Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mitől függ, hogy egy művésznev...

Mitől függ, hogy egy művésznevet viselő sztár gyereke milyen vezetéknevet örököl?

Figyelt kérdés
Sok sztárnak a gyerekei azt a vezetéknevet öröklik, amivel az illető híres lett. De miért? Amerikában nem kell hivatosan megváltoztatnia ehhez a szülőnek is? De van, akinek meg az eredetit öröklik, pl. Jon Bon Jovi gyerekei Bingiovik. Állítólag kicsi korukban nem is tudták, hogy az apjuk ugyanaz, mint a Bon Jovi. De Steven Tyler esete a legfurább, mert van 2 gyerrke, akik a Tyler nevet viselik (Liv Tyler ráadásul a nevelőapjáét is), és van két gyereke, akik meg az eredeti Tallaricót.
2019. ápr. 9. 18:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Bongiovi, elírtam.
2019. ápr. 9. 18:36
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan vezetéknevet kap, amilyennel anyakönyveztetik őt.
2019. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak országok, ahol akármilyen vezetéknevet beírhatsz anyakönyvezéskor, nem muszáj egyeznie valamelyik szülőével.

Van olyan sztár, akinek a hivatalos nevét kapják a gyerekei (David Bowie gyerekei Duncan Jones és Alexandria Zahra Jones), meg olyan is, akinek később a gyereke felveszi az apja művésznevét (Liv Tylernek Liv Rundgren az eredeti neve, a mostohaapjáét kapta).

2019. ápr. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, de aztán Liv Rundgren Tyler lett. Azt tudtam, hogy Amerikában nincsenek bevett keresztnevek, de hogy a vezetéknevekkel is így van, azt nem tudtam.
2019. ápr. 10. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!