Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért lett manapság ennyire...

Miért lett manapság ennyire népszerű dolog a sztárok megvádolása szexuális zaklatással?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben szinte minden nap kijött olyan hír, hogy egyes nők megvádoltak bizonyos sztárokat, hogy évekkel és évtizedekkel ezelőtt megerőszakolták őket. Kérdem én, hol voltak akkor, amikor az eset megtörtént? Az ilyen dolgokat közvetlenül utána kell jelenteni, nem ennyi idő után, amikor már tényleg nulla bizonyíték áll rendelkezésre, továbbá az áldozat jó eséllyel már fel is dolgozta.

És akkor itt jön az elméletem, miszerint ezeknek a jelentéseknek a nagy része nem több mint a sztárok alaptalan lejáratása. Most komolyan, manapság az irigység és a trollok világában említésre méltó ügy az, hogy egy tök ismeretlen nő előáll azzal, hogy valamelyik sztár 15 évvel ezelőtt megerőszakolta, és hogy ezért ítéljék el, továbbá a karrierje is vesszen oda, ahogy ezek történtek mostanában? Természetesen mindenféle bizonyíték nélkül, mert hát az honnan is lenne ennyi idő után, még ha netán meg is történt az eset. Szóval ez szerintem nagyon nevetséges. Ha én fogom magam, és közzéteszem az interneten, hogy Sebestyén Balázs engem erőszakolt meg 10 évvel ezelőtt, akkor most őt is kirúgnák a TV-ből meg a rádióból? Azért ez komolyan hihetetlen.


2017. okt. 16. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Sok pénzt lehet vele keresni könnyen.
2017. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A média világában elég elterjed dolog, hogy vannak, akik visszaélnek a hatalmukkal. Nem véletlen a "szereposztó dívány" kifejezés sem. És azért nem szónak sokan, mert akkor attól félnek, elvágják magukat egy életre a szakmában, illetve ugyan azért, amiért a nemi erőszakok nagy részét máig nem jelentik ,félelemből, szégyenből, és mert az áldozatokat gyakran meghurcolják és hibáztatják ("Ő tehet róla, miért öltözött fel ilyen kihívóan" stb).

Amúgy én magam is tudok egy esetről, itt Magyarországon, ahol egy tehetség kutatón továbbjutónak meg kellett tennie bizonyos dolgokat, hogy előrébb jusson. Ez nem került nyilvánosságra, valószínűleg nem is fog soha. Az emberke azóta ismert személy.

2017. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

A szexuális zaklatás/erőszak elítélendő dolog, azonban manapság gusztustalanul visszaélnek velük. Kicsit lesarkítva, de ha rápillantasz valakire, akkor ő simán megvádolhat zaklatással. Egy nő pl bárkit megvádolhat erőszakolással, és nem neki kell bizonyítania a vádat, a vádlott ha nem tudja tisztázni magát, akkor mehet az élete a levesbe, a nő pedig marha jól jár a "kárpótlással".

Eleve nagyon képlékeny fogalmak ezek, ki mit tart zaklatásnak, erőszaknak. Utólag pedig simán lehet erőszak egy évekkel korábban még kívánatos együttlétből. Nincsenek fix definíciók, innentől kezdve pedig mindig az igazságszolgáltatás részrehajlásán múlik, mi sül ki dologból, azonban ez nagyon messze van az igazságosságtól.

2017. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta: könnyű pénz. Meg ugye elkezdeni senki se meri, de ha egyszer valaki mégis megteszi, akkor a többi már könnyebben beáll a sorba. Pl. jelenleg vagy 30 nő vádolta már meg Harvey Weinsteint erőszakkal. 1-2 esetet elhiszek, de azt már nehezen, hogy eddig mind a 30 ember kussolt, most meg hirtelen mindenkinek eszébe jutott. Eleve nem is akkora befolyású személy, meg hogy tudna valaki lelepleződés nélkül 30 embert megerőszakolni? Hülyeség. Csak ugye ha volt előtted 29, akkor a 30. is elhiszik neked, és jó pénzt kereshetsz ingyen.
2017. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!