Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi az "Emergency Alert System"...

Mi az "Emergency Alert System" magyar megfelelője?

Figyelt kérdés
Próbáltam többféleképpen is rákeresni az interneten. Arra lennék kíváncsi, hogy vajon láthattunk -e ilyet a magyar tévében valaha. (Akár próba alkalmával.)

#EAS #emergency alert system
2019. aug. 30. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van arra külön protokoll, hogy vészhelyzetben mit kell tenni, ilyenkor a tévé- és rádióadók megszakítják az adást és mindenhol ugyanaz kerül sugárzásra, tájékoztatva a lakosságot. Ilyen eddig nem hiszem hogy lett volna, max zombitámadás vagy valamilyen nagyon hirtelen kitörő háborús helyzet esetén elképzelhető.


https://www.youtube.com/watch?v=fzYGkax2p_g


Az viszont régen, a 2000-es évek elején megszokott volt, hogy bizonyos rendkívüli jelentőségű hírekkel úgy szakították meg az adást, hogy egy szövegsáv ment a normál program fölött, és többször megismételték azt. Például egy 9/11-es szintű terrortámadásnál biztos volt ilyen a folyamatos tudósítás érdekében, míg össze nem ült egy stáb és felfüggesztették az adásrendet egy rendkívüli híradóval. Szintén előfordult olyan sokszor, hogy a reklám/ajánló között már megszakították az adást és a stúdióból bejelentkezett 1 percre a tudósító, aki elmondta röviden hogy mi történt, és az adás után nem a következő műsor indult, hanem a rendkívüli híradó.

De ezek annyira régen voltak, hogy most hirtelen nem ugrik be nekem konkrét eset, végig kellene gondolni a jelentősebb bel/külpolitikai vagy hasonló eseményeket. A mindenki által ismert Antall József vs Kacsameséken kívül.

2019. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2019. aug. 30. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:

#1. "egy szövegsáv ment a normál program fölött, és többször megismételték azt"


És tényleg. Gyerekként néztem a TV-ben valamelyik Jackie Chan-filmet az RTL-en (talán a Részeges karatemestert), amikor jött a felirat, hogy meghalt II. János Pál pápa.

2023. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is néztem gyerekként rtl-en az aranyhajat és bevágták a híradót,de fogalmam sincs mit mondtak akkor.
2023. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!