Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Szerintetek ki esélyes arra,...

Szerintetek ki esélyes arra, hogy megnyerje az X-Faktort?

Figyelt kérdés
+Kinek szurkoltok?:)
2019. nov. 26. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Manuelnek is nagy az esélye és Tibinek is.
2019. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Én Andornak szurkolok.


Nem tetszik, hogy a másik két srácnál ilyen nyilvánvalóan kijátsszák a csóróság/elesettség-faktort.

Szegény gyerekek, hátrányos helyzetű családból.

Az egyiknél nincs pénz, a szülők csak kölcsönkért pénzből tudtak felutazni a gyerek fellépésére.

A másiknál családi drámák, családon belüli erőszak, stb.

Ezekre az alsóbb réteg vevő, őket ezzel meg lehet venni. Megsajnálják a gyereket, szimpatikus lesz, mert olyan kis elesett. Ezért szavaznak rá.

De a műsor nem erről szólna, csak alkalmazkodni kell az igényekhez, ezért kell a sztori is a gyerek mögé.

Manuel közel sincs olyan tehetséges, mint a másik két srác. Mármint énekhangilag.

Most Andor hátrányban van, mert normális életet él, normális családja van? Na ez a nem normális dolog.

Vajon azok a szentimentális emberek, akik vevők az ilyen háttértörténetekre, el fogják tartani azt, akivel megnyeretik a műsort? El fognak menni a koncertre több ezer forintos jeggyel, le fogják tölteni pénzért a dalaikat? Nyilván nem.

Akkor meg úgy gondolom, ne azért nyerje meg valaki, mert a Fókuszban mutogatják, hogy az apjának szívrohama volt. (nem tudom, hol mutogatták, és pontosan mi történt vele, de valami ilyesmi.)

2019. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Tibinek es Patriknak szurkolok
2019. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Tibi és Emánuel esélyesek, kettejük közül talán Tibit mondanám befutónak, mert ő a népes szavazótábora mellett az actual hangjára/tehetségére, így a mentorokra is tud támaszkodni, míg Manuelt lassan már csak a szavazók viszik.


Én viszont Andornak szurkolok, annak ellenére hogy szinte biztos vagyok benne, hogy nem fogja megnyerni. Csak benne látom a komplexitást, ami amúgy egy ideális győztesnek sajátja kéne legyen; tehetséges, baromi jó hangszíne van, stílusos, intelligens és maximalista. Viszont ugye amint a mellékelt ábra is mutatja, ma már sokkal fontosabb az eladhatóság, az imidzs-építés és az eredetsztori, mert erre van igény, de ezt én nem tartom elégnek.


Egyébként Patrik is egész szimpi nekem, úgyhogy gyanús hogy a végeredmény pontosan a fordítottja lesz, mint amit én szeretnék :D

2019. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

De ha nem nyeri meg, az sem gond.

Ő attól még tud érvényesülni, értelmes, intelligens srác. Fogják hívni, már most is szerepel színházban. A tehetsége megkérdőjelezhetetlen.

Szerintem ha nem unja meg a dolgot, belőle komoly művész válhat.

Nagy énekes, vagy nagy színész, aki ebből fog megélni.

Most is több olyan énekes van, aki nem nyert, mégis talpon maradt, és a mai napig szerepel. ezzel szemben sok nyertes eltűnt a süllyesztőben.

Tibi szintén tehetséges, de nem intelligens, nem fogja tudni kihasználni az adottságát. Ő max falunapokon fog fellépni, de pl. színházban nem fog szerepelni. Nem is tudna egy szerepet megtanulni.

2019. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Tibi nyeri meg, nem azért, mert ő a kedvencem, hanem mert őt sztárolják a legjobban.


Van egy igencsak népes, igencsak elvakult, és igencsak agresszív szavazótábora, ami MÁR azt hangoztatja, hogy ha nem ő nyer, akkor a műsor bunda, és agyba-főbe szidják a másik két srácot. Sokan már csak szolidaritásból is őt viszik, mert sok embernek egyféle jelkép, egy álom; a nehéz körülmények közül feltörő roma srác. Én nem tartom azt szimpatikusnak, hogy azért szeretik, mert hasonló rétegbe tartoznak, nem ítélik meg objektíven, csak jön a csordaérzés. Egyúttal leszögezem, hogy azt is utálom, amikor nekitámadnak a rasszisták a származása miatt. Huszadrangú dolog, nem lesz kihatással se a jellemére, se a teljesítményére, hogy milyen etnikumba tartozik, milyen színű a bőre.

Van egy hangja, ami többnyire tiszta, de nekem a magam részéről nem tetszik.

Személyiségre;

- Baromira el van szállva magától, mintha tőle származna a spanyol viasz, vagy övé lenne az egész stúdió. Már a válogatón úgy ment be, mint egy kiskirály, akit evidens, hogy továbbvisznek, mert annyira felsőbbrendű minden vonatkozásban, hogy csak imádni lehet. Ez egy bizonyos pontig elviselhető, egy bizonyos ponton túl meg taszító. Ő átlépte ezt a pontot. Most a legutóbbi shownál még éppen csak azt nem mondta, hogy megtiszteltetésnek veheti a Kökény, hogy vele léphet fel. xD Ilyen szinten van az egója.

- Ráadásul nagyon-nagyon buta, engem talán ez még jobban zavar. Arról nem tehet, hogy rémes a kiejtése és beszédhibák tömkelegét vonultatja fel, a szüleinek nyilván nem volt pénze logopédusra, nem mindenki engedheti meg magának. Ha van benne fejlődési vágy és tudásvágy, - ami az eddig produkáltak alapján nincs - akkor most, hogy ismert lett, ezen a téren még pótolhat, dolgozhat a beszédén. Ellenben nyelvtan órára anyagi helyzettől függetlenül jár az ember, mint ahogy anyagi helyzettől függetlenül rendelkezhet magas értelmi és érzelmi intelligenciával, fejezheti ki magát értelmesen. De Tibiről ordít, hogy nem veszi észre, mennyire primitív szellemileg, és hogy nem is akarna ezen változtatni, nincs benne tudásvágy. Ő most elvan, hogy ő a kis aranytorkú sztár, esze ágában sincs okosodni. Ilyen alapon meg hiába nyeri majd meg, hiába nyílnak ki előtte tömegével a lehetőségek, mivel túl éretlen és ostoba, hogy kihasználja őket.


Andor és Patrik elég hasonlóak természetileg, érzelmesek, intelligensek, maximalisták, érettek, van bennük küzdőszellem, igény arra, hogy egyre többek és többek legyenek, fejlődjenek. Építsék a stílusukat a tudásukat, ők felfogják annak a súlyát, hogy idáig jutottak, és nem csak ilyen "én vagyok a Jani" indíttatásból élvezik, mint Tibi, hanem a zene miatt. Ez a nagy különbség. Ők ki tudnák használni a győzelemben rejlő lehetőségeket, mert megvan bennük hozzá a szükséges értelem és felnőttség. Mind a ketten hosszú távon felszínen tudnának maradni, képesek lennének újra és újra megújulni, színvonalat hozni a zenei világba - ellenben Tibiről nem bírom elképzelni, hogy önállóan meg tudna állni a lábán, mellé kellene egy okos emberekből álló csapat, akik viszik.

Mind a kettőjüknek erős hangja van, tudnak vele megfelelően játszani, Patrik pl. a legutóbbi adásban egyértelműen felmosta a padlót Tibivel mind a két produkciójában. Mint ahogy Andor is hatalmasat énekelt.

De szerintem nem fog egyikőjük se nyerni, mivel ott van Tibi mellett a már emlegetett masszív blokk, és mert sok homofób köpköd rájuk. Az egy dolog, hogy Andor kapcsán kategorikusan kijelentették már többször, hogy nem meleg, mint ahogy az is egy dolog, hogy Patrik részéről se erősítették meg. Ha azok is lennének, az se változtatna semmit, ez nem egy olyan dolog, amiről tehetnének, ami bármiféle problémát jelentene, mert semmilyen kihatással nincs a személyiségükre, a tehetségükre, hogy fiúkkal kavarnak-e vagy sem. De, mivel a magyar embernek ez még mindig egy undorító jelenség, a meleg szó még mindig szitokszó, ezért ez a vélt hír a nemi irányultságuk terén, sajna nagy visszahúzó erőt jelent. Ez egyébként már csak azért is nevetséges, mert a rengeteg Tibi-rajongó, akik gyűlölködnek a bzizással, rögtön ugranak, ha valaki Tibit támadja a romasága miatt. A rasszizmust és a homofóbiát is elítélem, egyik sem normális. Viszont nekem meglehetősen alul művelt, buta, nem utolsó sorban pedig álszent képet fest, hogy az egyik előítéletes gyűlölködést megvetik, a másikból meg kiveszik a részüket.


Az, hogy szerintem ki érdemelné meg, nehéz kérdés. Patrik javára írható, hogy a vereségből fel tudott építkezni idáig, hogy képes elmenni a végsőkig, hogy folyamatosan küzd, és megmutatja, hogy habár egyszer kidobták, igenis, megérdemli, hogy ott legyen. Viszont nem eléggé határozott, nagyon kedves és nagy benne a megfelelési vágy, ami bizonyos téren a hátrányára válik, hiszen túlságosan hagyja, hogy vigyék egy irányba, hogy formálják. Nincs egy olyan kiforrott, szilárd, egyéni elgondoláson, egyéni kísérletezésen alapuló stílusa, mint amilyen Andornak van. A saját stílusra, saját kreativitásra, saját egyéni ötletekre pedig sokkal könnyebb építeni, hosszútávon kifizetődőbbek, nagyobb biztonságot és tudatosságot adnak.


Tehát, én azt mondom, hogy Andor az, akinek MEG KÉNE nyernie, és Tibi lesz az, aki MEG FOGJA nyerni.

2019. dec. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek, de túl tudok lépni ezen.

A kisgyerek megnyeri, és mire kettőt pislogunk, eltapsolja a pénzt.

Lakás, vagy kocsi, meg menő cuccok, és semmi nem marad.

Volt már rá példa.

Nagyon szimpatikus volt anno a kis csantavéri mesemondó, és ő még nagyképű sem volt. Ő volt a legkisebb királyfi, megnyerte, és ha lehet, ma még mélyebben van, mint annak idején. Kétkezi munkából él, máról holnapra tengődnek a családdal. Szegény nagyon jólelkű, de szintén nagyon egyszerű gyerek volt, úgy is mondhatnánk, hogy buta. Nem tudta, mit kell kezdeni annyi pénzzel. Ez persze nem is egy 15 éves gyerek dolga, és a szülők is mélyszegénységben éltek, ők sem tudtak mit kezdeni a helyzettel.


Saját környezetemben is ismerek hasonlót. Még szomorúbb, hogy az illető diplomás, tényleg nagyon értelmes ember. De keveset keres, albérletben él, és az utóbbi 2-3 évben ha kapott valami plusz pénzt, úgy eltapsolta, hogy csak lestem. Volt némi megtakarítása, meg munkahelyről is kapott milliós összeget, de voltak tartozásai, meg mindig azt élte meg, hogy soha semmit nem vehet meg.

A pénz összességében elég lett volna beugrónak egy lakáshitelbe, de inkább eltapsolta, mindent megvett, amit azelőtt nem engedhetett meg magának. Ő is tudta, hogy ez így nem jó, de mégsem maradt semmije. Gazdasági diplomával! Jelenleg új albérletet keres, amire a fizetése fele el fog menni. Ha egy kis vidéki házra beruházott volna, a hitel törlesztője feleannyi lenne, mint az albérlet, és pár év múlva törlesztő sem lenne.

Nem tudnak az emberek bánni a pénzzel.


Andor és Patrik nem a pénz miatt csinálják. Ők tényleg szeretik csinálni, látszik rajtuk. Élvezik, hogy tanulhatnak. ÉRTELMESEK.


Egy szó, mint száz, ők akkor is nyernek, ha nem nyernek.

2019. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tibi
2019. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!