Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Szerintetek meddig fog tudni...

Szerintetek meddig fog tudni a kpop eljutni az egész világon mint zenei stílus?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam rendesen megfogalmazni a kérdést, de arra gondoltam, hogy ugye most jelölték a BTS-t a Grammy-díjra, ami elég nagy szó. És mikor fognak odáig eljutni, hogy azok se utálják őket (és a rajongóikat) akik ok nélkül utálkoznak. A rendes pop vagy elektronikus zenét is először ócsárolták még mikor elkezdett népszerű lenni, mostanra meg minden fiatal azt szereti(vagy ha nem akkor elfogadja hogy van aki szereti). Szerintetek a Kpop körül mikor fog megszűnni ez a sok negatív előítélet("nem tudnak énekelni","úgy néznek ki mint a lányok", és még sorolhatnám a durvább rasszista megjegyzéseket amikkel találkoztam) és mikor fogják elfogadni ha valaki szereti?


(Mert hát sajnos hiába mondjuk hogy milyen elfogadó a világ, inkább a fiatalok körében sokan emiatt válnak "áldozattá")



2019. febr. 9. 09:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Reméljük lecseng, mint a Justin Bieber. Én azt mondom inkább legyen ő, mint a maga férfiasság megtestesítői, ezek a lányok. Szerintem ezt senki nem tudja megmondani pontosan. Annyi kimenetele lehet, pl mára az emberek a rockról azt gondolják csak örjöngés. Igazából az is felmerült bennem, hogy miért szeretnek minden újkeletű fost, ami nem is zene? 19L
2019. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
1-2 év és lecseng és Koreán kívűl a kutya sem fog emlékezni rá.
2019. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Most is csak egy szűk, jól behatárolható réteg szereti, akik minden gagyira csorgatják a nyálukat amiről egyszer valaki azt mondja hogy "menő", az emberek 99,99%-át ma sem érdekli ez a zenének csúfolt vergődés. A Grammy-díjat meg inkább hagyjuk, ahol Justin Bieberek meg Ariana Grandék nyerik halomra magukat, az a díj annyit is ér. Szóval ez semmit nem jelent, maximum annyit hogy a kínaiak erősen lobbiznak. Ez is el fog tűnni hamar mint eddig minden gagyi, az idő úgyis csak azokhoz kegyes akik tényleg letettek valamit az asztalra.
2019. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%
A k pop már most kiment a divatból világszinten.
2019. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Minden zenei stílusnak megvannak az utálói, így a kpopnak is. Nem hinném, hogy többen utálnák, mint más műfajokat, vagy ha mégis, az csakis tudatlanságból és az ismeretlentől való félelemből fakad. Az emberek általában először furcsán néznek arra, ami nagyon újszerű, de ahogy mélyebben megismerik a dolgot, megváltozik a véleményük. A kpop sem csak a BTS-ből áll, mindenki megtalalhatja a számára szimpatikus koreai zenéket és előadókat.

Személyes véleményem az, hogy a kpop már most meghódította a világot, pár éve még jóformán senki sem tudta, mi az.


A nagy utálkozás szerintem leginkább általános iskolások körében jellemző, ott is leginkább a kpop rajongó gyerekeket csúfolják ezzel, és nem magának a műfajnak szól. Mivel a nagymenő, zaklató gyerekek látják, hgy rosszul esik a kpoppereknek, hogyha b*zizzák az idolokat és sz*rozzák a zenét, azért csinálják. Nekik mindegy mivel, csak csúfolhassák a többieket.


Bevallom, amikor először làttam képeket, majd klipet a BTS-től az első gondolatom nekem is az volt, hogy "de bzis, fújj, mi ez?". Azóta sem igazán szereten a BTS-t viszont találtam más koreai zenéket, amiket megszerettem. :)


Az utálkozókkal nem kell foglalkozni, a lényeg, hogy neked tetszik a zene, az, hogy masoknak nem, az ő dolguk. :)

2019. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Anno a Beatles-t is sok mindennnek elmondták, de mára meg milyen sokan értékelik! Tény, hogy a kpop zenét hallgatók egy része "divatból" hallgatja, de akadt egy olyan réteg, aki kicsit többet lát bele. Meg az ázsiai zenének is megvannak a maga sajátosságai, műfajai, a kpop-on belül is rengeteg eltérés van, inkább csak az foglalja össze, hogy idolok adják elő.

Őszintén, a BTS-nek valóban nagyon jó számai vannak, de hozzátenném, hogy nem azok, amikhez a klippek készülnek, hanem amik az albumokon vannak még. Pl. 134340, Sea, Path, Spine Breaker... Vagy a rap-line szóló számai (RM: Life)


Meddig tud eljutni? Az előítéleteket le kellene győzni, és az igazság az, hogy sok olyan ország van, például kies hazánk, ahol az ami más, máris szar. Lehet utálkozni, de kérlek szépen gondoljatok arra, hogy jogotokban áll hallgatni. Élhetnétek ezzel a joggal gyakrabban is.


Kpop miért jó?

Művészet. Amellett, hogy zene, még tánc és színjáték is. Ott vannak az MV-k, a teremtett kisvilágok, a színpadon való előadás.

A kpophoz szorosan hozzátartozik a rajongókkal való kommunikáció és ez is egy remek dolog, ha valaki nem csak zeneként szereti. Bár én kimondottan szobában ülős ember vagyok, mégis rengeteg barátot szereztem, mind másmilyenek. Vannak természetesen nálam jóval fiatalabbak is, de bőven akadnak kortársak, meg szülők, nagyszülők.


Én abban reménykedem, hogy a világon is elismertté válik. A magyar zenét se szólom le, ugyanúgy kis és ráadásul jóval elmaradottabb ország vagyunk, mégis remélem, hogy egyszer elismerik a magyar zenészeket, mert akadnak olyan modern maiak, akik megérdemelnék.


A zene, mint minden más, ízléseken és pofonokon alakul, de kimondottan rossz szokás leszólni valakit az ízléséért vagy véleményéért. Van különbség építő és romboló kritika között.


Talán a kpopot is csak pár évtized múltán fogják igazán értékelni, végül is tényleg egészen újkeletű, csupán 28 éves dolog.


De ha kicsit tovább haladunk, a koreai zenében is rengeteg elismerése váró művész van. Dean, the Rose...

2019. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

én elég régóta hallgatok zenét koreai előadóktól és most érezhetően hatalmas ugrás történt a kpop népszerűségében. én nem tudom hogy örüljek neki vagy sem. örülök hogy kitörnek és egyre nagyobb sikereket érnek el de ez már nagyon más mint ami régebben volt.

itt Magyarországon nem sokat fogsz hallani róla a médiában. az emberek véleménye megoszló és ez sokat számít. a kpop azért még mindig ázsiai és a kiadók is elsősorban ott terjeszkednek. most egyre nagyobb érdeklődéssel vannak nyugat felé de szerintem sosem lesznek egy szinten a mai ismert előadókkal. együtt dolgozhatnak, de az más. a kpop az kpop.

2019. febr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Én azt veszem észre, hogy az 50+os korosztály az aki a legtöbbet sarazza ezt a dolgot. Legalább is az én környezetemben.

Annyira bele vannak szorulva egy letünt idő ideológiájába, ahol minden ami más az rögtön rossz. (Mint mindig, tisztelet a kivételnek) A fiatalabb generációk már sokkal elfogadóbbak Ázsiát tekintve.


Hogy mennyire lesz világszinten elismert, nem tudom megjósolni. De azt remélem, hogy mindig a koreai és japán piac lesz az első, mivel ahogy nézem a pl USA-ban kiadott albumok nagyon átlagosak, szinte szóra sem méltóak. Elveszítik azt a plusz fűszert és egyediséget ami a hazai dalaikban vannak.

2019. febr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
Talán Tiffany Young (SNSD) aki valamire való dalokkal tud előhozakodni külföldön is.
2019. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
#9 Tiffany már nem a kpopot képviseli amerikában. az a kpop ami koreai nyelven van, Tiffany angolul énekel pop dalokat.
2019. febr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!