, azokat senki nem értékelte, akinek kellett volna. Többször bukott, majd valahogy átmenet a gimiben, színész akart lenni, de drogosan nem jó szóbeli felvételin megjelenni. Azóta azt hiszi magáról, hogy 16 éves szülei felelnek érte és még mindig csak azért nem tud előre lépni, mert a gimis faxkalap tanárai élvették tőle a szakkör lehetőségét, amikor abban meg tudta volna mutatni, hogy jó.

És persze amíg ő balhés dolgaival szenvedett a két szülő egymás torkának elmetszésével volt elfoglalva és nem segített a bajban lévő gyereknek.


Így 3 gyerek, aki presztízs szintű értelmiségiek gyerekeként nőtt fel antiszociális, depressziós, vagy drogos lett. Mindhárom gyerek egykor értelmes volt. De közbejöttek a dolgok.


A géneknek van köze, de minimális, hogy az ember gyereke, mire fogja vinni. A nevelés és a társadalom sokkal nagyobb befolyásoló tényező!

2016. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
22%

Off: Bocsánat utolsó, de erősen az süt le az írásodból, hogy mindenki hibás, csak a gyerekek (akik azóta felnőttek) nem. Pedig már hogyne lennének, 18+ évesen nem etikus a szülőkre meg a sulira mutogatni. Tudod hány ember szülei elváltak, mégsem lett mindegyikük drogos. Inkább azzal kellene foglalkozni ilyen idősen, hogy hogy kellene a sz.rból kikecmeregni, nem pedig mutogatni, mert azzal semmi nem fog megváltozni.

Kérdező: igen, Kiszel Tünde biztos nem olyan buta, mint amilyennek előadja magát. Tulajdonképpen ő csinál hülyét az ország egyes tagjaiból, nem ő a hülye. Ő annyiban más, mint a szülei, hogy más értékítélete van, és szerinte az simán belefér, hogy a semmi tevékenységért kap sok pénzt, figyelmet. De azért tegye föl a kezét az, aki ha nem csinál semmit (legföljebb bikinis naptárt), abból meg tud élni.

Egyébként lehet, hogy neki is voltak "rendes" céljai, csak hajlott a könnyebbik út felé.

2016. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

7 látom, nem esett le a dolog. Ugyan azt kritizálod, amit te is csinálsz. Te is csak mutogatsz. Ezzel nem lesz változás.


De az áldozat hibáztatás működik nálad. Pszichológiai és emberi oldalt elnyomod egy etika és 18as karika mögé bújva. A tanárok is etikára hivatkozva hárították a felelősséget, miközben etikailag inkorrektek voltak.


OK tovább viszem a logikádat :

Mindenki szüljön gyereket, zárja ketrecbe, adjon neki tápszert és 18 évesen várja el mindenki, hogy tudós legyen a gyerekből. És el tudja látni magát és ki tudjon a szar bőrű kecmeregni.


Ezt olvasom ki abból amit mondasz, hiszen mindenki, aki 18 köteles magától megélni a jég hátán is.

Nos a mai világban ez nincs így. Nagyon kitolódott az önállóság korhatára.

És igenis, aki nem tudott tovább lépni, az meg fog rekedni egy szinten a fejlődésben.


És még mielőtt megint magadból indulsz ki, meg abból, hogy van 1-2 ellenpélda, tudd, hogy nem mindenki egyforma és ebben a szituban sérült a gyerek a fejlődésben. Ez nem jelenti hogy ez jó így, vagy így kell lennie, de azért, mert erkölcsi csősz leszel, vagy CSAK a gyerekre próbálod hárítani a felelősséget, nem lesz megoldás.


Ez változni nem fog. A gyerek már 30 éves és 14 éve azt hiszi magáról, hogy 16 éves korában van. Ez egy betegség. Bár lehet, nehéz felfogni. Valóban nem fog kikecmeregni ebből a xarból. A történelmet politika nélkül jelen esetben sem lehet változtatni. A gyereknek nem válnak a szülei, vagy értelmesen és nem vérrel festett fallal kezelik a válást, akkor mi lett volna, nehéz megmondani. De biztos, hogy ha a gyerekre tudnak figyelni, nem korlátozzák, abban, amiben jó hanem a rosszat korlátozzák benne és a jó felé terelik, akkor teljesen más lenne a történet kimenetele.


A gyerek nem szent. Ettől még ő áldozat. A szülők hibásak a történetben és a tanárok nagyon hibásak a történben.


Ha van megoldási javaslatod, és nem csak mutogatni akarsz, vagy fikázni, vagy oltani, szívesen fogadom az ötleteket. Én már próbáltam munkát adni, vissza rángatni a társadalomba, pszichológushoz küldeni, mind kudarc volt. A picológus is csak mutogatott és a múltat akarta megváltoztatni, amit nem lehet. Jelenben kell megoldást találni. Ha valóban megoldást akar valaki és nem csak lesajnálni a másikat, hogy magát ettől jobban érezze.


Hiába küzdesz, a múlt az már fix.


Az egész történet meg tényeken alapult és azt mutatta, hogy két értelmiséginek is lehet elrontott gyereke, akiknek az élete kisiklik.

Úgyhogy szerintem ez igenis válassz a kérdésre, amiben egy általánosítás volt, ami ritkán működik.


Röviden : különbözőek az emberek és nagyon sokat számít a pszichológia, a nevelés és a környezet, amiben felnő a gyerek. És ez nem egy mmorpg, ahol minden szinten ugyan annyi fejlődési lehetősége van mindenkinek.

2016. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
54%

Persze, hogy sokat számít a nevelés, ki mondta, hogy nem. Én annyit mondtam, hogy bizonyos kor fölött nincs értelme a nevelési hibákra mutogatni, mert nem változik semmi. Nem hiszem, hogy a válaszoló drogos hajléktalan akar lenni.

Hogy mit lehet tenni? Abbahagyni a drogozást és nem lázadni, hanem megpróbálni beilleszkedni a társadalomba, tanulni, normális munkát keresni. Szülőket meg elfelejteni.

Nem hinném, hogy a Te válaszod, utolsó, konstruktívabb, mint az enyém. Lehet, hogy megvéded a gyereket, aki ma már felnőtt, de ebből neki csak az jön le, hogy neki van igaza, és megy minden tovább a régiben. Inkább törekedjen a normális életre, és ha majd neki lesz gyereke, legalább tudja, hogy milyen hibákat ne kövessen el a nevelés során.

2016. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
31%
Ja bocs, most esik le, hogy Te vagy az a válaszoló. Ez esetben, ha ez ekkora gond, akkor miért nem keresed addig szakember segítségét, amíg nem találsz olyat, aki segítene? Ha egy pszichológus nem jött be, akkor lehet, hogy bejön egy másik.
2016. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!