Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Sztárok, bulvár

A kérdés

Vannak Magyarországon NORMÁLIS Minecraft videósok?

Sajnálattal tapasztalom a YouTube, főleg a magyar YouTube átlagminőségének romlását. Mindenhol csak a "clickbait" és a lehető legtöbb pénz elsajátítása a cél.

Aki a Minecraft nevezetű játékban ismert, és nem csak azon a "jaj felmegyek a gagyiszerverre csapkodni a kardommal" szinten, az tudhatja, hogy a világ egyik legegyedibb és legzseniálisabb játéka, ugyanis egy más játék sem tekinthető lényegében egy "művészeti ágnak", ahol a játékosnak nem csak a szórakozás a célja, hanem hogy alkosson valamit, és az a valami megmaradjon. Ugyanúgy, ahogy a festészet. Ezenkívül a technikai része is a játéknak kitűnő, melyik másik játékban lehet még működő számítógépet építeni, ami nem csak szimulált, hanem emulált? Aki felnőtt és játszott a játékkal, ezt valószínűleg tudja.

A videósok azonban nem arról híresek, hogy a Minecraftról jó minőségű videókat készítenek. Kiteszik, hogy minél több kisgyerek megnézze a sz*r "clickbaites" videókat, ezzel azt sugallva, hogy a Minecraft egy hülye játék kisgyerekeknek, és a kisgyerekek se tudják megtalálni az igazi értékeket a játékban.

Magyarországon nem csak a videósokkal van a probléma, hanem a nagy szerverekkel is, akik lehetővé teszik, hogy szervereiken játszanak a videósok és követőik, szemét tartalmakat gyártva.

A játékosok közössége, amely nagyrészt 8-14 évesekből áll, teljesen toxikusok, egymást anyázzák, mindennek elmondják egymást.

A videósokat támogatja az egyik gagyi szerver, ami jelentősen Magyarország legnagyobb Minecraft szervere, amit most nem neveznék meg, hívjuk csak úgy, hogy "GagyiMC". A "GagyiMC"-n kívüli többi nagy szerver sem sokkal jobb, de azok legalább nem csábítják a kiskorúakat 30.000€-os rangok vásárlására, nem osztanak meg linket vírusos oldalhoz a saját kliensükből (aminek alapból nem szabadna léteznie), nem árulnak videósokat ábrázoló bugyikat, és még sorolhatnám. Nehogy azt higgyétek, hogy csak a "GagyiMC"-vel van gondom. Nem, a többi nagy szerverrel ugyanúgy, csak a "GagyiMC"-t látom a "legdurvábbnak". Ez az én saját véleményem.

A sok videós és gagyi szerver a játéknak rossz hírnevet szerez cselekedeteivel, úgymint, hogy "gyerekes", "szar", "hülyeség", "clickbaites videósok", stb.

Summa: A Minecraftot rossz irányba tereli a sok szemét tartalmat gyártó videós és a legjelentősebb szerverek, ezzel a játéknak rossz hírnevet szerezve.

Ez csak a háttértörténet volt, és ahogy én látom a helyzetet.

A kérdésem az lenne, hogy vannak-e olyan magyar videósok, illetve streamerek, akik NORMÁLIS Minecraft-os tartalmat töltenek fel, nem játszanak a "GagyiMC"-n, és nem is támogatja őket a "GagyiMC" bugyik árulásával, a videók nem "clickbaitesek", és nem a semmiről / hülyeségről szólnak, hanem valami mondanivalójuk is van, tehát a játékon belül valamire is tanítanak...

Köszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Minecraft, videó, clickbait, gyerek, YouTube, YouTuber

2018. nov. 8. 15:03  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Sirius (Pingvinharcos)

Jelenleg most csak egy modos minecraft sorozata fut, de előtte 180 részt megélt Let's Play sorozata volt, amiben különböző automata farmokat és egyéb rendstoneos rendszereket épített survivor játékmódban.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/16Időpont 2018. nov. 8. 15:13 Privát üzenet
Icebluebird, DoggyAndi, Csabusa, Chabinho, ha kell még biztos találok, ezeket ismerem jobban, az első kimondottan a kedvencem.

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/16Időpont 2018. nov. 8. 21:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az eddigiek az egyik feltételnek sem felelnek meg...

# 3/16Időpont 2018. nov. 9. 15:52 Privát üzenet
Filmkiller zoli

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/16Időpont 2018. nov. 9. 18:02 Privát üzenet

Sirius mégis melyik kritériumnak nem felel meg?

Nem játszik a "GagyiMC", nem is támogatják őt, sőt... semmi köze nincs hozzájuk. Nem clickbaitel és nem hülyeségről szólnak a videói. Bár ha neked a redstone rendszerek és a modok megismertetése hülyeség, az csak téged minősít.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/16Időpont 2018. nov. 9. 18:56 Privát üzenet
ICE a legjobb, tökéletesen bemutatja miről szóll a Minecraft, a KREATIVITÁSRÓL, aztán hogy építeni, redsztonozni, commandblockozni, vagy modokkal szeretsz játszani az mindegy, de az ő csatornáján mindet megtalálod.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/16Időpont 2018. nov. 9. 19:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Siriust tudtommal támogatja a "GagyiMC", de nem az a lényeg, a videójai azok jók. A kommentet nem úgy értettem, hogy az eddigiek, hanem úgy, hogy az egyel előtte lévő válasz.

# 7/16Időpont 2018. nov. 10. 18:57 Privát üzenet
A második vagyok, ha az én általam írtak 'nem felelnek meg a feltételeknek', akkor fejtsd ki miért,mert nagyon kíváncsi vagyok.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/16Időpont 2018. nov. 10. 22:11 Privát üzenet
he84 nevű felhasználó válasza:

Én is például DoggyAndi-t tudom említeni. Ő elég jó magyar Monecraft videós, elég sok videót láttam már tőle. Egyáltalán nem clickbait-es, nem támogat MC szervereket és nem pénuért csinálja. Sok jó mod-os videója van, az újabb snapshot-okról is remek összefoglaló videókat szokott csinálni és már jó ideje egy SevTech Ages modpack-ből csinált egy elég jó sorozatot, aminek még mindig csinál új részeket, szoktam rendszeresen nézni.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/16Időpont 2018. nov. 11. 21:41 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
az előzőnek igaza van, Andi szerintem is színvonalas és érdekes videókat csinál.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/16Időpont 2018. nov. 12. 21:22 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nincs egy normális minecraft szerver Magyarországon?
Itt magyarországon is kapható lesz a Minecraft wii u-ra? [ december 17. a minecraft megjelenése wii u-ra)
Vannak olyan emberek magyarországon akik xbox 360-on Játszanak valamilyen játékot online?
Magyarországon melyik minecraft verziót használják a legtöbben?
Értelmes Minecraft szerver Magyarországon?
XBOX 360 Minecraft Magyarországon? Többi lent:

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Sztárok, bulvár rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!