Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Jungkookot lehet oppanak hívni?

Jungkookot lehet oppanak hívni?

Figyelt kérdés
Olvastam róla, de még mindig nem vagyok teljesen biztos a jelentésében. Úgy tudom az "oppa" a nő bátyját jelenti, vagy idősebb férfit, tehát a kérdésem a következő: Jungkookot lehet oppanak hívni?

2019. febr. 1. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

A 100%-os jelentését nézve nem (lányok hívják így a hozzájuk közel álló idősebb férfi barátaikat/testvéreiket - egyszer leírtam ennek egy másik verzióját, szépen ki is lettem osztva, mert rosszul fogalmaztam meg).

De gyakorlatilag mindenki oppázza a náluk idősebb fiú idolokat, szóval igazából lehet. Csak nem szereti

2019. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Az "oppa" lényegében annyit tesz,hogy fiatalabb lányok szokják így szólítani a hozzájuk közel álló idősebb fiúkat (pasi,barát,bátyó).


Jungkook nem igazán szereti,ha így szólítják ugyanis sok idősebb lány is szokta így nevezni.


Valljuk be Koreában nagy hangsúlyt fektetnek a tisztelet kinyilvánítására és hogy kit,hogyan kell megszólítani kortól és nemtől is függ.

2019. febr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat 😊😊😊
2019. febr. 2. 01:04
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Még annyi, hogy ez egy megszólítás a KOREAI nyelvben. Magyarok ne nevezzék már így kérlek.
2019. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Igenis, értettük! Mondhatnánk pl. azt hogy szerelmusz, azt legalább érteni fogja.
2019. febr. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy megfigyelhettétek, néhány kelet-ázsiai országban léteznek ezek a tiszteletbeli!! megszólítások. Ez az ő saját kultúrájuk része. Nagyon fontos a tisztelet adás és a tisztelettudó viselkedés, főleg az idősebbek felé ( ez egyébként a konfucianizmusból ered) és ennek megfelelően van bő szókincsük rá. Kicsit ha belegondoltok érezhető, hogy hogyan nézhet ki, amikor külföldiek random dobálóznak az "oppa" megszólítással, mert másnak hiszik a jelentését és/vagy nem látnak vagy nem akarnak igazán a dolog mögé látni. Felkelette az érdeklődésemet a téma és átolvastam pár fórumot, ahol koreaiak fejtették ki a véleményüket a jelenségről, hogy külföldiek használják ezekket a szavakat. Ahány kommentet elolvastam ezzel kapcsolatban, kivétel nélkül mind azt állítottak, hogy kényelmetlen számukra és/vagy elítélik, maximum egy koreaiul folyékonyan beszélő embertől, aki ismeri a kultúrájukat képesek elnézni.. Ha egyesek most még nem, remélem egy 2-5 év múlva megértitek és elfogadjátok.
2019. febr. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha majd egyszer találkozol vele inkább Jungkook ah-nak hivd,azt jobban szereti :D
2019. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!